Gönderen Konu: Konya trafiği kadar saygısız ve duyarsız başka bir yer varmı bilmiyorum  (Okunma sayısı 6248 defa)

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
Arkadaşlar herkese günaydın. Dün sabah başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum, dün sabah evden çıkıp Konya otogarının karşısında ki ışıklara (Konyayı bilenler iyi bilir orayı Bosna dolmuşlarının U dönüşü yaptı yer ) yaklaşırken yolun en sağında ki dolmuşçu kardeşimiz benim geldiğimi görmesine rağmen elini kolunu sallayarak önüme hayvan gibi kırdı ve başarıyla U dönüşünü yaptı o sırada bende yolun ortasında durmak zorunda kaldığım için o sırada karşıdaki şöför olacak kardeşlerimize yeşil yandı ve hepsi birden benim durduğumu gördükleri halde sellektör ve korna yaparak sanki analarının yanına tecavüzcü coşkun gitmişte analarını kurtaymaya gidiyorlarmış gibi son sürat üzerime sürdüler bende ani bi kalkışla arka tekerin birisini yarı kaldırıma yarısını yola vurup can havliyle kendimi zor kurtardım. Onca şehir gezdim ama Konyada ki kadar her yerde yol ver tabelası olmasına rağmen kavşakların içindeki araçlara yol vermeyen hoşgörülü olmayan ışıklarda sabırsız olan ve yayaların üzerine üzerine süren bir yer görmedim, hele birde cellat tranvay şöförlerimiz var ki hoşgörü şehri konyamızda anlatmayla bitmez. Yolu Konyaya düşen arkadaşları uyarıyorum Konyada kaçan kurtulur dikkat edin yol benim nasıl olsa deyip yürümeyin gözünüzü açın, herkese iyi forumlar.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Ankara'nın da farkı yok Konya'dan.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ben biliyorum; BOLU
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
Tabiki ANKARA

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
ne ankara ne konya
bide şanlıurfayı görseniz:))
katliam gibi:)
bunşunu bilir  şunu söylerim
şanlıurfada araba kullanabiliyorsan hindistandada çok rahat kullanırsın..
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
 kısacası, her yerde bi sürü kasap var özetle

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
kısacası, her yerde bi sürü kasap var özetle

ben yazarken yazmışsın hocam. aynısını yazıyordum.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
arkadaşlar bu tür kasaplara karşı ; yarım parmak 40 santim pvc tesisat borusunu arabanda elinin altında bulundur mu diyosunuz    :bekleriz:

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
arkadaşlar bu tür kasaplara karşı ; yarım parmak 40 santim pvc tesisat borusunu arabanda elinin altında bulundur mu diyosunuz    :bekleriz:

valla boruyu karşı tarafta ne şekilde kullanacağına bağlı. bazısına döşemek gerekiyor.

trafikte sabırlıyımdır. ama bir kere elimde baston kilitle geri viteste kaçan araç kovaladığım vardır. adam yolun tam ortasına durmuş ne sağından geçiliyor ne solundan. kafayı uzatmış camdan 2. kattaki balkonda biriyle sohbet ediyor. korna çaldım. ters ters bakıp devam ediyor konuşmaya. bir daha korna çaldım. el kol yapıyor. bıdı bıdı yapıyor. bir daha çaldım. sağa çekti yol verdi. geçerken bir daha korna çaldım. geçtim gittim. adam arkamdan kornasına bastı da bastı. selektör de yapıyor. dur diyor bana. e pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. baston kilidi aldım. direkt yürüdüm. adam beni öyle görünce geri vitese atıp kaçmaya başladı. ben de kovalamaya başladım. yakalasam ön camına indirirdim.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
üzülerek söylüyorum, uzun far kavgası yüzünden üzerine sopayla yürüyen iki kişiyi silahla ağır yaralayan arkadaşım var. :(

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ankara nın gözünü seveyim, Konya ya bir kere gittim arabayı yolda bırakıp yürüyerek gidecektim neredeyse. Hayatımda trafikte hiç böyle bunalmamıştım, İstanbul da ya da Ankara da bile o kadar aşırısı yok, denk gelirseniz sinirden stresten direksiyonu ısırıyorsunuz :) Kimse kimseye yol vermiyor, arkanızdaki araba bile önünüze geçip yol kesmeye çalışıyor. Otobüsler aynalara 1-2 cm mesafeyle son sürat geçiyor, yayalar yola atlıyor. Özellikle kuş serisi arabalar kendilerini kanıtlamaya çalışıyorlar, yol boşken arka tampona 3-5 cm mesafede gidip kafalarına göre meydan okuyorlar makas atıp yine geçmenizi bekleyip yine aynısını yapıyorlar :) Şerit denen kavram yok, trafik ışığı, kavşak umurlarında değil.  Dilencileri bile ayrı, verilen parayı beğenmiyorlar :D 3 sene önce 2 tl verdim geri verdi bu ne diye :) Bu kadar şeyi bir yere git gel yaptığımda yaşadım toplasam 1.30 saat yolda kalmışımdır. Delirmiştim eve varana kadar. Allah kolaylık versin orada yaşayanlara.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ankara nın gözünü seveyim, Konya ya bir kere gittim arabayı yolda bırakıp yürüyerek gidecektim neredeyse. Hayatımda trafikte hiç böyle bunalmamıştım, İstanbul da ya da Ankara da bile o kadar aşırısı yok, denk gelirseniz sinirden stresten direksiyonu ısırıyorsunuz :) Kimse kimseye yol vermiyor, arkanızdaki araba bile önünüze geçip yol kesmeye çalışıyor. Otobüsler aynalara 1-2 cm mesafeyle son sürat geçiyor, yayalar yola atlıyor. Özellikle kuş serisi arabalar kendilerini kanıtlamaya çalışıyorlar, yol boşken arka tampona 3-5 cm mesafede gidip kafalarına göre meydan okuyorlar makas atıp yine geçmenizi bekleyip yine aynısını yapıyorlar :) Şerit denen kavram yok, trafik ışığı, kavşak umurlarında değil.  Dilencileri bile ayrı, verilen parayı beğenmiyorlar :D 3 sene önce 2 tl verdim geri verdi bu ne diye :) Bu kadar şeyi bir yere git gel yaptığımda yaşadım toplasam 1.30 saat yolda kalmışımdır. Delirmiştim eve varana kadar. Allah kolaylık versin orada yaşayanlara.

;D
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.