Gönderen Konu: işsizlik  (Okunma sayısı 8971 defa)

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
işsizlik
« : 29 Eylül 2011, 02:10:54 »
bi aralar iş arıyordum askerden geldiğimden bu yana 2 yerde çalıştım 7 ay içinde ama olmadı yani bu sefer insanların aklına benim işe yaramaz bi işyerinde barınamaz düşüncesi geliyordur haklı olarak ama hep işyerlerinden kaynaklanan suçlardan ayrıldım iyi geleceğe dönük birşey düşündüğüm için boşa vakit harcamamak istedim ama heralde bu gidişle ne biz doğru bi iş buluruz nede bu özel sektör düzelir umutsuz olmamak lazımda türkiye şartları malesef önceden ne yapcağımı biliyordum ama artık onu bilmiyorum mantıklı her işe olumlu bakıyorm bakıcamda :) yok  malesef belki bu sıkıntıları yaşayan arkadaşlar vardır paylaşırlar ve günümüz türkiyesininde acı bir gerçeği olan işsizlik iş ilanları boy boy kariyer siteleri bu sayede iş imkanı çıkardılar kendilerine ilanlarda fasa fiso iş var düzgün bi iş var ama torpil varsa var yoksa böyle 1 ay 2 ay sallancak günlük yaşayım işler çok bi an diyorum keşke okumasaydım okuyunca insanların diğer şeylere yönelmesi daha zor oluyor  :melek:

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: işsizlik
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2011, 08:50:24 »
Allah yardımcın olsun dostum.. 9 ay işsiz gezdim, ondan sonra adliyeye girdik. nasip kısmet..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2011, 09:14:42 »
yazılacak konusalacak çok sey var   >:(
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2011, 09:56:07 »
aykut dostum umudunu hiçbir zaman kaybetme bende o süreçleri bayağı acı şekilde yaşadım sakın
sakına hayata küsme maalesef kariyer sitelerindeki ilanların %70 firmaların reklamım olsun amaçlı
vermiş olduğu ilanlar (batan esnafın mersedes alması misali ) benim anladığım kadarıyla istikrarsız
işlerde çalışmışsın ama o bile sana kurumsal bir yere göre daha fazla tecrübe katmıştır bu aralar
fazla seçici davranma bir yerden başla ve sabırlı ol en az 1-2 yılı tamamla ondan sonra gerisi gelir
bu pisikolojide sana will smit'hin umudunu kaybetme filmini tavsiye ederim :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2011, 10:04:37 »
aykut dostum umudunu hiçbir zaman kaybetme bende o süreçleri bayağı acı şekilde yaşadım sakın
sakına hayata küsme maalesef kariyer sitelerindeki ilanların %70 firmaların reklamım olsun amaçlı
vermiş olduğu ilanlar (batan esnafın mersedes alması misali ) benim anladığım kadarıyla istikrarsız
işlerde çalışmışsın ama o bile sana kurumsal bir yere göre daha fazla tecrübe katmıştır bu aralar
fazla seçici davranma bir yerden başla ve sabırlı ol en az 1-2 yılı tamamla ondan sonra gerisi gelir
bu pisikolojide sana will smit'hin umudunu kaybetme filmini tavsiye ederim :)

abdullah abi ile 2007 yılında iftar yemeğinde bu konuda çok konusmustuk abant bulusmasında da mevzu derin yani canını sıkma olacagına varır her şey.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2011, 12:36:27 »
abdullah abi ile 2007 yılında iftar yemeğinde bu konuda çok konusmustuk abant bulusmasında da mevzu derin yani canını sıkma olacagına varır her şey.
moral ıster ıstemez bozuluyor ama beklemedeyiz aynen ıktıdarsızkı ne ıktıdarsız 2.sınıf muamelesı yapan ınsnalar akşam mesai saati bıtımınde eve gelmeye hzırlanırken son dk olan seyahtler oraya gıdıosn gece buraya gıdıosn hazırlıgını yap 9 olr eve gel 10 11 de yola cık ertesi gune kdr uyuma geri don falan boyle dengesızlıkle hayatıma etkı edıyordu bıraz kısmet ya bende bole bı konu acıyım dedm kım bılır  daha ne zor durumda olanda sabredenlerde vardır

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2011, 15:16:20 »
aykut renault forumundaki Yasin'le birlikte çalıştın mı hiç ?

