Gönderen Konu: internet size BİNDİRİMLİ TARİFE uyguluyor mu?  (Okunma sayısı 3557 defa)

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
internet size BİNDİRİMLİ TARİFE uyguluyor mu?
« : 23 Nisan 2011, 15:41:00 »
limitsiz adı altında satılan fakat yine de limiti olan tarifenin limitini doldurmak bir tarafta kalsın limitine yaklaşmadığım için 6 GB kotalı internete geçiş yaptım
pişman oldum desem yeridir :)

müşteri temsilcisi bu ayki faturanız az gelecek (ilk tarife dediğim kotalıya geçtikten sonraki ilk tarife)önceden kalan limitsiz tarifeniz sebebiyle alınan miktar ilk faturanızdan düşülecek bile dediği halde kotayı aştığım için yüksek fatura gönderdiler
"hata bende mi, acaba aştım mı dedim"  bir sonraki fatura da ak koyun kara koyun belli olur hesabı bekledim

sonuç: yine kota aşımı  :bekleriz:
tam emin olmamakla birlikte ben bunların (ttnet)bindirimli fatura gönderdiğinden şüphleniyorum.bahaneleri de kota aşımı
diyeceksiniz ya aştıysan, kontrol etmiyor musun? ediyorum modemin programı var hepsini yazıyor bu güne kadar doğru sonuç veriyordu şimdi mi bozuldu?ben bozulduğuna inanmıyorum

sizden de böyle durumlar yaşayanlar var mı?
benim gibi düşünen arkadaşlar var mı?
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2011, 10:54:32 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
Ynt: ttnet size de BİNDİRİMLİ TARİFE uyguluyor mu?
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2011, 17:01:08 »
aynen ya bende fark ettım bunu ayın bitmesine 10 gun kala bakıyorum kota dolmus yada onlar mail yolluyorlar ...iyice kıllanmaya basladım valla
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
Ynt: internet size de BİNDİRİMLİ TARİFE uyguluyor mu?
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2011, 19:13:17 »
2 yıl Taahhütname imzalıyorsunuz yeni tarifeye geçtiğinizde bizi kaç kez aradılar işte internet paketinizi yenileyelim 5 ay 10 lira vs... gibi cümleler ama 2 yıl tarifeden çıkamamak söz konusu aynı ayın sonuna 10 gün kala felan bende bakıyorum anormal bi artış var..
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
Ynt: internet size de BİNDİRİMLİ TARİFE uyguluyor mu?
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2011, 19:36:23 »
sınırsız 8 mb ttnet kullanıyorum 54 lira  8) ne kota dusunuyorum ne baska bişey ... 25 gb a kadar  8 mb ,  sonrasında 1 mb  hız diyolar ama benim kota  her ay 70-80 gb ın altına inmiyo  gene 8 mb  hız gene 8 mb  ...bi sıkıntı yok yani  ... sürekli kullandıgınız bişeyse internet  bence  yeme içme gibi  sıradan bi masraf gorup  bütcenizde müsaitse verin 54 tl yi rahatınıza bakın ... vermesenizde alıyolar zaten bari keyfini cıkararak kullanın  :tamamdir

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: internet size BİNDİRİMLİ TARİFE uyguluyor mu?
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2011, 19:53:06 »
vermesenizde alıyolar zaten bari keyfini cıkararak kullanın  :tamamdir

:) :) :)
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2011, 22:51:03 »
daha tarifenin ederi olan fatura ödemedim ki ben

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2011, 01:53:25 »
Zamanında mahvetmişti beni bu sınırlı tarifeler. Aman deyim sınırsızdan şaşmayın, özellikle arıyorlar sınırsızları. 1 ayda 4-5 defa arar mı bir şirket yahu :) Neyse aramayan bir firmanın internetini kullanıyorum artık, çok da memnunum :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2011, 15:05:27 »
Türkiyede sınırlı bağlantı bildimbileli sıkıntıdır.. Hiç kullanılmayan bağlantınında sınırı aştığını bilirim. DSL hizmeti başladığından beri modem satışı ve kurulumu + TTnet bayiliği ile uğraştım.. Sorunun temeli TTNET tir arkadaşlar ama kullanıcı mağdurlu. İnterneti devamlı kullanıyorsanız mutlaka sınırsız alın derim.. Diğer firmalarda altyapı olarak TTNET i kullnıyorlar o yüzden DSL bağlantısında firma değiştirmekte soruna çağre olmuyor. 

Birde unutmayın 3-4-6GB gibi bir su bardağı kadar olan kotalar gözünüze büyük gelmesin. Bu kapasiteyi hiç anlamadan aşarsınız. Makinanıza kurduğunuz TTNET in kota bildirim programı sadece veri akışını kontrol eder ama Ping atımlarını es geçer bu ping atımlarıda size aysonunda hatırı sayılır bir veri akışı biriktirir.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2011, 18:49:00 »
sınırsız alınca bu kadar olmayan kota sınırlıya geçince nedense doluyor :)
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2011, 20:17:10 »
sınırsız alınca bu kadar olmayan kota sınırlıya geçince nedense doluyor :)

bakıyolarki sen dolduramıyosun onlar yardım ediyo :D   şaka bi yana "mk1gti" arkadaşımızın dediği gibi  kotanın dolmasındaki etkenler sizin gözlemlediklerinizden farklı oluyo ....

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2011, 14:34:55 »
bakıyolarki sen dolduramıyosun onlar yardım ediyo :D

:)
SÜRAT FELAKETTİR