Gönderen Konu: VW Arac forumları çorbaya döndü diyenler.  (Okunma sayısı 10283 defa)

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
VW Arac forumları çorbaya döndü diyenler.
« : 16 Şubat 2012, 21:57:06 »
1- Motor-kaporta-performans-aksesuar-arızalar-kronikleşmiş sorunlar-elektirik  
Bunlar ve benzerleri şeklinde kategoriler olmalı diye dusunuyorum.(Bazı genel konular usttte ozel yere alınmıs ama tamamen yetersiz)

2-Forum çok sahipsiz ve kesinlikle geliştirilmeye çalısılan bir yer gibi durmuyor.Bana o hissi veriyor.

3-Yararlı bilgileri oylama olmalı.Facebooktaki beğen butonu gibi mesela.Begenisi cok olan konular uste gelmeli ki herkes gorsun haberdar olsun.Bazen çok gereksiz konular cok faydalı konuların ustunde yer alıyorlar.

4-Paspas nasıl olmalıdan tut,arac yağ yakıyor,bakım zamanı,küllük nasıl tamir edilir vs vs.Bu konuların hepsi aynı sayfalarda boy gosterebilirmi sizce?Karmaşaya son verilmesi gerektigini dusunuyorum.Yonetici arkadaslar mesaj yazmassa sevinirim.Biraz site sakinlerini dinleyelim merak ediyorum acıkcası yorumlarını.

5-Bulusma yapıyoruz 20 arac topluyoruz.Ne bir yonetici ne bir sorumlu kimselerden ne tebrik var ne takdir var nede ilgi.Sticker olayı bitmiş zaten.Kendi imkanlarımızla bastırıyoruz.Biz site adına calısanlarmıyız yoksa? Duzgun çalışılsa, bugun vw stickerli arac kaynardı yollardı.Hem tanınmıs bol reklam alan bir site olurdu hemde daha kalabalık bulusmalar organize edeilirdi.

6.Ayın aracı flan secilmeli mesela.Bu işe gonul vermiş arkadasların aracları ne bileyim ana sayfada flan yayınlanmalı ki bi hava gelsin foruma.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2012, 22:03:41 Gönderen: hakkihakan »
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: VW Arac forumları çorbaya döndü diyenler.
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2012, 22:26:32 »
tespitlerin çoğunda haklısın. ama site yönetimi de bu işten ekmek yiyen arkadaşlar değil. gönüllülük esasına göre zaman ve emek harcayan arkadaşlar.

diğer yandan uygulamada haklı olan yönler de var. örneğin koskoca vag grubu araçların tamamı tek site altında toplanmış. mekanik anlamda çokça ortak yön bulunan araçlar olsa da 30 yıllık bir araçla 10 yıllık bir araç arasında çok farklı teknoloji ayrımı var. sıfır araçlar da keza yanı şekilde hepsinden ayrı. döneminin araçları benzer teknoloji içeriyor. audi ile passat polo golf bora vs. şimdi bunları hem gruplamak hem de ortak yönlerini birleşirmek nasıl mümkün olacak? polo diye grupluyorsun. altında 6n'den 6r'ye kadar alt grubu. golf diyorsun mk1'den mk6'ya kadar alt grupları. ister istemez bu alt gruplar arasında da paspastan sorunlarına çözüm isteyenlere kadar farklı mesajlar oluyor. önüne geçmek imkansız gibi.

emin ol kullanılan teknolojiye göre ayrım olsaydı bu sefer de ters yönde eleştiri gelirdi. ki bence daha çok eleştiri alırdı.

öte yandan bazı sitelerde (örnek donanimhaber) oylamadan ziyade siteye gelir getiren başlıklar üst sıraları işgal etmiş. adam soru sorduğu mesaj direkt 3. sayfadan giriş yapıyor. oylama sistemi de benzer etki yapar. oy almamış başlıklar önemli dahi olsa araya kaynar gider.

kaldı ki bu öneri için de yapılabilecekler kullanılan forum yazılımının elverdiği ölçüde otomatikleştirilebilir. manuel olarak her bir başlığın kontrol edilip elle sabitlenmesi yukarı alınması gerekli. buna da yetkisi olan 2-3 kişinin günde ayırabildikleri 2-3 saati yeterli olmaz. her biri işinde gücünde günde bir kaç saatini foruma ayırabilen insanlar. yetkili sayısı artacak olsa o da ayrı bir sorun haline gelebilir.yani iki ucu pis değnek.

yorumum da yanlış anlaşılmasın. yönetimden sadece bir kişiyi biliyorum. onu da şahsen ve iyi tanımıyorum.(Nizam) başka kimler var onları da bilmiyorum. yani salt savunma anlamında değil yazdıklarım. sadece başka forumlarda modluk ve adminlik yaptığım için kendi tecrübemden yola çıkarak objektif bir yorum yazmaya çalıştım.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2012, 09:28:48 »
dediğiniz işler için bizim işimizden ayrılmamız gerek 24 saat burayla ugrasmamız lazım hepmizin geliri belli emekçi insanlarız, sizin dediğiniz gibi yaparsak çok kasvetli bir yer olur burası, siteyi ticari gelir getirecek şekilde işletmemiz lazım bu işi hobi olarak olarak yapıyoruz. sticker olayında haklısınız o konuda sıkıntı yaşadık eskisi gibi dağıtım olayına giremedik. ona gelene kadar çok zamanımızı alan işimiz ve ailemiz de var tek tabanca değiliz bu dünyada.

dediğiniz gibi bütün konuları ayrı ayrı izlenme oranına göre görüntülemek zor iş olur, ikincisi bazı konularda sabitleme olayını yapıyoruz ama her konu için değil teknik konularda,

forum sahipsiz değil bunu aklınızdan çıkarın ne kadar profesyonel yaparasak o kadar samimi olmaktan o kadar uzaklasırız  dikkat ettikseniz üye isimlerinin altında mesaj sayısı gibi birşey yok herkes eşit ,siteyi yönetmek için bazı kişilerde silme yetkisi var.

3. madde için zaten her arabanını sıkıntısı ile ilgili bilgi konu altlarında mevcut sadece arama butonunu kullanmanız yeterli. aynı olan konularda konuyu açan arkadası oraya yönlendiriyorum ben elimden geldiğince.

4. madde "site üyesi olarak yazıyorum" hepsini bir yaparsak bir model için olanı bulmak zor olur.

5. madde aslında tebrik ediyoruz ama isimlerimizin altında yönetici admin vs yazmadıgında kaynıyor arada isim olarak bilen bilir.
"Biz site adına calısanlarmıyız yoksa?" burada olay gönüllülük esasına göre çalısan vasfında kimse yok içinden gelen maddi durumundan biraz feragat ederek etiket yaptıran METCAİL arkadasımız var o şuan isteyene gönderiyor. vag gruptan  çok araç var ama herkes bulusmaya gelmiyor gelemiyor izmirde çok üyemiz var bulusma düzenliyorlar altına yazıyorlar 6 aracı geçmiyor bir defa geçen sene güzel bulusma yaptınız devamı yok. haftasonu çalısanlarda var onlarıda düşünmek lazım.

6. madde hepimizin aracı standart bir kaç kişi dısında modlama başka bu işle ugrasan yok.

görüsleriniz için teşekkür ederim.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2012, 10:56:57 »
adminin modun kim olduğundan haberim yok, lakin bence sitenin şekli fena değil. mesela benim aracım 6n2 ve bu kasada zaten üretim 2-3 yıl olduğundan fazla araç yok. bulamadığım sorun çözümlerini 6n sayfasında veya golf vs. sayfalarında arıyorum. modifiyeden ziyade (DIY) kendi işini kendin gör tadında bi forum burası benim için, hani usta çok memlekette sözüm ona, amerikayı tekrar keşfetmemek için herkes tecrübelerini ( = yenilen kazıkların toplamı  :) ) bilgilerini paylaşıyor elinden geldiğince ve hakkaten insanlar gönüllü olarak yardım edip yardım görüyor burda, geleneksel türk kültürü gereği. hakkı hakan bey sanırım buradaki yetki sahibi arkadaşların herhangi bir kazanç içinde olduklarını düşünerek bazı haklı sitemlerde bulunmuş ama anasayfa bannerınde bile reklam yok dikkat edilirse. hayırlı cumalar muhabbetle kalınız, tekerinize taş değmesin
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2012, 11:59:34 »
üye mentalitesi değişmedikçe adminlerin yapacağı çok da bir şey yok

haftada 2 kez lpg danışma konusu, ayda 2 kez 17-18 jant arabamı yorar mı konusu açılıyor

anlattığımız çoğu şeyi baştan yazıyoruz, ben inatla yine de yazmaya gayret etsem de, çoğu eski üye haklı olarak yazmıyor.eski tadı ondan yok.

kendim denemediğim, denediğini görmediğim yüzde 90 emin olmadığım konularda yorum yapmamaya özen gösterdikçe adamın biri kalkıp öyle değil, böyle değil, bir de "arkadaşım" deyince hepten yazasım kaçıyor.özellikle 1-2 postta kendini ispatlamaya çalışan yeni üyelerden çıkıyor bu grup.bir ara gani gitti yeniden döndü foruma mesela; ganinin; söylediğine göre osmanın, atıf abinin golf 3 bölümünde aktif olmaması bence forum için büyük kayıptır.

sitenin kurallarını hatırlattığımızda ise nedense caps locklar açık vaziyette cevaplarla karşılaşıyoruz.TAMAM! gibi

benim naçizane fikrim konu polo bölümünde, golf bölümünde vs. mini adminlikler verilsin, her bölümde arama yapmadan açılan konu direkt silinsin, konu sahibine uyarı verilsin.

mesaj sayısı belli bir sınıra gelmeyenler ilan veremesin.

