Gönderen Konu: -Yıkamacılar-  (Okunma sayısı 6767 defa)

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
-Yıkamacılar-
« : 05 Haziran 2011, 21:43:21 »
Herkese merhaba,

Bugün aylar önce internetten aldığım araç yıkama opsiyonumu kullanmak istedim zamanı dolmasın diye randevu almamız gerekiyormuş neyse dedim saat 11 olsun yok dediler 9da gelebilirsiniz ancak geç kalırsanız da iptal olur iadesi yok ..vs. zora koşuyorlar akıllarınca neyse inad ettim sabah 8de kalktım acıbademden cevizliye gidicem hatta dayımın araç içinde almıştım çıktık gittik neyse vaktinde ordayız sabah girdik içeri adamlar da bi afra bi tafra arabaları bıraktık yüzümüze bakmıyorlar sanki zorla yaptırıyoruz adamlara nerde oturcaz ne yapcaz adamlar bi hoşgeldin bile demedi konuşma hiç olmadı zaten aramızda anahtar üstünde dedim adama sadece bu yıkama konusunda şikayetim yok düzgün yapmışlardı içi dışı pırıl pırıl olmuştu fakat müşteri ile ilgi alaka sıfır ve bu sanıyorumki büyük bir yer adını direk yazmak istemedim sorun olmasın diye 'W_ _ _X' diye bir marka adını son zamanlar çok görür oldum o yüzden almıştım zaten, işin kötüsü sokak arasında gittiğim ufak tefek yıkamacılar en ince ayrıntısına kadar ilgileniyor ikramda bulunuyor fakat bu lüx araçlarla ilginenler zorla yaptırıyorsun hissi yaratıyorlar tabir_i caizse 'paranla rezil olyorsun'.O kadar sinirlendimki sizinle paylaşmak istedim bunu.

herkese bol VW'li günler  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
Ynt: -Yıkamacılar-
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2011, 23:27:22 »
abi sadece yıkamacılarda değil genel durum böyle türkiyede. 1 yıldır lcw de satış danışmanı olarak çalışıyorum geçen gün işten çıktıktan sonra avm deki cafe ye gittik. personele çaylar indirimli gittiğimiz yerde. neyse bi garson geldi aynen dediğin bi afra tafra. çay istedik personel olduğumuz söyledik adamlar öyle bi davranıyoki sanki belediyenin iftar çadırına bedava yemek yemeye gelmişiz. hiç tartışmadan çayları iptal edip kalktık. böyle durumlarda aslında en doğrusu şikayet etmek (bunu bi lcw reyoncusu olarak söylüyorum) çünkü ülkemizde işsiz çok fazla genç var ve bu tarz yarım akıllı insanlar aldıkları parayı hak etmiyolar  :bekleriz:

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2011, 00:18:33 »
aynen kardeşim yaa uyuz oldum ama parasını vermesem yeminle çıkar giderdim haklısın bari işsiz adamlar ekmek parası kazansın bunlar bu akılla 2 adım yol gidemez zaten.. şikayeti nereye edicem bilemedm o yzden burda paylaştım.. >:(

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2011, 10:33:01 »
sokak arasındaki yıkamacıları tek geçelim esnaflığı iyi biliyorlar ve adamlar işlerini iyi yapmazlarsa para kazanamıcağının farkındalar dip köşe çok güzel temizliyen yerler var bulmak lazım :)
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2011, 11:12:24 »
sokak arasındaki yıkamacıları tek geçelim esnaflığı iyi biliyorlar ve adamlar işlerini iyi yapmazlarsa para kazanamıcağının farkındalar dip köşe çok güzel temizliyen yerler var bulmak lazım :)

:tamamdir :tamamdir çok doğru valla yok ben çaresini buldum makine alıcam kendim yıkayıp temizliycem aracı başka çıkış yoku yok   >:(

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2011, 11:54:51 »
onu bende düşünmüyo değilim ama apartman olunca zor o iş :S yoksa gittigidiyorda gayet uygun fiyata basınçlı yıkama makinaları var

Çevrimdışı passaterdem

• Küllere dönsemde , ateşim sen ol . . .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2011, 13:23:11 »
Her şeyden önce insanlık gelir.. Kimi yer vardır dediğiniz gibi ilgi alaka yoktur , kimi yer vardır çayından sohbetine kadar vazgeçilmezdir. Sen muhabbet olmayan yere gider misin abi ? İstediği kadar temiz işçilik yapsın adam olmadıktan sonra...  :bekleriz:
Gidenlerin ardından ilk defa bakmıyorum.. Alışkın duygularım.

