Gönderen Konu: Saygı,sevgi ve konuşma tarzları.  (Okunma sayısı 4259 defa)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Ynt: Saygı,sevgi ve konuşma tarzları.
« Yanıtla #14 : 18 Mart 2012, 01:29:29 »
üstad televizyon dizilerini hiç karıştırma olaya çünkü onlar bizi yansıtmıyor, bizden olmamız bekleneni yansıtıyor :)
Tamam işte benim anlatmak istediğimde bu zaten.Maalesef oluyoruz yavaş yavaş,sindire sindire.
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Mart 2012, 01:30:52 »
biz tuhaf bir milletiz, ne nazik ne kabayız arada
Hemde çok tuhafız Nizamettin. :)
03.06.2005

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Mart 2012, 11:19:27 »
forum içersindeki durumdan bahsediyorsanız, kimsenin yaşı belli olmadığı için bu tarz hitaplar bence normal. kendi adıma konuşayım, cevapladığım konularda arkadaşım, hocam, üstad, kardeş, tanıyorsam hacım hitaplarını kullanıyorum veya yaşını biliyorsam örneğin : hamit abi diye hitap ediyorum farklıda ne yazabilirimki? soldaki fotonun altında üyelerin yaşı yazmadıkça birbirlerinin yaş grubunu bilmeyen insanların bu tarz hitapları kabul edilebilir diye düşünüyorum.

Genelden bahsediyorsanız aşırı bir yozlaşma var evet, bilinçli şekilde bozuluyoruz diziler magazinler vb. aracılığıyla maalesef  :(
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Mart 2012, 14:09:31 »
forum içersindeki durumdan bahsediyorsanız, kimsenin yaşı belli olmadığı için bu tarz hitaplar bence normal. kendi adıma konuşayım, cevapladığım konularda arkadaşım, hocam, üstad, kardeş, tanıyorsam hacım hitaplarını kullanıyorum veya yaşını biliyorsam örneğin : hamit abi diye hitap ediyorum farklıda ne yazabilirimki? soldaki fotonun altında üyelerin yaşı yazmadıkça birbirlerinin yaş grubunu bilmeyen insanların bu tarz hitapları kabul edilebilir diye düşünüyorum.

Genelden bahsediyorsanız aşırı bir yozlaşma var evet, bilinçli şekilde bozuluyoruz diziler magazinler vb. aracılığıyla maalesef  :(
Güzel ifade ettiniz.Yorumunuzu beğendim.En azından bakış açılarımız aynı. :tamamdir
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Mart 2012, 14:15:13 »
İşte ben öyle yapmıyorum bunu şöyle ifade ediyim,yaşını bilmediğim,yüzünü görmediğim,tanımadığım kişiye asla kardeş,hacı,dayı gibi hitaplar etmem.Kişinin yaşı,cinsiyeti,etnik kökeni ne olursa olsun.Benden küçük olsun,büyük olsun farketmez.Anlatmak istediğim olay bu. :)
03.06.2005