Gönderen Konu: Yeni uğraşım...  (Okunma sayısı 12389 defa)

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
Yeni uğraşım...
« : 29 Ağustos 2007, 19:47:11 »
12 senelik bisikletime veridiğim sözu tutuyorum, Çatıdan çıkardım 2 gundur onunla ilgileniyorum. Yavaş yavas toparlayıp on numara bi cihaz haline getricem, sadece şase ile baslıyorum işe diger parcaları yavas yavas temin edicez. Elimde eski Singapur malı vitesler var zaten. Bakalım toplanacak mı.

Boya sökme işlemi sırasında iken bir foto

Zımpara kazıma derken canımız cıktı acele etmeden topluyalım, elbet yardımcı olucak görüşlerini paylaşıcak arkadaşlar vardır.

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
Ynt: Yeni uğraşım...
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2007, 19:56:40 »
Bu gun bi çift fren ve pedal aldım,son hallerinden bi kaç foto ekliycem,artık yavas yavaş malzeme almam gerekiyo,küçük notlar tutup bi gun toptancıya gidicem boyle tek tek alınca pahalıya geliyo,
Bu arada Arkadaslar herseyden önce bi çift jant ve sıfır dış tekerleğe acil ihtiyacım oldugunu biliyorum.Bakalım nasıl bişiy olucak bittiğinde

Govdeyi Parlecent boya yapmak istiyodum ama govde boyasını soyduktan sonra bi gun içinde kararma yaptıgı için acilen parlak siyah yapma kararını aldım. En kolay temin edebileceğim guzel renklerden biriydi.

Devamı gelicek bayaga bi ilerleme kaydettik.

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2007, 19:59:51 »
buna bi 20 jant aldık mı işlem tamam :) mat siyah yapmayı neden düşünmüyorsın birde fren kollarını keşke krom alsaydın daha sağlamlar...

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2007, 20:04:18 »
buna bi 20 jant aldık mı işlem tamam :) mat siyah yapmayı neden düşünmüyorsın birde fren kollarını keşke krom alsaydın daha sağlamlar...

Jantlar kesin değişicek bide dış lastikleri acık renk mi alcam, şaseyi parlak siyah yaptım resimlerini eklerim birazdan, Krom fren alıcaktım ama simsiyah bi şasede krom krom sırıtıcaklar diye düşündüm o yuzden almadım,bi de Bizim burda bisikletçilerde parçalar bayaga pahalı toptancı bulucam bakalım hepsini bi kerede alıyım diyorum.

Bugun matkap ucuna tas takıp sokulmeyen vidalı parcları keserek söktum hayli zorladı.

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2007, 20:15:29 »
Resimlere devam edelim.

Boyadan önce

Boyadan sonra ki hali tabi biraz toplanmıs hali.

Son olarak soyle bişeye benzedimi diye eski jant ve lastikleri takıp göruyim dedim.Bu jantlar siyaha boyanmış oldugu için bisikleti acayip kapattı. her yer simsiyah.

« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2007, 20:46:38 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı kursadgolf

• nesiller boyu golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2007, 22:01:19 »
kolay gelsin eralp abim bisikletçi haberin olsun :D
GOLF
   LİFE

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2007, 22:02:41 »
Abin benim gibiler çok olsa meslek değiştirirdi herhalde, yapacağım en son şey bi bisikletçiye gitmek olucak ama bi çayınızı içmeye gelirim.  :D :D :D
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2007, 22:04:49 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2007, 22:14:18 »
küçükkken akort bile yapardım anahtarım vardı gerçi yok yoktu cidden çok ii becerirdim..bir keresinde bisikletci bu akort olmuyor demişti eğdiğim jant için bende inat etmiş ip gibi yapıp hani olmuyordu diye götürmüştüm herif cidden senmi yaptın diye şasırmıştı sene 90 yaş 7di düşünün artık...adam olacak çocuk başından belli olurmuş ;D

Çevrimdışı cyber-laz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Ağustos 2007, 14:03:44 »
ben hep jantlarına boncuk dızerdm ;D

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2007, 22:42:18 »
Benimkide duruyor balkonda :( ahh ahhh yıllardır kullanmıyorum :(

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Ağustos 2007, 00:12:38 »
cok guzel yav :)
benimde bisikletimde kadran vardi.o zamanlar mahalledeki cocuklarin hic birisinde yoktu :D
en fazlada yokus asagi 45 km/h hiz yapmistim :tamamdir

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Ağustos 2007, 00:16:33 »
hehe bendede kadran vardı birgün yokuş aşağı deneme yaparken aradan cıkan araçla bütün olmuştum...ya eralp şaka maka bisiklet aldırcan bana konuyu gördükce hevesim tazeleniyor bu sıra malum sporda yapmak lazım dağıldık iice :)

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 31 Ağustos 2007, 01:43:54 »
Bugun parlak sprey cila atıp kurumaya bıraktım, artık bundan sonra gitme vaktimde yaklaştı,ayın 10 nunda İstanbul dışına Trabzona gidiceğim için bu konu böyle kalıcak, geldiğimde devam edicem parçaları alıp, en son hali ilede sokaklarda yerini alır artık makine, Öncelikle spor dısında bisiklet kullanmak ayrı bi zevk,heleki yeniden hayata kazandırdığın bir bisikleti sürmek çok daha hevesli olucaktır herhalde.

Bugun ki parlak cilayı atarken çekilmiş bir kare.

Çevrimdışı cyber-laz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 31 Ağustos 2007, 11:48:45 »
ben bi virajı pisikletle 90 km/h ıle aldıgımı hatırlıom :saskin: ;D