Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kelebekler Vadisi Hakkında(alternatif tatil için bakın )  (Okunma sayısı 3194 defa)

Geçen yıl gitmiştim bu yılda gidicem. Malum tatil sezonundayız alternatif arıyanlar için kendi gözlemlerimi paylaşmak istedim.

Öncelikle ulaşımda bahsedeyim arkadaşlar fethiyeden ölüdenize geçiyoruz orda sanırım belediyeye ait otoparklar var kaç gün bırakıcaksınız parasını ödiyip bırakıyorsunuz günlüğü 5 liraydı sanırım. Sonra kumsala inin belli saatlerde kelebekler vadisine tekne var sadece o şekilde ulaşabiliyorsunuz tekne gelip sahilden alıyor sizi ücret gidiş dönüş 15 lira. Sahilde bilet sattığını iddia eden çapulculara inanmayın teknede yapın ödemenizi. Tekne sizi sahilden alıp vadiye bırakıyor.

Vadiyi anlatıyım size. Gerçekten eşsiz bir güzellik. İmara kapalı olduğu için son derece izole ve bozulmamış bir doğası var. Vadinin sonunda bir şelale var o şelaleden ykarıya tırmanıp (her babayiğidin harcı değil bu) Kelebeklerle dolu bir mağara eşsiz bir manzara ve bir o kadar güzel bir şelale ile karşılaşıyorsunuz. Tırmanırken düşüp ciddi şekilde yaralananlar olmuş daha önce dikkatli olmak lazım.
Denizi tek kelimeyle mükemmel. Yapılaşma olarak genelde ahşap dan derme çatma bungalov ve dıngalovlar var ve tesise ait yapılar var.

Konaklama 2 şekilde isterseniz kendi çadırınızı geitirp kuruyorsunuz yada ordaki çadırlarda bungalovlarda ve dıngalovlarda kalabilirsiniz. Pek lüks değil elektrik sadece tesise ait yapılarda belli saatlerde var. bungalovlarda filan elektrik su hak getire Duşlar ve tuvaletler ortak ama ortak tuvaletlere nazaran hijyenik. Yemekler pek güzel değil açıkçası ama şartlar belli
Sabah kahvaltısı açık büfe akşam yemeğide aynı şekilde açık büfe ama dediğim gibi 10 üzerinden anca 4 veririm yemeklere.

Ücretler 50-70tl arası değişiyor günlüğü fiyata sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil.

Ortam ve ziyaretçi profili oldukça nezih sizi ve sevgilinizi rahatsız edicek tipler olacağını hiç sanmıyorum ben hiç görmedim. 2 tane cafeterya var 1 tanede cafe bar tarzı bir yer var . Buralarda fiyat oldukça iyi sayılır 50 lik bira 5 yada 6 liraydı sanırım. Scuba yapabileceğiniz bir tesis var tesis dediğime bakmayın Ekipmanları filan var tabi

Kafa dinlemek için birebir sessiz sakin bir yer. Biraz genç işi malum herkes rahat edemez o tarz bir yerde. çevrede ışık olmadığı için gece sahile uzanıp yıldızları izlemek gerçekten çok keyifli.

Daha detaylı sormak istedikleriniz varsa yazın elimden geldiğince yardımcı olurum. 
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Ynt: Kelebekler Vadisi Hakkında(alternatif tatil için bakın )
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2011, 13:52:15 »
valla arkadaşım ağzından bal damlıyor. tam arayıp da bulamadığım yermiş.  böyle sessiz, sakin yerleri çok severim. gitmek isterdim ama imkansız benim hanıma lüks + lüks olacak, klima olacak, şu olacak bu olacak bilmemne. töbe gidemeyiz en iyisi hayalimde yaşatayım burayı  :'(
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2011, 16:22:01 »
henüz net değil ama haftasonu ya ordayım yada olimposta :)

« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2011, 16:54:25 »
Adrasan'ı da tavsiye ederim orası da çok sakin.
Daha düzgün kalınabilecek yerler de var.

« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2011, 16:57:55 »
orası nerede dostum detaylı bilgi verirmisin rica etsem :)

« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2011, 17:08:12 »
Sağol dostum ben bi inceliyim

« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2011, 14:48:28 »
içki olayı nasıl bu koylarda? millet içip içip birbirine mi saldırıyor artık? malum biz kapalı bir aileyiz
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2011, 20:09:20 »
valla abi kelebeklere ailece çoluk çocuk gelen görmedim yani gelen oluyor tabi ama onlarda yatla günübirlik gelenler.

Tabi alkol aktığı  bi yer her köşede yiğişen çift görmek mümkün :D

Ama öyle mykanos tarzı değil tabi soyunan eden olmuyor :D

« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2011, 21:29:13 »
valla abi kelebeklere ailece çoluk çocuk gelen görmedim yani gelen oluyor tabi ama onlarda yatla günübirlik gelenler.

Tabi alkol aktığı  bi yer her köşede yiğişen çift görmek mümkün :D

Ama öyle mykanos tarzı değil tabi soyunan eden olmuyor :D

:o :o ;D  aman dikkat  :D
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

« Yanıtla #10 : 21 Temmuz 2011, 09:19:40 »
içki olayı nasıl bu koylarda? millet içip içip birbirine mi saldırıyor artık? malum biz kapalı bir aileyiz

Adrasanda sorun yok bu konuda.