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Haziran 2011, 13:37:14 »
Her şeyden önce insanlık gelir.. Kimi yer vardır dediğiniz gibi ilgi alaka yoktur , kimi yer vardır çayından sohbetine kadar vazgeçilmezdir. Sen muhabbet olmayan yere gider misin abi ? İstediği kadar temiz işçilik yapsın adam olmadıktan sonra...  :bekleriz:
insan olanların işçiliğide 10 numara olur zaten adam müşteriye saygı duyuyor neticede kendiside tercih ediliyor.

Çevrimdışı passaterdem

• Küllere dönsemde , ateşim sen ol . . .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2011, 13:42:07 »
insan olanların işçiliğide 10 numara olur zaten adam müşteriye saygı duyuyor neticede kendiside tercih ediliyor.
Hem başkalarınıda yönlendiriyoruz oralara bunuda düşünmeleri lazım..
Gidenlerin ardından ilk defa bakmıyorum.. Alışkın duygularım.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2011, 16:56:07 »
damın biri çok kaliteli bal sattığı halde, bir türlü balına rağbet etmezlermiş ve üstelik hemen herkes kalitesiz olduğu halde, komşu dükkândan alırlarmış. Adam bir müşterisine içini dökmüş ve bunun sebebini sormuş.

Ahbabı müşteri de kendisine: «Arkadaşım sen belki iyi bal satıyorsun amma, yüzün sirke satıyor; Onun için balının iyi olması bir mânâ ifade etmiyor.» demiş.

bazen rast geliyor. hangi sektörde olduğu önemli değil. malları kaliteli şöyle ucuz falan filan. gidiyorsun esnaflık yok adamda. 5 kuruşa yapayım dese bir daha gidesin olmuyor.

iş yeri sahibi veya çalışan olması önemli değil. müşteri sadece parasını verdiği hizmeti veya ürünü değil, bir güleryüz de bekler.bu kadarcık beklentiyi karşılayamayacak olan insan yapmasın zaten o işi.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2011, 21:05:08 »
Ben öyle birşeyle karşılaştığımda laf sokmazsam gece uyuyamıyorum... :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:tabi onların ilacıda bu..
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2011, 00:21:05 »
geçen aracı yıkatmaya gittim, süper bi işçilik çıkarttı adam, hani ben o kadar detaya inen yıkamacı da görmedim, hakkını verdi, hakkını helal etsin.

baya muhabbet ettik.

ne kalıyor burdan sana diye sordum?

yıkadığım araç başı 1 lira bir de bahşişler dedi.Saat 5 itibariyle yıkadığı 2. araçmış benimkisi.

memleketimin hali bu durumdayken adamın yüzü sirke de satar, muşmula da.. patron kısmı öyle davranınca ben de haz etmiyorum; ama işçiyi de biraz anlamak lazım.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2011, 10:08:33 »
geçen aracı yıkatmaya gittim, süper bi işçilik çıkarttı adam, hani ben o kadar detaya inen yıkamacı da görmedim, hakkını verdi, hakkını helal etsin.

baya muhabbet ettik.

yıkadığım araç başı 1 lira bir de bahşişler dedi.Saat 5 itibariyle yıkadığı 2. araçmış benimkisi.

memleketimin hali bu durumdayken adamın yüzü sirke de satar, muşmula da.. patron kısmı öyle davranınca ben de haz etmiyorum; ama işçiyi de biraz anlamak lazım.
işin öbür tarafıda bu
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2011, 10:44:07 »

baya muhabbet ettik.

Haklısın benim sürekli yıkattığım bi yer var iç dış 10 liraya yıkıyolar ve acayip güzel temizliyolar iç döşemeler filan pırıl pırıl oluyor. Bende genelde 15-20 lira veriyorum böyle olunca bahşiş verdiğim için dahada bi özenle temizliyolar. Alan memnun satan memnun oluyor :D