Gönderen Konu: modemimin şifresi mi kırıldı ?  (Okunma sayısı 4249 defa)

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
modemimin şifresi mi kırıldı ?
« : 30 Mart 2012, 19:06:12 »
arkadaşlar az evvel internet tarayıcımda bir ibare çıktı. internet'e aynı anda ulaşabilen kullanıcı sayısı 12'ye ulaşmıştır lütfen kablolu bağlanın diyor  >:( >:(

edit. modemim şifreli
« Son Düzenleme: 30 Mart 2012, 19:06:59 Gönderen: kemal_koker »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: modemimin şifresi mi kırıldı ?
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2012, 19:10:14 »
arkadaşlar az evvel internet tarayıcımda bir ibare çıktı. internet'e aynı anda ulaşabilen kullanıcı sayısı 12'ye ulaşmıştır lütfen kablolu bağlanın diyor  >:( >:(

edit. modemim şifreli
modem şifresi ile kablosuz ağın erişim şifresi farklı kavramlardır, bunu bildiğini varsayarak kablosuz internet şifreni değiştirmeni tavsiye ederim.
ikinci bir şüpheli durum da, o uyarı girmiş olduğun internet sayfasındaki bir yazılım tarafından da verdirilmiş olabilir, yani fake ?

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Mart 2012, 19:15:51 »
sahibinden.com da verdi. kablosuz ağın şifresi var modemin şifresi yok. yani 192.... filan yazdığım da çıkan sayfada şifre yazmadan devam ediyorum.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2012, 19:48:58 »
192.168.2.1 vs gibi modem ip sine, ancak modemin ağına katılarak ulaşılabilir. Yani internet ağınıza bağlanmış olmaları lazım. ( Kablo veya wireless ile )

Ya da internet sağlayıcının verdiği, her bağlantıda değişen ip numarası ile ulaşabilirler. Ama çoğu modem buna izin vermez, ayarlamak gerekir. İp statik değilse zayıf bir ihtimal.

Wireless şifresini yenileyip, modem arayüzüne de şifre koymakta yarar var.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2012, 20:38:09 »
Osman Bey modem arayüzü dediğiniz 192.168.2.1 yazıldığında çıkan yerde ki şifre sistemi mi ?

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #5 : 30 Mart 2012, 20:42:14 »
Evet modem arayüzü o. Adresi değişik olabilir sonu 1.1 de olabilir modeme göre değişir. Wireless bağlantı şifresini de o arayüz içinden değiştireceksiniz.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Mart 2012, 20:55:14 »
Evet modem arayüzü o. Adresi değişik olabilir sonu 1.1 de olabilir modeme göre değişir. Wireless bağlantı şifresini de o arayüz içinden değiştireceksiniz.

4 5  yıldır aynı şifreyi kullanıyorum. bi sakıncası olur mu

Çevrimdışı falconxtc

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1.4 TSI Comfortline
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2012, 11:30:52 »
Biraz farklı bir yaklaşım olacak ama ben modemde ki şifreyi kaldırdım. MAC numarası ile bağlanıyorum benim izin verdiğimin dışında (Modemde MAC Filter diye bir bölüm olması lazım) mac numarası olan aletler bağlanamıyor. Şifre ile de uğraşmıyorum böylece tek sorun yeni bir alet eklemek istediğimde modeme mac numarasının tanıtılması gerekmesi. Eğer kullandığınız aletler sık sık değişmiyorsa bu yöntem aklınızda bulunsun.Bu arada şifre ile kullanmaya devam edecekseniz şifrenizi düzenli aralıklarla (en azından 15 gün arayla) yenilemenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Mart 2012, 11:38:16 »
evde kullanıyorum modemi evde ki 3 laptop 2de tlfn bağlanıyor başka kimse yok komşuyla eşle dostla ortak kullanmıyorum da mac numarası işi karışık biraz tlfnları baglarken mac numarasını çıkarmak biraz uğraştırabilir. ama bu zamana kadar hiç böyle bir uyarıyla karşılaşmamıştım 12 kullanıcı var diye. fake bir uyarı olabilir mi

Çevrimdışı falconxtc

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1.4 TSI Comfortline
« Yanıtla #9 : 31 Mart 2012, 11:43:57 »
Fake bir uyarı olma ihtimali var dediğiniz gibi, uyarıyı aldığınız makineyi iyi bir virüs testinden geçirmenizi ve wireless şifrenizi yenilemenizi öneririm.

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Mart 2012, 11:47:21 »
antivirüs progrramı kullanmıyorum bilgisayarı kasıyor diye windows 7 kullanıyorum ve bir arkadaşım 7 ye virüs girmesi zor demişti.

ama şifreyi yenileyeceğim.Lakin yenilemem neye yarar ki eğer şimdi ki şifrem kırıldıysa yeni belirlediğim şifrede kırılır ?

nasıl kırarlar anlamam :)

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Mart 2012, 11:48:34 »
wpa kullanıyorum wpa 2 kullanmamın bi faydası olur mu

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 31 Mart 2012, 21:53:42 »
bu arada kemal, av kullanmıyorsan, bilgisayarındaki malware yada virus tarzı uygulamalar olabilir. o yüzden windows un ücretsiz ms security essentials programını kullanabilirsin.

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 31 Mart 2012, 21:59:59 »
bu arada kemal, av kullanmıyorsan, bilgisayarındaki malware yada virus tarzı uygulamalar olabilir. o yüzden windows un ücretsiz ms security essentials programını kullanabilirsin.

deneyeceğim tşk ederim  :tamamdir