Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo 6N & Golf Mk2?  (Okunma sayısı 5623 defa)

Polo 6N & Golf Mk2?
« : 03 Ağustos 2012, 14:14:01 »
Arkadaşlar kısmetse 2 hafta sonra bir işe başlıyorum.Ailemle aynı evde kalacağım.Gider pek fazla olmayacak.Size sormak istediğim bir soru var.İlk 6 ay içinde bir araç almayı düşünüyorum.Polo 6n veya golf mk2 düşündüm ama iki aracın da hem temiz hem de hoşuma gidenini henüz bulamadım.Aradığım özellikleri yazayım...
Polo 6n alırsam boyasız ve tüpsüz bir araç istiyorum.1.4 16 valve olması tercihim.Boyasız olması da önemli.Boyanacak yeri varsa sorun değil kendim boyatırım.İçim rahat etsin yeter.Golf mk2 alırsam da değişeni olmayan,şasesi,motoru,kupası düzgün yine benzinli bir araç istiyorum.Siz olsanız hangisini tercih edersiniz.Ufak tefek aksesuarlar istiyorum daha sonra.Logosuz panjur,farlar,stoplar,bbsler...
Hangi aracı tercih ederdiniz ve nedeni nedir söylerseniz sevinirim. :D

Ynt: Polo 6N & Golf Mk2?
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2012, 15:44:59 »
Arkadaşlar kısmetse 2 hafta sonra bir işe başlıyorum.Ailemle aynı evde kalacağım.Gider pek fazla olmayacak.Size sormak istediğim bir soru var.İlk 6 ay içinde bir araç almayı düşünüyorum.Polo 6n veya golf mk2 düşündüm ama iki aracın da hem temiz hem de hoşuma gidenini henüz bulamadım.Aradığım özellikleri yazayım...
Polo 6n alırsam boyasız ve tüpsüz bir araç istiyorum.1.4 16 valve olması tercihim.Boyasız olması da önemli.Boyanacak yeri varsa sorun değil kendim boyatırım.İçim rahat etsin yeter.Golf mk2 alırsam da değişeni olmayan,şasesi,motoru,kupası düzgün yine benzinli bir araç istiyorum.Siz olsanız hangisini tercih edersiniz.Ufak tefek aksesuarlar istiyorum daha sonra.Logosuz panjur,farlar,stoplar,bbsler...
Hangi aracı tercih ederdiniz ve nedeni nedir söylerseniz sevinirim. :D

6n kullanıcısı olarak yazıyorum 6 n her zaman para eder  yenı model     mk2 biraz eski kalıyor birde satışta biraz problemli zor satılıyor aslında bende güzel bi mk2 isterım ama çok zor bunuyor

« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2012, 17:03:55 »
Yorumunuz için sağolun hocam.6n araçlarda hangi motorlar kullanıldı? Ve teknik özelliklerini bilenler var mı acaba? Donanım olarak çok isteğim yok.Klima bile olmasa olur.

« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2012, 17:05:05 »
6n kullanicisi olarak sorunsuz bi arac olsun istiyosan kesinlikle mk2 almani tavsiye ederim
rahatlik konusunda ikiside hemen hemen ayni yanliz buldugun mk2 cok duzgun olmassa yasindan dolayi illaki ses yapan aksami olacaktir
sportline demissin cok guzel bi tercih ama duzgun 16v bulamassan 2000 model pololara bakmani tavsiye ederin 6n nin son yili oldugu icin abs olmasada elektrikli ayna klima ve airbag oluyo
mk2 ye oranla polonun parcasi daha fazla cogu mazamasini rahatlikla bulabilirsin mk2 nin ise daha cok cikma parcasini bulursun yada yan sanayi agirlikli olur parcasi
poloyu tek kapi alma fiyatlardan da anlasildigi uzere satmasi daha zor tabi yinede kisisel tercih meselesi ama mk2 genclerin yeni gozdesi oldugu icin araban duzgun olursa elden cikartmada pek problem yasamassin ucuk fiyatlar istemedigin surece
kolay gelsin ins istedigin gibi bi araba bulabilirsin :D

« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2012, 17:12:46 »
Yorumunuz için sağolun hocam.6n araçlarda hangi motorlar kullanıldı? Ve teknik özelliklerini bilenler var mı acaba? Donanım olarak çok isteğim yok.Klima bile olmasa olur.
1.6 8v 75hp motorlarin kodu AEE bide bunlarin 95 yilinda uretilenleri var onlar tek nokta enjeksyonlu onun koduda AEA
1.4 16v lerin motor koduda AFH bunlarda 101 hp

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2012, 17:37:04 »
6n kullanicisi olarak sorunsuz bi arac olsun istiyosan kesinlikle mk2 almani tavsiye ederim
rahatlik konusunda ikiside hemen hemen ayni yanliz buldugun mk2 cok duzgun olmassa yasindan dolayi illaki ses yapan aksami olacaktir
sportline demissin cok guzel bi tercih ama duzgun 16v bulamassan 2000 model pololara bakmani tavsiye ederin 6n nin son yili oldugu icin abs olmasada elektrikli ayna klima ve airbag oluyo
mk2 ye oranla polonun parcasi daha fazla cogu mazamasini rahatlikla bulabilirsin mk2 nin ise daha cok cikma parcasini bulursun yada yan sanayi agirlikli olur parcasi
poloyu tek kapi alma fiyatlardan da anlasildigi uzere satmasi daha zor tabi yinede kisisel tercih meselesi ama mk2 genclerin yeni gozdesi oldugu icin araban duzgun olursa elden cikartmada pek problem yasamassin ucuk fiyatlar istemedigin surece
kolay gelsin ins istedigin gibi bi araba bulabilirsin :D

çok güzel açıklamış :)

« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2012, 19:25:16 »
İlginiz ve açıklamalarınız için çok teşekkürler hocam.Sahibinden adresindeki ilanlar biraz abartı gibi geliyor.O paraları hak eden araçlar tabi ki var ama 14 bin liraya golf 2 almak yerine 1-2 daha koyup 3 alınır.Hatta güzel bir 6n alınır diyorum.Kafam karıştı açıkcası.Peki 6n alsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım? Benzinli bineceğim.Bildiğim sorunlar gaz kelebeği,boyada vernik atması,direksiyon soyulması ve vites körüğü ile topuzdaki aşınmalar.

Çevrimdışı vtt

« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2012, 19:47:47 »
1.4 doch olması şartıyla 6N diyebilirm.

« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2012, 20:15:24 »
Arkadaşlar gezerken gördüğüm ve hoşuma giden bir araç sizin fikriniz nedir?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-3-sahibinden-degisensiz-golf-81928683/detay#

« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2012, 00:16:21 »
Hocam düşünürseniz bende Volkswagen değil ama Skoda var. Volkswagen ayarında bir araba.Fiyatta yardımcı olacağım. :tamamdir

http://www.vwtr.net/forum/ilanlar/ynt-satilik-98-model-skoda-felicia-glx-t31858.0.html;msg412999#new
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2012, 00:40:35 »
Arkadaşlar gezerken gördüğüm ve hoşuma giden bir araç sizin fikriniz nedir?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-3-sahibinden-degisensiz-golf-81928683/detay#

açıklamadakileri kanıtlarsa eğer çok güzel :)

« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2012, 00:44:49 »
İlginiz ve açıklamalarınız için çok teşekkürler hocam.Sahibinden adresindeki ilanlar biraz abartı gibi geliyor.O paraları hak eden araçlar tabi ki var ama 14 bin liraya golf 2 almak yerine 1-2 daha koyup 3 alınır.Hatta güzel bir 6n alınır diyorum.Kafam karıştı açıkcası.Peki 6n alsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım? Benzinli bineceğim.Bildiğim sorunlar gaz kelebeği,boyada vernik atması,direksiyon soyulması ve vites körüğü ile topuzdaki aşınmalar.
sonucta tercih meselesi hangi araba daha cok cinize sinerse onu almaniz en dogrusu birde mk2 alicaksaniz ve toplu bi arac almicaksaniz toplamasi insani yorar cok kolay seyler degil sonucta
eger poloya benzinli bincekseniz bogaz kelebegi ile ilgili cok probleminiz olmaz ama hic olmaz diyemiyoruz :D arada bobin yakabilirsiniz ben ilk aldigimda yanmisti degistirdim 2 senedir hicbi problemi yok
alcagiiz aracda viteslere iyi bakin genelde 5.vites dislisi bozuk olur vites korugu dreksyon fln bunlar dusunme pek onlar kolay sedyler sonucta

« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2012, 09:43:10 »
Bende tek kapı 98 6N var 1.6 8V 75 Hb Gayet memnunum boğaz kelebek sorunu var dediğin doğru ama yapılabilecek bişi benimde başıma geldi hala yaptırcam bir türlü fırsat bulamıyorum. golf 2 lerde klima varmı bilmiyorum ama eski model düşük km zor bulursun gibi geliyor. Rahatlık konusuna gelince, İzmirden istanbula gittim. temmuz başında hiç sırtım ağrımadı gayet rahattım ayrıca feribot hariç 230 TL ye gittim geldim. Basmazsan yakmıyor araba. Performansa gelince 120 ile giderken gaza bastıığımda hala beni koltuğa yapıştırıyor. Polo Tavsiye ederim ben şahsen

« Yanıtla #13 : 04 Ağustos 2012, 11:09:12 »
Arkadaşlar aracı şu anda alamam. :D 2 ay sonra anca.Ya da işe girdiğim gün biraz peder banka başvuru yapıp kredi çıkmasını bekleyebiliriz. :saygılar
Aracınız güzelmiş.Ancak durumum yok şu anda.Arkadaşlar 14 000 liraya bir tane buldum.Boyasız 105 000 km'de sportline polo.Sizce nasıl? Bir de gönderdiğim golf hakkında kimse yorum yapmamış. :D 8500'e alınmaz mı acaba? Expertize götürmek istiyorum alırken.91 model aracı expertize götürsem abes bir durum olur mu? Sonuçta bu aracı alıp yıllarca kullanmayı düşünüyorum...Boya vardır ancak doğrultma ve değişen hiç bir parçası olmasın istiyorum.