Gönderen Konu: Profesyonel fotoğraf makinesi  (Okunma sayısı 15636 defa)

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
Ynt: Profesyonel fotoğraf makinesi
« Yanıtla #28 : 11 Mayıs 2012, 12:10:36 »
Hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.:) Bugün tripodum geldi.Slik f730 aldım.0 km.:)90 liraya 3 takst yaptrdm kargo dahl...
Benim makine için gayet yeterli gibi görünüyor.Kendime küçük bir blog açtım.Eğer incelemek isterseniz buyrun.
fatihkoyunoglu.blogspot.com
Aynı yurtta kaldığım bir arkadaşım bir bmw almış.Bakalım irtibatı kurarsam bir iki tane poz almaya çalışacağım.:=)

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 11 Mayıs 2012, 12:35:20 »
İlk üç resimde white balans pek iyi ayarlanmamış bütün tonlar ölmüş.
Ama diğerleri güzel özellikle en son resmini çok beğendim. 100 isoda daha uzun pozlamayla o resmi birdaha çekip koy :D. Hafif bi noise var sanki. Birde aklında olsun odaklanmak istediğin kareyi kadrajın ortasına yerleştirme sağa yada sola doğru koy daha başarılı komposizyonlar olur.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 11 Mayıs 2012, 14:08:31 »
Yorumun için çok sağol hocam.:)İlk 3 resim ilk 50 shutter içinden seçtiklerim.Makineyi tanımaya çalışırken öyle oldu.Son resim duvar kağıdım.:)
Bende favori olarak o resmi tutuyorum şimdilik.Çalışma masasının üstüne çamaşır sepetini ters kapatarak yaptığım ve yurdun camından çektiğim bir kare.Bugün gece yeni uzun pozlamalar gelecek kısmetse...Gece fotoğraf çekmeyi gündüzden daha çok seviyorum.Aşk gibi oluyor. :sevgi:Ne çıkacağını bilmeden basıyorsun tetiğe.:)
Bu arada son resimde iso 100 zaten.Ama pozlama süresi çok uzun değildi.Bu gece size bir fotoğraf çekeceğim.Düzlüğün sonunu görebilen olacak mı bakalım. :D

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 11 Mayıs 2012, 14:15:37 »
Bu arada uzun pozlamanın makineye olumsuz etki ettiğini fazla ısınma sorunu oluşturabileceğini okudum.Benim makinede hiç olumsuz yönü yada sorunu ile karşılaşmadım.Gerçi daha 300-400 shutter anca oldu ama... ::)

Çevrimdışı FelixCrail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 11 Mayıs 2012, 15:37:03 »
Uzun pozlama saatlerce surmedikten sonra cok sorun olmaz bence. Zaten sandigin kadar zararli olsa makinede bulb modu olmaz.

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 11 Mayıs 2012, 15:45:55 »
düşük ışıkda uzun pozlamanın bi zararı olmaz ama yoğun ışıkda bulb yapılırsa ısınabilir sensör
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı FelixCrail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 11 Mayıs 2012, 18:22:49 »
1000d nin sensoru cabuk isinan ccd mi?

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 11 Mayıs 2012, 20:47:09 »
Cmos sensörü hocam.:)
Bu arada bir kaç poz çekeyim diyordum.Odanın penceresi kapalı.Giyindik malzemeleri ayarladık.Süslendik.Bir baktım yağmur almış başını gidiyor.:)
Odanın penceresinden bir iki poz alıp bugünü kapattım.Havayı kurutunca gideceğim artık okuldan pozları almaya.

Çevrimdışı FelixCrail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 11 Mayıs 2012, 22:04:24 »
yağmur çamur dinlemeyen bir makine lazımsa pentax/samsung  :)

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #37 : 12 Mayıs 2012, 01:45:15 »
bende canon 600d aldım alalı 1 hafta oldu ama shutter 1250 civarı şuan :)  biraz hızlıyım sanırım

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 12 Mayıs 2012, 09:55:33 »
Hocam ne yaptın sen anladık sağlamda. :DBulaşık makinesine de koyuyormusun.:)
Bu arada 1250 shutter çok ya.:)Hızlı gidiyorsun.Ventoyu çekiyorsun değilmi Hasan üstadım.:)
Ben de çekilecek bir araba istiyorum...

Çevrimdışı FelixCrail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Mayıs 2012, 10:06:03 »
Cekilecek bi araba olsa gidip beraber onu ceksek. Boylelikle farklingorus acilarini gormus oluruz. Bizim burda eski amerikan klasikleri var tek tuk yol kenarlarinda :)

1250 bisey degil. Canon nikon falan 300-400bin gorur diyolar nette.

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 12 Mayıs 2012, 10:25:09 »
Evet hocam bende okudum yorumları.Makineyi düzgün kullanmaya çok özen gösteriyorum.Her kullanımdan sonra temizleyip kaldırıyorum. :sevgi:
Kısmetse bir vw buluşmasına gelmek istiyorum.Eğer arkadaşlar izin verirse herkesin araçlarını çekip koyarız siteye...Yalnız konumum itibarı ile gelebileceğim yerler İzmir ile sınırlı oluyor.İzmir tayfası ile tanışmayı gerçekten isterim.:)
Bu arada otomobil fotoğrafı çekerken diyafram,pozlama süresi,pozometre vs ayarların nasıl olmasını tavsiye edersiniz.Henüz otomobil fotoğrafı çekemedim de.:) :D

Çevrimdışı FelixCrail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 12 Mayıs 2012, 13:12:45 »
Bu saydigin ayarlar senin zevkine ve ortam aydinlatmadina gore degisir. O yuzden su ayara getir cek diyemeyiz.