Gönderen Konu: İslami Otomobil  (Okunma sayısı 5797 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
İslami Otomobil
« : 20 Eylül 2010, 16:38:34 »
Arkadaşlar bugün haberlerde okuduğum bu habere yorumlarınızı çok merak ediyorum gerçekten.
Ülkemizi, dinizimi ve inancımızı bu kadar sömüren ve ticari bir gelir kapısı olarak görenlere gerçekten müslüman denirmi? Eğer denirsede neye dayanarak denir bunu merak ettim gerçekten.Yorumlarınızı bekliyorum  ;)

Ä°slami otomobil! - HTEkonomi
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2010, 16:39:03 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
Ynt: İslami Otomobil
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2010, 16:40:29 »
Bende hemen bu aracın yedek parça işine giriyorum arkadaşlar bilginize  :D
Yakında raflarda görürsünüz.
Helal balata,caiz debriyaj vs.  ;D
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2010, 16:40:42 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı barkit

• Hayat yaptığınız seçimlerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2010, 17:23:52 »
aracımız islamı koşullara uygun olarak tamir edilmektedir!!! (tamire başlamadan önce besmele cekılerek aracınız tamır edılır) :bekleriz:
Tam dayaklık bunlar!!!
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2010, 17:33:41 »
yorumları eleştiri ve öneri kısmından öteye taşımayalım yoksa başka mezralara uzar bu konu

kendi aracımızı üreteceksek güzel
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2010, 17:35:54 »
bir bu eksikti...

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2010, 17:49:58 »
yorumları eleştiri ve öneri kısmından öteye taşımayalım yoksa başka mezralara uzar bu konu

kendi aracımızı üreteceksek güzel

Yanlış anlaşılmasın burda kimse islam düşmanlığı yapmıyor.Amaç sadece İSLAM dinini ticari emellerine alet eden "ticari müslüman" ların beyninin içindekileri anlayabilmek  ;) Aksini kimse inkar edemez zaten herkesin inancı yada inançsızlığı kendinedir.Kimsenin kimseye baskı yapmaya yada alay konusu haline getirmeye hakkı yok  ;)

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2010, 19:12:36 »
araplar bununlara drıft yaparler 2 teker ustunde gıder ;D ;D :D
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2010, 20:53:29 »
İyide haberde bu islami otomobil diye bişey geçmiyor başlığı yazanın işgüzarlığı biraz adamlar islam ülkeleri ile orta karaç üretecez diyo. buna binen sevaba girer demiyor :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı crank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2010, 22:36:43 »
haberi yazanın ifade yenlıslıgından kaynaklanıyo. lakin  araba uretecek olmamız gurur verıcı.

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2010, 08:53:55 »
Araba üretecek olmamız gurur verici gerçekten.Küresel ısınmanın mahvettiği bir dünyada yaşarken ve bütün dünya elektrikli araç üretme yolunda milyar dolarlar harcayıp müthiş ar-ge'ler yaparken, hatta bir kısmı bunu başarmışken bizim 2011 yılında benzinli araç üretmeye "başlamamız" gerçekten çok gurur verici  :t
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2010, 08:55:15 Gönderen: relaxizmir »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Eylül 2010, 10:07:18 »
tek başımıza üretmek daha güzel olur her sey türkçe arıza verirken bile :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2010, 11:22:42 »
 Ya bunlar varya şerefsizin önde gideni. İşin islamisi boyutuna gerek yok karıştırmaya durum ortada. Bunlar her türlü yatırımlarını kendi cemaatlerinden yapıyor. Bizamanlar proton lar vardı şimdide bu. Bizim irandan ithal yada ortak üretim yapmak için ne türlü bir gereksinimimiz varki. Kendi fabrikanı kur al bir patent üret olsun sana yerli sermaye elin yobazlarına neden el açalım.

Valla ben şuan yatırımcı birisi olsam giderim vw ye alırım mk1 citi nin üretim hakkını kurarım fabrikayı tr ye ve dünyaya satarım. Basarım üstünede kocaman Madein TR yi.  Ama ne var işte Türkiyede çoğu otomobil satışını dibe vurdurabilir bu model yüzünden :D :D Güney afrikadada gerekçe buydu vw yeni modellerini istediği satış rakamlarına çıkartamıyordu mk1 kasa yüzünden :D :D
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2010, 11:26:49 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2010, 11:51:56 »
tek başımıza üretmek daha güzel olur her sey türkçe arıza verirken bile :)

Düşüncesi bile güzel tabi TÜRK malı bir otomobile binmenin""""Ancak malesef hırsızlığı baba mesleği olan bir toplumun üreteceği araçtada ne gibi bir teknoloji olur artık orasıda tartışılr""".Eğer ihracat yaparsak en azından belli standartlarda olmak zorunda olur.Ama yok eğer olmazsa vay halimize  :)

bunu kime dedin ?
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2010, 11:56:17 Gönderen: nizam »

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Eylül 2010, 11:57:54 »
Ya bunlar varya şerefsizin önde gideni. İşin islamisi boyutuna gerek yok karıştırmaya durum ortada. Bunlar her türlü yatırımlarını kendi cemaatlerinden yapıyor. Bizamanlar proton lar vardı şimdide bu. Bizim irandan ithal yada ortak üretim yapmak için ne türlü bir gereksinimimiz varki. Kendi fabrikanı kur al bir patent üret olsun sana yerli sermaye elin yobazlarına neden el açalım.

Valla ben şuan yatırımcı birisi olsam giderim vw ye alırım mk1 citi nin üretim hakkını kurarım fabrikayı tr ye ve dünyaya satarım. Basarım üstünede kocaman Madein TR yi.  Ama ne var işte Türkiyede çoğu otomobil satışını dibe vurdurabilir bu model yüzünden :D :D Güney afrikadada gerekçe buydu vw yeni modellerini istediği satış rakamlarına çıkartamıyordu mk1 kasa yüzünden :D :D

Bakış açın farklı tabi.Ancak burda şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirmki ben bu ceammatçilerin birbirlerinden alış veriş yapıp "diğerlerini" dışlama olayından nefret etmeye başladım artık  :bekleriz:.Ve şunada inanıyorumki bunun adı kesinlikle müslümanlık değildir  >:(.Komşusu aç'ken X6 ya binende bizden değildir zaten.Ancak malesefki siyasi partiler ülkeyi bölmeye devam ediyorlar ve devam edeceklerde :bekleriz:.Müslümanlardaki maddi gücü iyi analiz etmiş birinin ortaya attığı "müslümana oynayan kazanır" mantığı işlevselliğini hiç bir zaman kaybetmez.Sebebini ise hemen söyleyeyim: PETROL  ;)
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2010, 11:58:43 Gönderen: relaxizmir »