Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kuş pisliği  (Okunma sayısı 10841 defa)

kuş pisliği
« : 10 Haziran 2008, 18:11:19 »
merhaba arkadaşlar aracım kapının önünde duruyor malesef bir garajım yok..
geçenlerde baktım kuşlar aracımın üstünde toplu tuvalete çıkma seansı düzenlemişler..
kardeşim bukadarmı ....çılır. neyse ben fepk fazla önemsemedim . bugün yarın temizlerim derken
bir hafta güneşin altında öylece kaldı. sonra temizledim. okadar zorlandımki bunları çıkarana dekk. sormayın.
sonrada bir baktımki kuş pisliği olan yerlerde boya yer yer çatlamış..
aracın tavanı delik deşik oldu anlayacağınız .. dikkatli bakmadan belli olmuyo ama yakına gelince besbelli yer yer çatlaklar
kuş pisliğinin böyle yapacağını bilseydim.. bu kadar beklemezdim. siz siz olun bu şekilde bırakmayın

Bu arada kuş pisliğini temizlemek için cif kullandım .. bir an boya ciften dolayı çatladı diye düşünüm suçluluk duygusu yaşadım ama
bence cifin böyle bir etkisi olamaz değilmi
1998 POLO 1.6 HB AC

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: kuş pisliği
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2008, 18:18:18 »
Geçmiş olsun, geçenlerde baya konuşuldu bu mevzuu hepimizin başına geldi, marmara iyi balık yapmış sanırım gayet sağlıklı pislediler bütün arabaları martılar...
onları mümkün olduğunca anında müdahele etmeye bak, zaten asitli yapıyorlar birde güneşte pişiyor, ayrıca bundan sonra çıkarırken cif kullanma oda zarar verebilir boyana..Ben camsille yumuşatıp çıkarıyorum, gerekirse 10 dk bekletiyorum yumuşasın diye sende bu şekilde yap.geçmiş olsun tekrardan
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2008, 21:17:29 »
Geçmiş olsun.
Cam sil tavsiye ederim ben de.
Güneşte kalmadan temizlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2008, 21:52:47 »
Geçmiş olsun, geçenlerde baya konuşuldu bu mevzuu hepimizin başına geldi, marmara iyi balık yapmış sanırım gayet sağlıklı pislediler bütün arabaları martılar...
onları mümkün olduğunca anında müdahele etmeye bak, zaten asitli yapıyorlar birde güneşte pişiyor, ayrıca bundan sonra çıkarırken cif kullanma oda zarar verebilir boyana..Ben camsille yumuşatıp çıkarıyorum, gerekirse 10 dk bekletiyorum yumuşasın diye sende bu şekilde yap.geçmiş olsun tekrardan

Bu gibi durumlarda işin özü budur,temizlerken aceleye gelmez
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2008, 14:08:32 Gönderen: yakkir »
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2008, 22:59:04 »
vallkahı anında mudahale sart kardesım ıhmal etme kus pıslığı eşittir patlamaya hazır bomba:D
dıkkat

« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2008, 10:58:06 »
bizim de camı bozmuslardı pislemişler acınca bam bolsu ve sünger le cıkabilio ama dikkatli olmak lazım boyayı da götürebiio :t

« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2008, 10:15:14 »
Benim aracaın ön kaportasınada oldukça geniş çaplı ..mıştı ve 1 hafta kadar bekledi . sonuç mat olan bir daire :(

Çevrimdışı Boyoz

• Das Auto
« Yanıtla #7 : 28 Ağustos 2008, 11:16:18 »
Aynen gecen aylarda bende de bi kus pisligi 1 haftaya yakin bekledi ve sonucta boyaya zarar verdigini gördüm. Suan arabada islak mendil bulunduruyorum, aninda mudahale ediyorum.
Göztepe Genclik ve Spor Kulübü

Çevrimdışı sirhot

• Gün gelicek benimde beyaz bir GOLFüm olacak:D:D
« Yanıtla #8 : 28 Ağustos 2008, 11:21:43 »
Çok felaket bir şeydir kuş pisliği.Bizim balkondaki çiçekler onların yüzünden eridi gitti resmen.Asitlimi ne oluyomuş.Kuş pisliği deyip geçmemek lazım yani.

« Yanıtla #9 : 28 Ağustos 2008, 11:24:17 »
benim araçtada böyle bir vaka gerçekleşti önemsemedim başta 3-4 gün sonra yıkattım ve izleri kalmıştı.sonradan farkettimki asitliymiş.mat bir renge bulanıyo resmen.aracın rengini öldürüyor

« Yanıtla #10 : 01 Eylül 2008, 05:14:07 »
cif =kuş pisliği ikiside amonyak ihtiva ediyor hemde bol miktarda...
neyse geçmiş olsun kardes.

Çevrimdışı rye

« Yanıtla #11 : 05 Eylül 2008, 00:50:43 »
kesinlikle hemen müdahale etmeli, arkadaşın dediği gibi en iyisi ıslak mendil, çünkü asit var pislikte, deterjanlarda da var o üzden en iyisi ıslak mendil ve kurulama.zamanında bende yaşamıştım bu problemleri...

« Yanıtla #12 : 05 Eylül 2008, 15:39:10 »
sağolsunlar geçen benimde temiz yer bırakmamışlar... allahtan hemen yıkamacıya verdim