Gönderen Konu: Elektriğe de zam geldi  (Okunma sayısı 1407 defa)

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
Elektriğe de zam geldi
« : 31 Mart 2012, 17:27:26 »
Mesken'de yarından itibaren elektrik ücretleri yüzde 9.26 oranında artışla 32,515 kuruşa, sanayide yüzde 8.71 artışla 26,672 kuruşa, ticarethanede yüzde 4.33 artışla 33,253 kuruşa yükseltildi. Toptan satış fiyatı ise yüzde 13.17 artışla 18,91 kuruş oldu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) yapılan açıklamada, elektriğe 1 Nisan'dan itibaren zam geleceği bildirildi. Buna göre elektrik fiyatları yarından itibaren meskende yüzde 9,26 artışla 32,515 kuruşa, sanayide yüzde 8.71 artışla 26,672 kuruşa, ticarethanede yüzde 4.33 artışla 33, 253 kuruşa çıkarıldı. Toptan satış fiyatı ise yüzde 13.17 artışla 18,91 kuruş oldu.

EPDK'dan Kurul kararlarıyla ilgili yapılan açıklamada, Kurul'un 31 Mart 2012 tarihli toplantısında 628 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 13. maddesine göre 1 Nisan 2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ) tarafından uygulanacak aktif elektrik enerji toptan satış tarifesi hakkında bilgi verildi. Buna göre TETAŞ tarafından; Perakende Satış Lisansına Sahip Bölgesel Elektrik Dağıtım Şirketlerine, 1 Nisan 2012 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 18,91 Krş/kWh uygulanmasına karar verildi. Karar'da, Perakende Satış Lisansına sahip Dağıtım Şirketlerinden elektrik enerjisi alan iletim sistemi kullanıcısı tüketicilere uygulanan tarifelerin, TETAŞ tarafından iletim sistemine doğrudan bağlı tüketicilerine uygulanmasına devam edilmesine, enerji KİT'lerinin Uygulayacağı Maliyet Bazlı Fiyatlandırma Mekanizmasının Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esaslar Genelgesi uyarınca makroekonomik göstergelerde meydana gelebilecek değişikliklerden veya sair nedenlerden dolayı TETAŞ tarafından Kuruma tarife değişikliği teklifinde bulunulması durumunda, Kurum tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucu alınacak Kurul Kararı çerçevesinde tarife değişikliği yapılması karara bağlandı.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: Elektriğe de zam geldi
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2012, 18:00:11 »
şimdi bu akıllı sayaçların aklı yetiyormu peki; okuyan adam 1 nisandan sonra gelince 1 nisana kadar şu kadar, zamdan sonra bu kadar kullandı die, hayır..

ilgili video : http://www.facebook.com/video/video.php?v=1271294658525
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2012, 00:43:53 »
Doğalgaza da %18 geldi. Yaşanmaz hale geliyor ülke.

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2012, 00:55:33 »
valla okuyorum ama ne yarayacak nasıl yuva geçindircem bilmiyorum :/ bir genç olarak gelecek kaygısı içerisindeyim