Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Hdmi Uydu alıcısı  (Okunma sayısı 6729 defa)

Hdmi Uydu alıcısı
« : 20 Ocak 2012, 11:14:18 »
Sevgili arkadaşlar hdmi çıkışlı uydu alıcısına ihtiyacım var konu ile ilgili araba konusunda oldugum kadar bilgili değilim onun için sizin yardımınıza ihtiyacım var nette gezinirken hem pratik hem kullanışlı hemde fiyatı uygun olarak bu parçayı buldum. nasıl olur sizce randıman alınabilinir mi ?

http://www.sanalpazar.com/Mersat-Minibox-Full-Hd-Mini-Uydu-Alicisi__isp1534110?gclid=CPHJ2oGa3q0CFce-zAod5xHN0w

buda videosu

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qFr4AnVneLM

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
Ynt: Hdmi Uydu alıcısı
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2012, 11:24:51 »
enteresan bi aygıtmış açıkçası :) yalnız şuna da dikkat etmek gerek, henüz ülkemizde belirli paketler hariç (d-smart, digiturk, tivibu) haricinde hd yayın yapan kanal yok, o yüzden bu paketlerden almak gerek diye biliyorum, onları da izleyebilmek için kart vs lazım yanlış değilsem. tabi bu alet şifre kıran bişi sanırım ?

« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2012, 11:36:41 »
enteresan bi aygıtmış açıkçası :) yalnız şuna da dikkat etmek gerek, henüz ülkemizde belirli paketler hariç (d-smart, digiturk, tivibu) haricinde hd yayın yapan kanal yok, o yüzden bu paketlerden almak gerek diye biliyorum, onları da izleyebilmek için kart vs lazım yanlış değilsem. tabi bu alet şifre kıran bişi sanırım ?

bana hd cıkış lazım sadece normal kanallara baksam da olur öğrenci evinde kullanmaya.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2012, 13:55:42 »
Çanak antene ihtiyacı var sonuçta dimi? oynar başlıklı olması ne iş? yoksa çanaksız mı işlev görüyor?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2012, 13:58:28 »
Çanak antene ihtiyacı var sonuçta dimi? oynar başlıklı olması ne iş? yoksa çanaksız mı işlev görüyor?
Yok beya, anten girişi var alette incelersen, ama işte ufaltılmış bi malzeme. kalitesi nasıldır bilinmez.

bu arada, hd kutuların fiyatları bariz olarak diğer kutulara nazaran çok yüksek.

« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2012, 16:58:28 »
işte bana gerek olan sadece hdmi çıkış olması çünkü elimde ki parça eski pc monitörüm ama lcd ekran ve sadece hdmi çıkışı var. hd kanal olması çok da mühim değil . hala parçayı alabilmem için yüreklendirecek bi  yorum gelmedi  :)

« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2012, 17:56:04 »
Müvadili bir ürün aldım 1 kez bozuldu değiştrdim ikinciye gene bozuldu attım çöpe  :D aynı marka değil ama şekil şemal aynı  ;)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2012, 17:57:08 »
ufuğun dediğinden yola çıkarsak boşa yüreklendirmeyelim :D

« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2012, 19:37:23 »
Ufuk'un bu yorumundan sonra yanından bile geçmem artık :)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2012, 11:48:31 »
Ürünü bizde satıyoruz biga bayi olarak.. 100 üründen 2-3 fire çıkabiliyor. elektronik olduğu için biraz şans faktörü var ama bukadar fire sony de bile var :D  Oynar başlıklı olması avantaj sağlıyor.. LCD TV yi kullandığınız ortama göre uydu cihazını düz yada L şekilde takabiliyorsunuz. Özellikle duvara montaj işlerinde kimi LCD TV lerde HDMI çıkışı arkaya doğru olunca büyük sıkıntı çıkartabiliyor..  Alet küçücük bişey ama işlevi büyük. Kumanda gözü ince bir kablo ile ön tarafa aktarılıyor ve gözü rahatsız edici bir kirlilik olmuyor.. Sadece LCD TV yi görüyorsunuz uydu falan yok ortada.. USB yolu ile güncelleme, EMU key atma (şifre kırmak için) ve USB HDD ye HD film kaydıda yapmakta.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2012, 12:31:02 »
Ürünü bizde satıyoruz biga bayi olarak.. 100 üründen 2-3 fire çıkabiliyor. elektronik olduğu için biraz şans faktörü var ama bukadar fire sony de bile var :D  Oynar başlıklı olması avantaj sağlıyor.. LCD TV yi kullandığınız ortama göre uydu cihazını düz yada L şekilde takabiliyorsunuz. Özellikle duvara montaj işlerinde kimi LCD TV lerde HDMI çıkışı arkaya doğru olunca büyük sıkıntı çıkartabiliyor..  Alet küçücük bişey ama işlevi büyük. Kumanda gözü ince bir kablo ile ön tarafa aktarılıyor ve gözü rahatsız edici bir kirlilik olmuyor.. Sadece LCD TV yi görüyorsunuz uydu falan yok ortada.. USB yolu ile güncelleme, EMU key atma (şifre kırmak için) ve USB HDD ye HD film kaydıda yapmakta.

Biz alışığız Türk milleti olarak.. DVD player-uydu alıcısı-vhs oynatıcı ses sistemi hayvanat boylarda olacak illa  :)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2012, 16:37:41 »
bimeksten bu ürünü aldım bakalım nasıl çıkacak  ;)

http://www.bimeks.com.tr/urun/120213/goldmaster-micro-10-pvr-usb-hdmi.aspx

« Yanıtla #12 : 31 Ocak 2012, 21:01:54 »
almış oldugun ürün ekranıma uymadı . sorunun kökü şurda benım 24'' lik lcd monitörüm mevcut. ve arkasında hdmi girişi de var. bimeksten aldıgım alıcıyı bagladıgımda desteklenmedıgını soyluyor fakat d smart ın vermiş oldugu next in alıcısını bagladıgımda paşa gibi çalışıyor . anlayan yardımcı olabilecek var mı

« Yanıtla #13 : 02 Şubat 2012, 17:34:09 »
Hdmi, hdmi dır fark yapmaması lazım ama ekran ayarlarında 720p yada 1080 seçenekler varsa o ayara getirip bide öyle bi dene istersen.