Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sahibinden.com daki ilginç diyaloglar  (Okunma sayısı 9837 defa)

Sahibinden.com daki ilginç diyaloglar
« : 16 Kasım 2011, 10:23:43 »
sabah sabah uyuz etti adam ya, hayır hep de böylesi buluyor, sırf bunun gibiler yüzünden hesap kapatıp yenisini açtım, daha da bitmiyor arkadaş.2000 model focusuna 22bin yazıp benim audiye takas yollayan mı dersin, yazdığın fiyatın 2-3bin aşağısını teklif edince pazarlık ettiğini sananlar mı dersin.En son kışlık lastiklerim satılık biliyorsunuz,  adamla geçen diyalog;

-selamlar
200 tl olurmu

-olmaz

-neden olmasın arkadaşım ya
30-40 tl takmasına vereceğiz balanstı vs derken sıfırıyla ne fark kalıyorki
sıfırı 12 taksit veriyorlar hem garantili hemde yol yardımı hediyeli
tabiki neticede mal senin ben sadece realiteyi hatırlatmak istedim
iyi satışlar

-arkadaşım git onu al o zaman, ben burada kar amaçlı bir satış yapmıyorum.kumho, petlasın çıkmasını değil 4000 kilometre kullanılmış pirelli malı satıyorum.bırak da 700 lira verip kullanamadığım mala bi değer biçeyim.takmayla balansa ayrı para alındığı nerede görülmüş vereceğin 20 lira para allasen, bizi bir şey bilmiyor sanma.yol yardımı kartı bunun da var çok kafaya taktıysan.

-hayırdır dövecek gibi konuşuyorsun
sana kibarca kendimize göre açıklama yaptık
ne çocuk azarlar uslubuyla konuşuyorsun
sen 700 tl verdin kullanamadın diye millet bildiğini söylemeyecekmi sen 2010 yılında almışsın yol yardım paketini ömür boyu sandın herhalde bitti işte 2010 yılı ayrıcı nakit para her zaman kıymetlidir kredi kartına bilmem kaç taksite benzemez
hayret ya düşündüklerimizidemi söylemeyeceğiz adam azarlar gibi konuşuyor
al malının hayrını gör

-"neden olmasın arkadaşım ya" ile üslubun bozulmaya başladığı an bu cümledir, ne ekersen onu biçersin.sen çocukla konuşur gibi arkadaşım dersen, burada ölücülük yaparsan,o da seninle çocuk azarlar gibi konuşur.alıyorsan alırsın almıyorsan 400-500 lira fazladan kredi kartına "taksitle" verir, yol yardımını da alırsın bana bunu durduk yere niye anlatıyorsun?beni ilgilendirmiyor senin cari hesapların.

sonrasında kullanıcıyı engelle butonuna basılır.Önceki aracımı satarken 24bin lira yazmıştım, 18 lira teklif eden ısrarcı biri vardı," sen bilirsin sıfırı kaç para sanki, bu paraya satarsan beni ara,mümkün değil bu paralara satman"dedi.Almıyorsan alma, neden şurada bu para orada bu para sıfırı bu para muhabbetine giriyorsun, benim malımın bir fazlasını görmesen zaten kafa ütülemezsin.Aynı görünen 2 malın içinden, kaliteli olanı ucuz olanın fiyatında almak peşinde insanlar.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
Ynt: Sahibinden.com daki ilginç diyaloglar
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2011, 12:24:13 »
herkeste seni mi bulur arkadaş :D baya bi muhabbet etmişsiniz adamla oda yalnız kalmış garibim herhalde muhabbet edicek seni buldu :) haklısın çıldırmamak elde değil :) bide senin dediğin gibi kapağı çıkarıcam içinide beyaza boyicam nasıl? :) bu arada audine 20 lira veririm daha bunun alışı var kaskosu sigortası var muayenesi var :D :D :D

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2011, 12:47:07 »
herkeste seni mi bulur arkadaş :D baya bi muhabbet etmişsiniz adamla oda yalnız kalmış garibim herhalde muhabbet edicek seni buldu :) haklısın çıldırmamak elde değil :) bide senin dediğin gibi kapağı çıkarıcam içinide beyaza boyicam nasıl? :) bu arada audine 20 lira veririm daha bunun alışı var kaskosu sigortası var muayenesi var :D :D :D

neee 20 lira mı? çıldırmış olmalısın. en fazla edeceği 18. arkadaşımın kayınçosunun askerlik arkadaşının eniştesi geçenlerde 18e almış. ben onun yalancısıyım.

