Gönderen Konu: XP HOME PROFESIONAL  (Okunma sayısı 4768 defa)

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
XP HOME PROFESIONAL
« : 27 Temmuz 2011, 13:13:18 »
arkadaslar ben askerdeyken babam bılgısayarcı cagırmıs format attırmıs adam xp prof. yuklemıs pcye orjınal xp kurulum cdside home edition yalnz bende  xp prof kurulum cdsi yok kacak yazılımda yuklemek ıstemıorm kafam karıstı format atcam kendı cdımı takınca yenı surum oldugundan bu yukleme onerılmez falan dıyor napsam bılemedım yardımcı olabılcek varmı

Çevrimdışı ahmet mmc

• Profili Görüntüle
Ynt: XP HOME PROFESIONAL
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2011, 13:17:59 »
arkadaslar ben askerdeyken babam bılgısayarcı cagırmıs format attırmıs adam xp prof. yuklemıs pcye orjınal xp kurulum cdside home edition yalnz bende  xp prof kurulum cdsi yok kacak yazılımda yuklemek ıstemıorm kafam karıstı format atcam kendı cdımı takınca yenı surum oldugundan bu yukleme onerılmez falan dıyor napsam bılemedım yardımcı olabılcek varmı

formatı bios üzerinden atmalsınız windows devrede olmaması lazım anca o zman kurarsın home edition pek özellikli bi r sürüm değil sp3 kur varsa.

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2011, 13:21:49 »
formatı bios üzerinden atmalsınız windows devrede olmaması lazım anca o zman kurarsın home edition pek özellikli bi r sürüm değil sp3 kur varsa.
sp3 ne :D bılmıyorumkı askerlıkden dolayı teknolojıden uzak kaldım bios uzernden atmayı bılmıyorum

Çevrimdışı ahmet mmc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2011, 13:24:16 »
sen en iyisi bi teknik servise gönder yada tanıdığın biri varsa baktır niye format atıyosun sorun ne pc de

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2011, 13:25:34 »
sen en iyisi bi teknik servise gönder yada tanıdığın biri varsa baktır niye format atıyosun sorun ne pc de
:D full cahil dglm ya cok yavasladı duzelır dıye dısk temıslemesı yaptm guncelleme yaptm falan olmadı  duzelmedı kagnı gıbı oldu pc sımdı ben orjınal xp home kursam nolurkı

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2011, 13:28:46 »
 Bios ayarlarından CDRom ile başlat seçeneğini aktif yada 1. sıraya alman gerek ve elindeki XP Home CD ile başlatman gerek herhangi bir bilgin yok ve bilgisayarında önemli bilgilerin varsa bunları kaybetme riskinde var yanlış işlem yaparak o yüzden işin ehline müracat etmekte fayda var..  

Yok ben atmak istiyorum dersende google a yaz nasıl format atılır diye sana birsürü kaynak çıkacaktır.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ahmet mmc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2011, 13:30:52 »
:D full cahil dglm ya cok yavasladı duzelır dıye dısk temıslemesı yaptm guncelleme yaptm falan olmadı  duzelmedı kagnı gıbı oldu pc sımdı ben orjınal xp home kursam nolurkı

kurarsında home çok eski bi sürüm sp3 güncel sürüm kurarasan daha ii olur home kurmak için biostan (yani boott an) kurman gerkiyo windows üzerinden kuramıyosun çünkü home şimdiki kurlu olan prof daha eski olduğu için hata veriyo.

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2011, 13:32:47 »
Bios ayarlarından CDRom ile başlat seçeneğini aktif yada 1. sıraya alman gerek ve elindeki XP Home CD ile başlatman gerek herhangi bir bilgin yok ve bilgisayarında önemli bilgilerin varsa bunları kaybetme riskinde var yanlış işlem yaparak o yüzden işin ehline müracat etmekte fayda var.. 

Yok ben atmak istiyorum dersende google a yaz nasıl format atılır diye sana birsürü kaynak çıkacaktır.
format atmayı bılıyorum bıosuda bılıodm ama tam kafa basmıyor ona  yaparımda sadece yazılımda tereddut ettım bılgılerı yedekledım

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2011, 13:33:09 »
kurarsında home çok eski bi sürüm sp3 güncel sürüm kurarasan daha ii olur home kurmak için biostan (yani boott an) kurman gerkiyo windows üzerinden kuramıyosun çünkü home şimdiki kurlu olan prof daha eski olduğu için hata veriyo.
servis pack 3 sanrm bu sp3 sp3 kurmuslar bnm pcye  zaten mıcorosoftun sıtesınden ındırıyımde onu kuruyum madem tekrar o zaman
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2011, 13:33:54 Gönderen: aykuttuncer »

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Temmuz 2011, 13:42:27 »
:D sustunuz

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Temmuz 2011, 13:47:02 »
 SP3 denilen XP nin güncelleme paketidir. O yüzden elindeki HOME yada kurulu olan Pro sürüm arasında eski yada yeni diye bir olay yok.. HOME edition diye tabir edilen normal kullanıcıların Güvenlik ve birtakım ağ bağlantı protokollerinin kısılmış halidir buda sana ev kllanımında extra bir zayıflık getirmez..

Bios a girek için makinayı resetle ve DEL(bazı anakartlarda ESC yada F2 de olabiliyor) tuşunu devamlı kilikle bu şekilde bios ayarlarına gireceksin ordan Bootable ayarlarını bulup CDRom u ilk sürücü olarak ayarla kaydet ve çık. XP CD nde sürücünde olsun bu arada.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Temmuz 2011, 13:58:28 »
SP3 denilen XP nin güncelleme paketidir. O yüzden elindeki HOME yada kurulu olan Pro sürüm arasında eski yada yeni diye bir olay yok.. HOME edition diye tabir edilen normal kullanıcıların Güvenlik ve birtakım ağ bağlantı protokollerinin kısılmış halidir buda sana ev kllanımında extra bir zayıflık getirmez..

Bios a girek için makinayı resetle ve DEL(bazı anakartlarda ESC yada F2 de olabiliyor) tuşunu devamlı kilikle bu şekilde bios ayarlarına gireceksin ordan Bootable ayarlarını bulup CDRom u ilk sürücü olarak ayarla kaydet ve çık. XP CD nde sürücünde olsun bu arada.
gıttım pro cdsını aldım bı bakalm denıyım abı bı

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Temmuz 2011, 14:25:48 »
adam bana xp perfect mı ne bı dvd verms hıc hosuma gıtmedı gerı verdım sordum xp home yuklesem nolr dıye orjınal dıe ıcım ona gıdıyor ama netten ındırıp yuklesem sorun yasarmıyım acaba

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Temmuz 2011, 15:07:03 »
XP perfect denilen 3. şahıslar tarafından gereksiz eklentileri iptal edilip gerekli uygulama ve sürücülerin dahil edilmiş olan xp pro versiyonu.. Kurulumu uzun sürecektir ama bilgisayarındaki bütün donanımı otomatik olarak tanıyacaktır..

Sistemin iyi ise Win7 Sp1 i kurmanı tavsiye ederim.