Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Gelişen teknoloji...  (Okunma sayısı 5568 defa)

Gelişen teknoloji...
« : 22 Mart 2008, 17:39:59 »
Gelişen Teknolojiler hakkında paylasım sayfası olsa aslında hiçte fena olmaz, Volkswagen olmasada  aşağıdaki linke bir göz atın derim, bilgisayar teknolojisinin kısa dönemde ne duruma geldiğini ve  inanılmaz geliştiğini farketmemek elde değil...

http://link.brightcove.com/services/link/bcpid932579976/bclid932553050/bctid933742930

Ynt: Gelişen teknoloji...
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2008, 00:28:21 »
Teknoloji işte, zamandan sonra önüne geçilemeyen tek güç.

« Yanıtla #2 : 23 Mart 2008, 00:34:45 »
10 ay once falan aldigim bilgisayar o zamanlarin en iyilerindendi.Simdi ustune neler neler eklendi ve su anda satmaya kalksam yari fiyati bile etmiyor.Gercekten enteresan.
Cok guzel birsey tabi bilgisayarin gelismesi demek her sektorun gelismesi demek.2 hafta once dayimla birlikte Izmir e gitmistik.CNC tezgahlara bakmak icin.Gercekten cok sasirdim ki daha gormedigimiz ne makineler vardir diye kendimi alikoyamiyorum.Elisciligi ile 1 gunde yapilan gravur islemeciligini lazer makine ile saatte 100 tane cikarmak mumkun :) Cok guzel ama bi yerden sonra ne olur bilemiyorum.Her gecen gun daha fazla tuketiyoruz.Bundan 5 sene onceki ihtiyaclarimizla simdiki gunluk ihtiyaclarimiz o kadar degisti ki ben acaba iyi mi kotu mu artik bilemiyorum...Her gece gun teknoloji ile daha cok rahatlamamiz gerekirken nedense her gecen gun daha fazla yoruluyoruz...Bu da olayin ayri bi tarafi tabi.
Video icin tesekkur ederim.Hosca kalin.

« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2008, 10:57:44 »
Dostum teknolojinin faydası kadar zararıda var .Teknoloji geliştikçe insanların tüketme ihtiyacı da artıyor .Zaten sınırlı olan kaynaklar iyice daralıyor.Böyle olunca insanlar arasında çatışmalar artıyor.Şavaşlar böyle çıkıyor insanlar sürekli yeni kaynak arayışı içindeler .Bakalım bu işin sonu nereye varacak.Ama böyle bi bilgisayarımın olmasını isterdim demekten de kendimi alamıyorum
Büyük imza...

« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2008, 18:18:33 »
Bilgiler için teşekkürler inanılması zor..

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 15 Nisan 2008, 16:19:37 »
Bence bunlar çok bayat arkadaşlar....  Bilirmisiniz bilmem ama zamanıda Commodore Amiga lar vardı bu işlemi 90 larda yapabiliyordu... Şimdiki PC ler hızlı ama onları çok yavaşlatan microsoft yüzünde anca bu becerileri kullanmaya başlıyorlar... 92 yılında touch kalem almıştım a1200 üme ve hala durur o kalem.... Bu kalem ekran üzerinde çalışıyordu mouse gibi değil...  Mouse kullanmayı unutturmuştu bana...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2008, 18:51:11 »
Bence bunlar çok bayat arkadaşlar....  Bilirmisiniz bilmem ama zamanıda Commodore Amiga lar vardı bu işlemi 90 larda yapabiliyordu... Şimdiki PC ler hızlı ama onları çok yavaşlatan microsoft yüzünde anca bu becerileri kullanmaya başlıyorlar... 92 yılında touch kalem almıştım a1200 üme ve hala durur o kalem.... Bu kalem ekran üzerinde çalışıyordu mouse gibi değil...  Mouse kullanmayı unutturmuştu bana...
Abi Commoder'u biliyorum.Kardeşim şimdi oyuncak diye kullanıyor.Peder beyin dönemden kalma.
Anlamadığım bişey var.Microsoft bilgisayarların neyini yavaşlatıyor.Ha eğer yavaşlatıyorsa neden bugün hala kimse bunu farketmedi ve her bilgisayarda Microsoft'un yazılımları var.Ha diğelim microsoft yavaşlatıyor.Ne kullanalım abi.Linux falanmı ?

« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2008, 23:24:00 »
   Arkadaşlar bugun bir ürün satın aldım, Çin malıda olsa ilginç guzel bişiy, anahtarlık olarak kullanılabilen universal bir TV kumandası, hiçbir tv yi ayırt etmiyor kod girme falan yok direk olarak tv yi tanıyor, ses açma kanal arttırma, açma kapama, TV/AV Mute gibi özellikleri barındırıyor, böyle bişeye ihtiyacım vardı tavsiyye ederim... Trabzondan 7.5 Ytl ye aldım... (İstanbulda daha makuldur)

Resim Alıntıdır  :D :D :D

« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2008, 04:05:04 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2008, 10:27:23 »
İlk okuldaki uzaktan kumandalı casio saatim geldi aklıma :D
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #9 : 27 Mayıs 2008, 10:34:23 »
İlk okuldaki uzaktan kumandalı casio saatim geldi aklıma :D

:D ;D :D ;D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #10 : 27 Mayıs 2008, 11:59:20 »
Ehuehuheuhe :) o saatler superdi yaaa zamanında, bu da oto alarm kumandası kadar birşey zaten.

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #11 : 27 Mayıs 2008, 19:40:53 »
Turkcell
Gizli Numaradan Arama Kısıtlama Servisi
Arayan gizli numaraları engellemek için*253# yazıp YES tuşuna basın
artık gizli numaralar kabusunuz olamaz.
iptal etmek için: #253 #yazıp YES tuşuna basın.

« Yanıtla #12 : 27 Mayıs 2008, 19:55:19 »
Abi Commoder'u biliyorum.Kardeşim şimdi oyuncak diye kullanıyor.Peder beyin dönemden kalma.
Anlamadığım bişey var.Microsoft bilgisayarların neyini yavaşlatıyor.Ha eğer yavaşlatıyorsa neden bugün hala kimse bunu farketmedi ve her bilgisayarda Microsoft'un yazılımları var.Ha diğelim microsoft yavaşlatıyor.Ne kullanalım abi.Linux falanmı ?
microsoft alanında tekelleştiği için ve neredeyse tüm yan ürünler buna uygun üretildiği için zorunlulukdan kullanılyor. Rakip yapılamaması içinde ortaya çıkan tüm yeni fikirleri ve yetenekleri büyük meblapler karşılığı  siliyor  (nede olsa dünyanın en zengin adamı)  Yoksa hiçde kullanışlı değil ve milyonlarca hatası olan bişey bence. Ve evet bilgisayarların işlem gücünü oldukça düşürüyor.  :bekleriz: