Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Uyumlu Çalışacak Ses Sistemi...  (Okunma sayısı 3522 defa)

Uyumlu Çalışacak Ses Sistemi...
« : 16 Ocak 2012, 22:33:47 »
Arkadaşlar merhabalar...Uzun bir aradan sonra tekrar memleketime gideceğim.Oradaki bir arkadaşımın aracına güzel bir sistem yapmak istiyoruz.Ancak sistem denilince sadece midler,basslar,amfiler değil...Biz bir ana ünite,buna uyumlu bir çift oval hoparlör ve önlere de yuvarlak hoparlör istiyoruz.Bir takım da tiz alacağız.Öyle büyük basslar,hoparlörlere verecek paramız da yok.:(Ancak ben biraz takıntılıyım.Bütün ürünleri aynı marka alacağım.Örneğin pioneer yada sony olabilir.Bana bir liste yapabilirseniz sevinirim.Bu konuda teknik bilgim yok.Ancak ses kaliteli olsun.(Mid kadar olamaz tabi.)Yardımlarınızı bekliyorum.Bütün önerilere de açığız.
Bu arada indash fiyatları bayağı düşük gibi arkadaşlar...Tabi görüntü kalitesi nasıl bilmiyorum.
Arkadaşlar aynı marka olmasına çok özen gösteriyorum uyuz olduğum için.Kablolara kadar tek marka olacak. :D

Çevrimdışı deli_kan57

• golf müpdelası :)
Ynt: Uyumlu Çalışacak Ses Sistemi...
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2012, 03:40:22 »
teyip pıoneer(subwofer ve sd,usb) olsun.  amfi, audıson,jameson,(edison-505 A  5 kanal  kendim kullanıyorum.) kolonlarında pıoneer olsun. kablolarında markaya gerek yok zaten.çok istiyorsan cadence olabilir. ana ünite olarak in-dash'ı ikinci planda tut. eğer yer müsaitse double cidaz daha sağlıklı oluyor. bas olarak 30 cm den ben hiç verim alamadım. 38 cm lik düşünürsen daha mantıklı bence. gerçi sen arkaya kolon koymayı düşünüyorsun.belki 30 cm lik bir bas seni doyurabilir.   bu arada sakın sony'e bulaşma. araç tesisatında geri kalmışlar...
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2012, 03:40:57 Gönderen: deli_kan57 »

« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2012, 18:31:46 »
Hocam yanlış anladınız.Sadece;
1 takım oval hoparlör,
1 takım yuvarlak kapı hoparlörü,
1 takım tweeter,
1 adet ana ünite istiyoruz.

« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2012, 19:31:20 »
amfi olmassa bunlari beslemeniz zor olur
 alcaginiz teyp 4X45 yada 50 olur cok keyif almazsiniz orjinalden tabiki iyi olur ozel bi sistem yoksa tabiki

« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2012, 20:13:36 »
Alper ve Murat üstadım sağolun.Önerilerinizi değerlendiriyorum.:)Alper hocam araçta şu anda hiç bir şey yok.750 tl civarında paramız var.Çar çur etmek istemiyoruz.Çok abartmamak kaydıyla müzik dinlemek istiyoruz.Murat üstadım çok sağol.Emek emek eklemişsin linkleri.2. el yerine 0 olmasını istiyor arkadaşım ve bende tabi.Gönderdiğin cihazlar gerçekten kaliteli duruyor.Bu arada 4 adet hoparlörü illa ki amfi ile beslemem gerekir mi?Ya da bir takım mid,bir takım tiz alsak bir de amfi alsak nasıl olur?

Çevrimdışı SeyitE

• Otomobil
    16' Crafter
« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2012, 20:38:37 »
bende komple sistem var isterseniz görüşelim.
Pioneer deh 2250 ubg
2 takım jbl kompanent vw grubu araçların kapılarına uyar
jbl kutu bas 1100 w 300w rms
sierra 4.100 amfi

ses sistemim çok güzel ancak arabayı satacağım için üzerinden söktüm.

« Yanıtla #7 : 18 Ocak 2012, 21:19:51 »
teybi pioneer marka profesyonel bir modelinden seçmenizi öneririm baş no'su 5xxx,6xxx,7xxx,8xxx yada 9xxx kodlu modellerinden birini tercih edebilirsiniz ses kaliteleri daha yüksek olur,üstelik 3 anfi çıkışlı olup ileride ses sistemini güçlendirmek istediğinizde işinize yarar animasyonlu modellerdir

« Yanıtla #8 : 18 Ocak 2012, 22:06:17 »
Arkadaşlar yorumlarınıza çok teşekkürler.Seyit hocam sisteme toplam ne istiyorsun?Sistem benim olmayacak.Arkadaşıma alacağız.Ona da sorar sizlere cevap veririm.Bu arada bermuda24 pioneer tavsiyeniz için çok teşekkürler.:)

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #9 : 19 Ocak 2012, 23:27:16 »
bende komple sistem var isterseniz görüşelim.
Pioneer deh 2250 ubg
2 takım jbl kompanent vw grubu araçların kapılarına uyar
jbl kutu bas 1100 w 300w rms
sierra 4.100 amfi

ses sistemim çok güzel ancak arabayı satacağım için üzerinden söktüm.
Sistem güzel çalıyordur  :tamamdir  :)
Vw Polo 6N