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2011, 19:39:21 »
aykut renault forumundaki Yasin'le birlikte çalıştın mı hiç ?
çalıştım abi staj yapmıştım orda 1 ay kadar sn nerden tanıyosun

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2011, 09:02:42 »
renault forumundan arkadaşım

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2011, 11:34:35 »
renault forumundan arkadaşım
hım anladım

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2011, 18:16:05 »
İşsizlik zor zanaat valla.. Ama sabır ile beklemek gerekiyor. Artık elinde sanatın olmasınında bir anlamı yok. Biz o mantıkla büyütüldük Altın bilezik olayı. Ben okulunuda okudum, 12 yaşından beri her yaz işe gidip geldim Dededen-Babadan Matbaacıyım anlayacağın. Ama matbaacıyım demek karın doyurmuyor malesef aynı benim mesleğim marangozluk, şöförlük demek gibi bişey.. Şimdi bakıyorum etrafıma lise mezunu çocukluk arkadaşlarım bir zamanlar tezgahtarlık diye burun çevirdiğimiz mağazacılık sektöründe paranın yüzüne bakmaz olmuşlar. Maşallah diyelim ama hani bizim emeğimizin sanatımızın karşılığı? Yok malesef.. Bu yüzden en iyi şartları kovalamak ve sebat etmek gerekiyor. Bu dediğim herşey için geçerli ama Memlekette iş mevzuu biraz değişik oldu artık.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2011, 18:50:33 »
işsizlik zor hemdekı ne zor dedıgınız gıbı bıde farklı mesleklere bılmeyenlerın gırmesı işinizi elınden alır cogu zaman bu boyle ya cekıcez bakalım bulana kadar :)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2011, 20:47:12 »
İşsizlik zor zanaat valla.. Ama sabır ile beklemek gerekiyor. Artık elinde sanatın olmasınında bir anlamı yok. Biz o mantıkla büyütüldük Altın bilezik olayı. Ben okulunuda okudum, 12 yaşından beri her yaz işe gidip geldim Dededen-Babadan Matbaacıyım anlayacağın. Ama matbaacıyım demek karın doyurmuyor malesef aynı benim mesleğim marangozluk, şöförlük demek gibi bişey.. Şimdi bakıyorum etrafıma lise mezunu çocukluk arkadaşlarım bir zamanlar tezgahtarlık diye burun çevirdiğimiz mağazacılık sektöründe paranın yüzüne bakmaz olmuşlar. Maşallah diyelim ama hani bizim emeğimizin sanatımızın karşılığı? Yok malesef.. Bu yüzden en iyi şartları kovalamak ve sebat etmek gerekiyor. Bu dediğim herşey için geçerli ama Memlekette iş mevzuu biraz değişik oldu artık.

bunun bir çok nedeni var Hasan. Başta teknolojinin gelişimi ve iş güçü yani insanların çoğalması, aynı işi yapanların çoğalması vs.vs. Birde şu var eskiden zanaatkar adama saygı vardı artık herkes kolay yoldan köşe dönme peşinde olduğundan durumlar bu hale geldi.

Artık insanlar çin den ithal ettikleri 3 liralık malı internette 5 liraya satmaya uğraşıyor. Kimse çıraklık yapmak isteyip iş öğrenmek istemiyor. Hele bir marketing olayı varki eşi dostu kazıklama olayı ona hiç girmiyorum bile. İş kolları değişti sanırım.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2011, 20:59:44 »
bunun bir çok nedeni var Hasan. Başta teknolojinin gelişimi ve iş güçü yani insanların çoğalması, aynı işi yapanların çoğalması vs.vs. Birde şu var eskiden zanaatkar adama saygı vardı artık herkes kolay yoldan köşe dönme peşinde olduğundan durumlar bu hale geldi.

Artık insanlar çin den ithal ettikleri 3 liralık malı internette 5 liraya satmaya uğraşıyor. Kimse çıraklık yapmak isteyip iş öğrenmek istemiyor. Hele bir marketing olayı varki eşi dostu kazıklama olayı ona hiç girmiyorum bile. İş kolları değişti sanırım.

Haklısın abi babam felan sanayideki esnaféyaz tatilinde çırak lazımmı diye gezen çoçuklar olurdu" derler
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.