Gönderen Konu: -Yıkamacılar-  (Okunma sayısı 6768 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: -Yıkamacılar-
« Yanıtla #14 : 09 Haziran 2011, 11:09:06 »
geçen aracı yıkatmaya gittim, süper bi işçilik çıkarttı adam, hani ben o kadar detaya inen yıkamacı da görmedim, hakkını verdi, hakkını helal etsin.

baya muhabbet ettik.

ne kalıyor burdan sana diye sordum?

yıkadığım araç başı 1 lira bir de bahşişler dedi.Saat 5 itibariyle yıkadığı 2. araçmış benimkisi.

memleketimin hali bu durumdayken adamın yüzü sirke de satar, muşmula da.. patron kısmı öyle davranınca ben de haz etmiyorum; ama işçiyi de biraz anlamak lazım.

Alper katılmıyorum. çok beğendiğim bir söz vardır. ya sevdiğin işi yapacaksın, ya yaptığın işi seveceksin. etrafımda çok örneğini gördüğüm bir şey var. hani eski Türk filmlerindeki klasik bir konu vardır. uyutup senet imzalatırlar pavyonda sonra zorla çalıştırırlar. kimse bu şartlar altında çalışmıyor. işe girerken her şeyini kabul edip giriyor. beğenmiyorsa da iş yok değil. adam ortaokul mezunu, iş buluyoruz, 1 ay çalışmadan çıkıyor. başka iş buluyoruz, yine aynı. fabrikada sigortalı, asgari ücretli iş buluyoruz, 2 hafta sonra aynı sahne.

onun hakkı da o demeye getirmiyorum. evet az kazanıyordur. evet patron yaptığı işin hakkını vermiyordur. evet hayat pahalıdır kazandığı yetmiyordur. ama bir de hak olayı var. her kim olursa olsun yaptığı işin hakkını vermeli. kazandığı paranın karşılığını yapmalı.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 09 Haziran 2011, 15:02:25 »
Alper katılmıyorum. çok beğendiğim bir söz vardır. ya sevdiğin işi yapacaksın, ya yaptığın işi seveceksin. etrafımda çok örneğini gördüğüm bir şey var. hani eski Türk filmlerindeki klasik bir konu vardır. uyutup senet imzalatırlar pavyonda sonra zorla çalıştırırlar. kimse bu şartlar altında çalışmıyor. işe girerken her şeyini kabul edip giriyor. beğenmiyorsa da iş yok değil. adam ortaokul mezunu, iş buluyoruz, 1 ay çalışmadan çıkıyor. başka iş buluyoruz, yine aynı. fabrikada sigortalı, asgari ücretli iş buluyoruz, 2 hafta sonra aynı sahne.

onun hakkı da o demeye getirmiyorum. evet az kazanıyordur. evet patron yaptığı işin hakkını vermiyordur. evet hayat pahalıdır kazandığı yetmiyordur. ama bir de hak olayı var. her kim olursa olsun yaptığı işin hakkını vermeli. kazandığı paranın karşılığını yapmalı.

hocam haklısın, ama herkes sevdiği işi yapabiliyor mu bu ülkede?Bazı şeyler biraz da nasip.Olmayınca ne kadar zorlarsan zorla olmuyor.Söz konusu arkadaşın asıl işi bu değil, açığa alınınca geçici de olsa yapayım demiş.

memlekette limon satan üniversite mezunları da var.

kimse zorla çalıştırılmıyor evet ama "kardeşim ister yap ister yapma, bak orda bu işi senden daha ucuza yapacak olan var" diyor.

böbürlenmeyi biliyoruz, iş gücümüz fazla diye, evet fazla, çok geniş bir genç nüfus var ama iş gücünü kullanacak yer yok; olsa da çok az; az olanın içinde de seçenek az.

yazının başında katılıyorum dedim, katıldığım kısım öyle tembel insanlar var evet.

kimi bilmez kimi de bulamaz hesabı işte.

