Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ptt kapıda ödeme ile gönderi yapmak  (Okunma sayısı 6435 defa)

Ptt kapıda ödeme ile gönderi yapmak
« : 24 Şubat 2012, 19:40:50 »
arkadaşlar sahibinden.com dan verdiğim ilanlardan birine müşteri çıktı ve ptt kapıda ödeme ile yolla dedi ürünün ücreti 60 Tl benim cebime 60 lira kalması için ödenecek tutara ne kadar yazmam gerek ? ayrıca parayı ptt den alabilmem için posta çeki hesabım olması mı gerek ?

cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: Ptt kapıda ödeme ile gönderi yapmak
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2012, 19:51:54 »
hesaba ihtiyacın yok,kargonun için ödeme fişi ekliyorlar eleman o paraıda tahsil edip ayrılıyor alıcıdan ve sisteme giriyor tutarı sende 3-5 dk içinde olduğun yerdeki şubeden parayı alıyorsun.

« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2012, 19:53:35 »
peki ptt bunu babasının hayrına yapmıyor  :) ne kadar ücret alıyor ? kargo ücreti zaten alıcıya ait onun haricinde bi para kesiyor mu ptt ?

uzun sözün kısası ben cebimde net 60 lira kalsın diğer tüm masraflar alan arkadaşa ait olsun istiyorum. ne yapmam gerek

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2012, 19:57:44 »
ben 50 tl ye parça gönderdim karşı taraf toplam 58 tl ödedi bende 50 tl mi aldım.bunun ne kadarı kargo ne kadarı kapıda ödeme hizmeti bilemiycem faakat sanırım bu hizmet için ücret almıyorlar.

« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2012, 19:59:08 »
o zaman ben fişe 68 tl yazıym ?

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2012, 20:01:14 »
en fazla 2-3 tl eksik alırsın...

« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2012, 20:06:10 »
tamamdır ozaman ben fişe 68 yazdırıym ;) ilgine çok teşekkür ederim

« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2012, 23:50:18 »
ben öyle bir cok ürün satıyorum ptt kargo ile gönderiyorum ürünü tatıyorlar sonra göndereceğin para üzerinden mafrasları hesaplıyorlar bir fiyat cıkıyor sen o parayı peşin ödüyorsun sonra karsı taraftan tahsil ediyorlar sonra senin hesaptan bazen 2-3 tl işlem ücreti ekstradan kestikleri oluyor yani ben bu şekilde gönderiyorum en azından

« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2012, 06:46:51 »
paranı nasıl tahsıl edıyorsun ptt den

« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2012, 08:44:22 »
posta ceki hesabı actırıyorsun banka hesabın gibi hesabın oluyor bankamatik kartıda gönderiyorlar kart gelene kadar gişelerden alıyorsun paranı kargo sirketleri bu olayiçin fatura istiyorlar ama pttde kargo istemiyor ama arada bazen gönderdiğin şube ile alakalı 2-3  lira işlem üçreti kestikleride oluyor

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2012, 11:08:30 »
Ürünü gönderirken alıcı kısmında, senin adının yazdığı bi havale formu da dolduruyosun ve kargo fişini onunla birlikte veriyosun.

4 TL kargo ücretini ve kapıda ödeme ücretini sen ödüyosun, karşı ödemeli gönderirsen, kargo ücretini ve ürün bedelini alıcıdan tahsil edip, havale formuna yazdığın isme havale gönderiyorlar.

Ptt hesabın olursa, hesabına yatar, yoksa gidip gişeden tahsil etmek gerekir. Fiyatlar değişmiş olabilir ama pek tavsiye etmem, PTT kendini yenilesede çalışanların kafası hala aynı.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2012, 18:36:26 »
başka çare yok :/