onun dışında forumda admin kaynaklı bir sıkıntı yok bence.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2012, 12:56:38 »
üye mentalitesi değişmedikçe adminlerin yapacağı çok da bir şey yok

haftada 2 kez lpg danışma konusu, ayda 2 kez 17-18 jant arabamı yorar mı konusu açılıyor

anlattığımız çoğu şeyi baştan yazıyoruz, ben inatla yine de yazmaya gayret etsem de, çoğu eski üye haklı olarak yazmıyor.eski tadı ondan yok.

kendim denemediğim, denediğini görmediğim yüzde 90 emin olmadığım konularda yorum yapmamaya özen gösterdikçe adamın biri kalkıp öyle değil, böyle değil, bir de "arkadaşım" deyince hepten yazasım kaçıyor.özellikle 1-2 postta kendini ispatlamaya çalışan yeni üyelerden çıkıyor bu grup.bir ara gani gitti yeniden döndü foruma mesela; ganinin; söylediğine göre osmanın, atıf abinin golf 3 bölümünde aktif olmaması bence forum için büyük kayıptır.

sitenin kurallarını hatırlattığımızda ise nedense caps locklar açık vaziyette cevaplarla karşılaşıyoruz.TAMAM! gibi

benim naçizane fikrim konu polo bölümünde, golf bölümünde vs. mini adminlikler verilsin, her bölümde arama yapmadan açılan konu direkt silinsin, konu sahibine uyarı verilsin.

mesaj sayısı belli bir sınıra gelmeyenler ilan veremesin.

onun dışında forumda admin kaynaklı bir sıkıntı yok bence.

+1453 ozellikle arastirmadan konu acma ve ilan konusuna katiliyorm belli mesajin altindakiler ilan acmamali bencede adam sadece sahibinden linki koyuyo kurallari hatirlatiyosun nolmus bole olsa nolur diyo kural iste nye sorguluyosun ki herseyi  :t
su polonun bogaz kelebegi konusu her hafta biri yaziyo rolanti tutmuyo stop ediyo usttede sabit konu var
admin kaynakli degil bencede kullanici kaynakli sorunlar var adam arama bolumunu kullanmaya useniyo sonra bide nye kimse yardim etmiyo diyo ulan zaten 20 defa yazilmis insanin icinden yazmak gelmiyoki :D

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2012, 14:52:31 »
+1453 ozellikle arastirmadan konu acma ve ilan konusuna katiliyorm belli mesajin altindakiler ilan acmamali bencede adam sadece sahibinden linki koyuyo kurallari hatirlatiyosun nolmus bole olsa nolur diyo kural iste nye sorguluyosun ki herseyi  :t
su polonun bogaz kelebegi konusu her hafta biri yaziyo rolanti tutmuyo stop ediyo usttede sabit konu var
admin kaynakli degil bencede kullanici kaynakli sorunlar var adam arama bolumunu kullanmaya useniyo sonra bide nye kimse yardim etmiyo diyo ulan zaten 20 defa yazilmis insanin icinden yazmak gelmiyoki :D

hey boğazına kelebek konsun erdaaaaal erdal, obıyıkların çeksin erdal, tuttuğun takım küme düşsün erdal  :D
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2012, 14:58:50 »
yöneticiler kimlerse eğer ağırlık koymalı özellikle satılıklar konusuna el atılmalı...

üyelerin de  arama butonunu kullanmasını yaygınlaştırmak lazım :D

ben daha yenı katıldım ama bir çok şeyi arama kutusu ile bulabiliyorum.. Sağlam bi temizlik sart.. şöyle biri 2-3gununu ayırıp temizlik yapsa site rahatlar..
genel olarak en aktif VW forumu larak burda olmaktan çok mutluyum samimi bi ortam var o kadar çok üye olmasına rağmen ;)
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2012, 15:08:30 »

üyelerin de  arama butonunu kullanmasını yaygınlaştırmak lazım :D

ayrı bir kullanma klavuzu yok ama kimse kullanmıyor

Yunus EMRE

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Şubat 2012, 15:10:23 »
kanka milletimiz zoru seviyor. aradığı şeyi kutucuğa yazıp hazır yazılmışları okumak, yeni konu açıp, uzun uzun yazıp, bir de üzerine cevap beklemekten daha kolay aslında

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Şubat 2012, 15:16:36 »
Belli bi süre yukarda kırmızı renkte ve buyuk harfle arama butonunu kullan diye emir kipi ile yazım etkiler.

;)
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Şubat 2012, 15:23:23 »
Belli bi süre yukarda kırmızı renkte ve buyuk harfle arama butonunu kullan diye emir kipi ile yazım etkiler.

;)

sanmam :D

Yunus EMRE

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Şubat 2012, 15:28:26 »
bence sadece bu konulara bakacak bir kaç moderatör lazım arama yapmadan konu açılmamlı misal 50 mesajı geçmeden konu açmak ve link vermek yasak olmalı bu şekilde bir uygulama olmalı sadece konulara bakacak ve gereksizleri silecek uyaracak veya birleştirecek

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Şubat 2012, 15:54:11 »
siteyi bir gün okumayım 5 sayfa konu birikiyor ne birleşmesi ne tasıması bitiyor aynı olan konuları silmek bile bunaltı getiriyor  :bekleriz:

Yunus EMRE