şakası bir yana adamı ciddiye alıp da uzun uzadıya laf anlatman bile gereksiz üstad. alıyorsan al. almıyorsan gölge etme de gitsin. muhatap dahi alma.  :p
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2011, 16:17:50 »
sorma tolga üstad, normalde bu kadar uzatmam, hatta cevap da vermem ama dün de telefondan biri aradı  lastiklere, tam 15 dakika ille 200 olsun dedi, yumuşak başlı bir insanım yüzüne de kapatamıyorum, gerçekten olmaz diyorum, adam rot-balansından tut, bulunduğum semte gelene kadar yakacağı benzini bile fiyat düşmemi istiyor.Aynı kişi olduğundan şüphelendiğim için cevap verdim, yoksa sadece olmaz yazıp göndermiştim ben.

burak dediğin gibi hep beni buluyor.adam araca bakıyor-baktırıyor masraf yok, biter fiyatı şu diyorum, daha bunu alınca keyfe keder yağını suyunu değiştirmek lazım diyor.500 daha düş.Adama diyorum ki aracın ne yağı ne suyu, klima kompresörüne kadar elden geçirdim 3000 km önce, cam suyu bile istemiyor, için rahat edecekse,gel senin ustana ya da benimkine gidelim farketmez, gözümün önünde yağı suyu değişsin, ben vereceğim parasını ama söylediğim fiyat diyorum.ona da yok diyor.bu saatten sonra ben adamın samimiyetine nasıl inanayım?yazdığın fiyatın en az 2bin lira altı olmazsa bizim milletimiz rahatsız oluyor.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2011, 21:02:43 »
 Bizim insanımızın huyudur o yüzden üzülmemek için birazcık pazarlık payı ekleyeceksin..  30bin e araba alırken bile 50 TL nin pazarlığını yapan insanlarız o yüzden pazarlarda bile ilginç fiyatlar vardır.. Pazarlık payı olmasını istemiyorsan EU düşüneceksin 29.90 bin diyeceksin :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2011, 22:04:45 »
:D :D doğru diyosun abi.ben pazarlık payımı bırakıyorum ama tutup da 24 liralık mala da 26 yazamam, piyasa öyle öyle şişiyor zaten.750 pazarlık payı koyarım tamamdır.hani aslında olması gereken de odur gibi geliyor bana

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2011, 22:40:25 »
neleri var dimi tek akıllı kendileriymiş gibi yazıp gonderiyorlar geçen gün bi satıcıya spoiler'ı nereden temin ettiniz dedim
adamın verdiği cevap:350TL almanyadan aldım istersen getirtiyim maliyeti o dedi  :)
Bende şöyle dedim:20 euro ya getirtmiştim iyi kazık yememişim hayırlı satışlar  ;D :D

« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2011, 00:45:40 »
280 TL yazan jantlarım için TÜRK mesaj atmıs sahibindende.

-Usta 180 TL vereyim 20 TL de sökme takma veririm toplamda 200 TL ye malederim diye düşünüyorum.
Cevap olarak: ''Düşünmekte Kalın.''  Yazdım Ne yazabilirim ki baska.O akıllı Ben Aptalım Ona göre.Allah Korusun Bunlardan İnsanı...

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2011, 18:47:06 »
280 TL yazan jantlarım için TÜRK mesaj atmıs sahibindende.

-Usta 180 TL vereyim 20 TL de sökme takma veririm toplamda 200 TL ye malederim diye düşünüyorum.
Cevap olarak: ''Düşünmekte Kalın.''  Yazdım Ne yazabilirim ki baska.O akıllı Ben Aptalım Ona göre.Allah Korusun Bunlardan İnsanı...

" Düşünmede kal merkezz"   ;D
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #9 : 17 Kasım 2011, 19:43:42 »
buyrun bu da yeni,taze taze, dumanı üstünde  ;D

Uploaded with ImageShack.us

« Yanıtla #10 : 17 Kasım 2011, 19:55:36 »
pederin arabaya portakal bahçesi teklif etmişlerdi.. :D
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı cavanozz

• Otomobil
    MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
  • Can
« Yanıtla #11 : 17 Kasım 2011, 21:54:06 »
pederin arabaya portakal bahçesi teklif etmişlerdi.. :D

bende aracı sattığım zamanlarda "10bin peşin kalan tutarada evine güzel bir su arıtma tesisatı kururarım" diye bir mesaj gelmişti.. tesisat bayağı sağlam bişeydi yaklaşık 4bin tl gibi bir fiyatı vardı..   ;D
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
« Yanıtla #12 : 17 Kasım 2011, 23:38:04 »
adam bana çiğkofteci devredeyim demişti günde 1000TL kazanıyormus 15 gun bırıktırse alıcak pazarlıksız arabayı  :)

« Yanıtla #13 : 18 Kasım 2011, 01:34:18 »
şuan bir arkadaşla mesajlaşıyorum ilanımda sıfır golf 1 panjur var farlarla birlikte sıfır stoplar ve sinyaller 260 tl dedim  yap bişey dedi 240 dedim.en son ne olur dedi dedim 235 tl.
--150 tl vereyim dedi.Benede çıkmasını ara o fiyata dedim belki bulunur.
sonra yine en son kaça bırakırsın dedi
sonra yine 235 dedim   artık vazgeçiyorum cevap vermiyeceğim.
bu arada arkadaş inşallah forumdan biri değildir.:) öyleyse de kusuruma bakmasın .