ama benim konumda anlattığım insan tembel de değil; belki bahşiş alamama ihtimali bile varken adam sildi süpürdü resmen, çünkü (buraya dikkat) bunu severek yaptığını söyledi.Ama karşılıgının bu kadar düşük olması onu sinirlendirmez belki ama diğerini agresifleştirebilir.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 11 Haziran 2011, 12:15:11 »
Şu ana kadar hep kendim yıkadım 1-2 kere hariç onlarda farklı yerlerdi ikisininde işçiliği berbattı ama yinede fazladan verdim sonuçta bi emek var ortada şimdi sadece sularını kullanıyorum  yada gidip  benzinlikte saatlerce kendi ellerimle yıkıyorum benzinlikteki yıkamacılarla kankayız suyu kullandığım için bahşiş veriyorum yola devam  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #17 : 11 Haziran 2011, 14:44:17 »
hocam haklısın, ama herkes sevdiği işi yapabiliyor mu bu ülkede?Bazı şeyler biraz da nasip.Olmayınca ne kadar zorlarsan zorla olmuyor.Söz konusu arkadaşın asıl işi bu değil, açığa alınınca geçici de olsa yapayım demiş.

memlekette limon satan üniversite mezunları da var.

kimse zorla çalıştırılmıyor evet ama "kardeşim ister yap ister yapma, bak orda bu işi senden daha ucuza yapacak olan var" diyor.

böbürlenmeyi biliyoruz, iş gücümüz fazla diye, evet fazla, çok geniş bir genç nüfus var ama iş gücünü kullanacak yer yok; olsa da çok az; az olanın içinde de seçenek az.

yazının başında katılıyorum dedim, katıldığım kısım öyle tembel insanlar var evet.

kimi bilmez kimi de bulamaz hesabı işte.

ama benim konumda anlattığım insan tembel de değil; belki bahşiş alamama ihtimali bile varken adam sildi süpürdü resmen, çünkü (buraya dikkat) bunu severek yaptığını söyledi.Ama karşılıgının bu kadar düşük olması onu sinirlendirmez belki ama diğerini agresifleştirebilir.

haklısın Alper ben o noktada zaten bir şey demiyorum. atalarımız çok güzel söylemiş gönülsüz yenilen aş ya karın ağrıtır y abaş. herkes sevdiği işi yapsın diyemez zaten kimse. ben de zaten ya sevdiği işi yapsın ya yaptığı işi sevsin diyorum. zaten verdiğim örnekte de senin anlattığın adam için değil ilk mesajda iko'nun anlattığı olaydaki adamlar içindi.

Gökhan alın verin ekonomiye can verin diyorlar sen hala kendin yapıyorsun.  :p :p
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 11 Haziran 2011, 14:57:40 »
ekonomi canlancak diye ben kızımı kasaplara yem etmem :D

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Haziran 2011, 21:41:50 »
len gökhan arabana kasaplığı kendin ediyorsun, boyayı kaldırdın, sürekli sürekli yıkama şu arabayı  :t

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Haziran 2011, 16:54:02 »
len gökhan arabana kasaplığı kendin ediyorsun, boyayı kaldırdın, sürekli sürekli yıkama şu arabayı  :t
Sorma abi hala 800TL verip o püskürtmeli makinalardan alıp almama kararı verme aşamalarındayım zaten sonunda düzücem tam teşkilatı söylüyorum arkadaşlara kredi çekip açalım bi yıkamacı diye de herkes ben yıkamam patron olurum diyo geçenlerde yıkamacıya götürdü arkadaş arabasını benide aldı yanına adam yıkadı verdi arabayı ben beğenmedim adamın yüzüne karşıda söyledi isteyerek yıkamıyorsunuz hiç beğenmedim dedim anlat dedi taktiklerimi anlatınca adam ne iş yapıyosun çalışmayı düşünür müsün demeye başladı  ;D

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Temmuz 2011, 15:47:42 »
Arkadaslar olayı yakalayamamışsınız.İşe ilk giren kimse boyle yapmaz bu davranıslar aylar yada yıllar sonra yavas yavas ortaya cıkar.
Sebepleri:

1.Az maaş
        2.Çalışma saatleri uzun
        3.kimsye yaranamazsın
        4.hakkın yenir
        5.bıkarsın ama işten çıkmak için bir turlu karar veremiyorsundur.

ANA SEBEP AZ MAAŞ ÇOK İŞ.
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur