Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Art arda kesilen radar cezalarım  (Okunma sayısı 8516 defa)

Art arda kesilen radar cezalarım
« : 07 Nisan 2016, 13:25:33 »
Sa arkadaşlar. Aralık ayında bir cenaze için acilen Rize den Kocaeli ye gitmek zorunda kalmıştım. Şu meşhur TEDES Ordu da bize de birşeyler iteledi. 6 adet radar cezası yemiştim. 4 adet Ordu merkez, bir Perşembe ve bir de Fatsa. Bu durumun hukuksuz olduğunu düşünerek mahkemeye başvurmuştum sonuçlar 2-3 ay içinde geldi.

Buna göre Perşembe ilçesi itirazımı itiraz yolu kapalı olmak üzere reddetti.

Fatsa ilçesi gelen ceza tutanaklarında resmi imza olmadığı için itirazımı kabul etti.

Ordu merkezde şöyle bir olay gelişti. 1 adet ceza mahkemeye başvurduktan sonra geldi. Onu da ödeyim tekrardan mahkemeye başvurunca iki farklı dava dosyası açılmış. Birinde 3 cezadan 2 si iptal edilmiş, son gelende 4 cezadan 3 ü iptal edilmiş fakat birinde reddedilen diğerinde kabul edilince 4 ceza da iptal edilmiş Ordu emniyetten sordum  İptal sebebi ise kameraların çokluğunun ceza kesmek değil suçun sabitliğini ispatlamak için konulması gerektiği. Her metreye bir kamera koyulduğu zaman bunun ticari boyut taşıdığından dolayı binlerce ceza demek olup bunun herhangi bir hukuka dayandırılamayacağı idi.

Sonuç olarak 6 cezadan 5 tanesi iptal edildi. Reddedilen bir cezam içinde tekrar başvurmayı düşünüyorum elimde emsal karar olduğu için.
Bu şekilde durumda olan arkadaşlara emsal karar dilekçe örneği vs yardımcı olabilirim.
Bundan sonra elinize geçen tebligatlarda ilk işiniz ceza tutanağında imza var mı ona bakmak olsun :)

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Art arda kesilen radar cezalarım
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2016, 13:04:45 »
Hay masallah baya baya radarlar sana calismis :)

« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2016, 13:31:35 »
Sorma Muharrem çok sarstı. Geri ödeme işi süreçte uzun sıkışık sıkışık geziyorum.

Çevrimdışı v2vcnr

« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2018, 16:41:13 »
Hocam geçmiş olsun iyi kitlemişler size :/