Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Hangi Kitabı Okuyorsunuz?  (Okunma sayısı 154851 defa)

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
Ynt: Hangi Kitabı Okuyorsunuz?
« Yanıtla #28 : 17 Şubat 2008, 23:04:56 »

bi çırpıda okunacak bi kitap. türk otomotiv sektöründe yakın tarihimizde yapılan en büyük hatayı anlatıyor.
tavsiye ederim.

« Yanıtla #29 : 18 Şubat 2008, 00:09:11 »
nasıl bi hata?

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #30 : 18 Şubat 2008, 10:25:49 »
hyundai bile otosan dan çokçok daha küçük bir otomotiv firmasıyken, verilen doğru kararlar sonucu dünya firmaı haline geldi.
beğenmediğimiz anadol için yurt dışından birçok ülkeden sipariş gelmesine rağmen, iç piyasadan bu kadar talep varken dışarıya satmak gereksiz gibi bir düşünceyle yapılan hata sonucu dünya devi olma firsatını red etmişler.

« Yanıtla #31 : 18 Şubat 2008, 12:18:03 »
stc16 mız vardı ben o arabaya hayrandım.o zamanlar ilkokula gidiodum,babam beni almaya geldiinde herkes 'aaa kara şimşek gelmiş' dediğini hatırlıorum :) dediğin doğru yanlış kararlar ve dedikodular dalga geçmeler sonucu bu haldeyiz...yok inek anadolu yedi yok bilmem ne...bir de devrim facia sı var...tamamen türk yapımı olan bu arabaya,geçit töreni sırasında benzin konulmuyor.e haliyle stop eden arabanın üretimine geçilmiyor...insan düşnmeden edemiyor;bu kadar şeyi düşünüp araba üreten mühendisler,benzin koymayı mı unuttu?yoksa türkiye nin ilerlemesini istemeyen bazı güçler mi o benzini boşalttı :t  >:(

« Yanıtla #32 : 23 Şubat 2008, 00:10:42 »

bi çırpıda okunacak bi kitap. türk otomotiv sektöründe yakın tarihimizde yapılan en büyük hatayı anlatıyor.
tavsiye ederim.

+1
Turkiyenin su anda otomotiv sektorunde cok geri oldugunun nedenlerini aciklayan bir kitap.Bende okudum ve herkese ozellikle araclarla ilgili olup foruma giren kisiler kesinlikle okumali.Anadol un ne zorluklarla cok kisa bir surede hazirlanmasindan, aracin deposunda benzin olmayisindan dolayi fabrikanin kapatilmasina kadar giden ve gunumuze kadar gelen bu ayibi anlatiyor.Bu surecin uzerinden cook uzun seneler gecti ama Turkiye de ki sistem halen aynen devam etmektedir.
Turkiye de neden kendi aracimizi uretemiyoruz diyen kisiler varsa bu kitabi kesinlikle okumalidir.
Saygilar.

Çevrimdışı Bugia35

• İYİLER MUTLAKA KAZANIR..!
« Yanıtla #33 : 08 Mayıs 2008, 12:48:11 »
1-sadi-i şirazi  _  gülistan
2-beydeba-ibnü'l-mükaffa  _  kelile ve dimne
yenı baslıyorum....

« Yanıtla #34 : 08 Mayıs 2008, 20:18:03 »
1-sadi-i şirazi  _  gülistan
2-beydeba-ibnü'l-mükaffa  _  kelile ve dimne
yenı baslıyorum....
türkçe bişey var mı?

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #35 : 08 Mayıs 2008, 20:40:51 »
 ;D

Çevrimdışı Bugia35

• İYİLER MUTLAKA KAZANIR..!
« Yanıtla #36 : 08 Mayıs 2008, 22:34:53 »
1- Sirazlı Şeyh Sadî, "Gülistan" adlı eserini yazdıktan sonra Konya'ya gelmiş, Mevlâna'yı ziyaret ederek, eserinin bir nüshasını takdim eylemişti. Ertesi günü Şeyh Sadî, eseri hakkında Mevlâna'nın fikrini sormuş. Mevlâna'da:
    — Binemek...
    Yani, "tuzsuz" demişti. Sadî'nin yüzünde bir hüzün belirmiş, "Nasıl olur?" der gibi yaşlı gözlerle Mevlâna'ya bakmıştı. Mevlâna sözüne bir kelime daha eklemiş:
    — Helvaest..
    Yani, "helvadır" demiş, tuzsuz ama helva gibi tatlıdır, helvaya tuz atılmaz, demek istemişlerdi.
    Sirazlı Şeyh Sadî, bu sözlerden memnun olmuş. Mevlâna'nın ellerini öpmüştü.
2-http://tr.wikipedia.org/wiki/Kelile_ve_Dimne

merak edenler ıcın kısa bır tanıtım.. belkı latife yapmaz ilginizi çeker okumayı denersınız...!

« Yanıtla #37 : 09 Mayıs 2008, 00:19:38 »
heredot tarihi
(yeni basladım galiba biraz sıkıcı)

« Yanıtla #38 : 25 Mayıs 2008, 03:21:04 »
Her okuduğun kitabın,gazetenin,derginin, söylenenin doğru olduğuna inanırmısın ???
Kesinlikle hayır.Severek dinlediğim biri ve neden bu hale geldiğini merak ettim ve ulaşabildiğim tüm yazılı belgelere ulaştım.Vardığım sonuçlar beni ona çıkarttı sadece.Ta ki görselleri bulana kadar...

Peyami Safa - 9.Hariciye Koğuşu

« Yanıtla #39 : 03 Şubat 2011, 11:38:42 »
Eski bir konu, hemen güncelleyelim. :)

Sebahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna.
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #40 : 03 Şubat 2011, 13:46:30 »
Eski bir konu, hemen güncelleyelim. :)

Sebahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna.

Benimde en son aldığım roman bu. 80 sayfa okudum öylecene kaldı p.ç ettim. Yeniden okumaya başlicam askerde  :D
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
« Yanıtla #41 : 03 Şubat 2011, 13:54:02 »
Amin Maalouf- Semerkant...