Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Markali CD ile Markasiz CD nin farklari ?  (Okunma sayısı 4844 defa)

Markali CD ile Markasiz CD nin farklari ?
« : 23 Kasım 2005, 20:32:52 »

Arkadaslar markali CD iler ile markasizlar arasindaki farklar nelerdir ?

Ben simdiye kadar hep Hp ile Memorex kullanmistim...memnundum ama simdi fly marka cd aldim...uzerinde 56x yaziyor ama cd drive 24x yaziyor...Hp ile memorex de boyle sorun yoktu...52x yaziyordum onlara...

Çevrimdışı tyMu

• RaceTurkey
Ynt: Markali CD ile Markasiz CD nin farklari ?
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2005, 01:14:42 »
fly a pek güvenme,memorex iyidir verbatim iyidir  ucuzlarda princo iyidir,
cd ömrü olarak fark eder

« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2005, 04:17:35 »
hos geldin tyMu..... ;)

Zaten pek guvenerek almadim...sadece deneyim diye...memorex 19.90 ytl idi bu 13.50 ytl dedim su ucuz cdlere de bir bakayim nasil mis...Cunku evde audio cd yazip dinliyorum...kaliteli cdlere yazinca bunlari memorex, hp spirallerim erken bitiyor...onun icin evde dinledigim arsiv icin kullanmadigim cd olsun diye aldim....su an zaten 15 tane felan kaliteli cd var...alir almaz uzerinde 56x yaziyordu zaten 24x cikti....

dedigim gibi arsiv amacli kullanmayacagim...audio cd olarak gundelik kullanacam bunlari...simdi bu saate gecenin 4.17 sinde 3 tane audio cd yazicam...digerlerine yazsaydim...yazik olacakti onlara...bunlara yazalim bari...

:) hadi iyi sabahlar......;)

« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2005, 23:37:48 »
birinin markasi var, digerinin yok

Çevrimdışı tyMu

• RaceTurkey
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2005, 11:23:06 »
:) hoşbulduk ,  ucuz alıcaksan genede Princo yu tavsiye ederim  normal üstünde 56 yazıp 24 çıkmasıda :D

« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2005, 11:53:09 »
 audio cd yapip duruyorum onlari zaten.........;)
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2005, 12:34:41 Gönderen: VWci »

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2005, 15:04:37 »
ben fly'ın audio cd sini kullandım,1 sene oldu bir bozulma ama diğer ucuz markaların normal cd leri çok çabuk bozuluyor.

« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2005, 15:32:56 »
gecen Fly audio cd yaptim...10 mb overburn ile sonunda hep takiliyordu fly....aynisindan baska bir cdye yazdim HP marka...o sorunsuz calisiyor...:D

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2007, 10:57:55 »
birinin markasi var, digerinin yok

o, Amerikada öyledir  :P Maxell yada DMS Forever.

Her üründe marka demek doğru olmaz ama cd markalı tercih edilmeli. Kimisinin parlak kısmı bi süre sonra kendiliğinden soyulup dökülüyor.

Geçmişe Dönüş I
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2007, 19:11:26 »
Ben Samsung, Memorex, Philips vs. gibi markalı CD leri de (genelde  ses CD si olarak ) kullandım, markasızları da.. Markalı CD ler daha fazla dayanıyor ama onlarda bir süre sonra çiziliyor..Çokta fazla markaya takılmıyorum artık...

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2007, 11:15:12 »
konuya yazılan son mesaj baya zaman önceymiş ama bende fikrimi yazayım dedim..bende bayadır fly kullanıyorum ve bir sorunla karşılaşmadım açıkcası..ama sene bazında olaya bakarsak tabi bilemiyorum ilerleyen zamanda nasıl olur..yine de en iyisi markalı cd almak belkide..
Life is easy;eat & sleep and FLY!!!

« Yanıtla #11 : 09 Mayıs 2007, 12:14:18 »
eger audio cd yapacaksan kaliteli markaları tercih et.fiyata bakarak anlayabilirsin kalitesini:) çünkü audio cd'yi sürekli kullanacagın için uzun ömürlü olması gerekli.kaliteli cd'nin kalitesizden en önemli farkı,cd'yi rom'ların cizildigi zaman bile rahatca okuyabilmesi.

« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2007, 12:21:35 »
kalitesiz cd lerin ömrü kısa gerçekten.