Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: DSLR Like Fotoğraf makinası düşünceleriniz...  (Okunma sayısı 10229 defa)

DSLR Like Fotoğraf makinası düşünceleriniz...
« : 11 Nisan 2014, 11:39:14 »
SA arkadaşlar. DSLR Like dediğiimz dijital ama SLR olmayan bir makina bakıyorum. Bir sitede Fujifilm Fİnepix HS25 EXR çok kafamı çeliyor. Makina bu:

http://www.hizlial.com/fujifilm-finepix-hs25-exr-16-mp-dijital-fotograf-makinesi/10000588?utm_source=Daily_Mailing&utm_medium=fotocam&utm_campaign=fotocam_20140404&utm_term=20140404&utm_content=fotocam_fotocam_location

Avantajı 200 lira hediye çeki, tripod, hafıza kartı ve çanta hediyesi. hepsiburada vs sitelerde fiyat aynı ama böyle bir hediye çeşidi yok.

Diğer yandan makina ile yorumları okuduğumda olumlu yorum kadar olumsuz yorum da okudum. Kimi diyor isim önemli değilse çok güzel makina. Kimi diyor Nikon Canon dan şaşma.

Teknik olarak anladığım şey optik zoom :D Aynalı, perdeli, iso vs bunlar ne demektir bilmiyorum. Teknik olarak yorumlayacak, makine tavsiyesinde bulunacak arkadaşlarımız vardır diye düşünüyorum.

Zırt pırt mercek ekipman alamam. Amatör foto merakım da yok ama elimde de güzel bir makina olsun istediğimde güzel fotolar çekeyim.

Ynt: DSLR Like Fotoğraf makinası düşünceleriniz...
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2014, 14:23:17 »
Amatör foto merakın yoksa bu tür makineler eziyetten başka birşey değil. taşıması kullanması, emniyeti (çaldırma-düşme) vs dert.

tatilde güzel fotolarım olsun diyorsun kaliteli bir cep telefonu al yeter.

illaki alacağım diyorsun sony nin bu tip makineleri iyi oluyor. geçenlerde teknosada kampanyası vardı.

ilandaki makinenin fiyatı da çok bence. pro. makine fiyatı nerdeyse.sony nin 500 tl ye kadar var.

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2014, 10:15:58 »
Bu siteyi incelemeni tavsiye ederim. => http://www.dpreview.com/

Bir de mirorless makinalara bak, bence daha avantajlılar. (micro four thirds, CSC vs.)
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2014, 12:20:42 »
Cevap veren arkadaşlara teşekkürler. Aslında elimde Sony DSC T500 var birde Lumia 820 :) ama gece falan güzel şeyler çekmek fena olmaz.

satılık makinem var bütcen yeterse yardımcı olmaya calısırım
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-ayarinda-tertemiz-7d-160126465/detay/

:o  :-\

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
Ynt: Ynt: DSLR Like Fotoğraf makinası düşünceleriniz...
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2014, 00:39:32 »
Merhaba, tripod kullanmadan gece cekimleri icin iso dedigimiz isik hassasiyetini yukseltmeniz gerekir ki buda cekeceginiz karede kumlanmaya sebep olur. Eger amator dahi olsa fotografa merakiniz yok ise bu işe bu kadar para ayirmanizi tavsiye etmem. En azindan 5x bir dijital kompakt makine isinizi fazlasi ile gorecektir.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2014, 08:59:52 »
Hani belki hevesimiz gelir, bizde meraklanırız diye böyle birşey almalı mıyım diye düşündüm :)

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2014, 19:59:57 »
Sonuclari sizi tatmin etmez ise paraniza acirsiniz. Zoom olayi insanlara cok iyi pazarlaniyor malesef . Sonuna getirip elde cekim yapmak neredeyse imkansizdir. O yuzden en fazla 5 x zoom kafidir. İlgi duyarsanizda zaten kompakt makinede de duyarsiniz. :)

Ynt:
« Yanıtla #8 : 16 Nisan 2014, 19:49:56 »
Canın 650D kafama yatmaya başladı :)

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
« Yanıtla #9 : 16 Nisan 2014, 21:05:37 »
Yanina 50 mm f:1.8 lens takviyesi ile guzel secenek. 600 D bile olsa alinabilir. Sonucta bu isten para kazanmayip zevk almak icin kullanacaksiniz.

Ynt:
« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2014, 21:27:44 »
Lens erken hele makinayı bulalım uygun düşürelim :)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #11 : 21 Nisan 2014, 17:01:19 »
DSLR-Like makineler prof yakın çekimler gerçekleştirebiliyorlar. Belli bir ağırlığı belli bir forsu da var. Hani düğün salonuna gitsen foto çeksen kimse demezki bu kimin fotoğrafını çekiyor diye :) Ama gel gelelim ki gerçekten merakın ve bilgin yoksa işkenceden başka birşey değiller. Bende Nikon p500 var. Gayet memnunum. Zaten Canon, Nikon bu işin lokomotifi marklara. Fuji de güzel marka falat benim sempatim yok. Belkide çok gözümüze soka soka satmaya çalıştıkları içindir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #12 : 21 Nisan 2014, 20:04:11 »
Canın 650D kafama yatmaya başladı :)

Vala eğer 650 d düşünüyorsan Hb de baya iyi fiyatı
http://www.hepsiburada.com/liste/canon-eos-650d-18-55mm-is-18mp-30-lcd-slr-fotograf-makinesi-dokunmatik-ekran-/productDetails.aspx?productId=ftslrcan650d1855&categoryId=1100301&SKU=FTSLRCAN650D1855

Ben 2 hafta önce 1599 a aldım
Dslr like makineler ne kadar iyi olsada bi zaman sonra kendini geliştirmeye olanak sunmadığından seni sıkar ama slr makinede sıkıldığında  bir objektif değişiminde bile  değişik sonuçlar elde edersin :)

« Yanıtla #13 : 22 Nisan 2014, 08:50:48 »
hizlial.com dan almayı planlıyorum. Oradaki 1599 ISII lens hafıza kartı çanta hediye. 18 55 lens fiyatlarına baktım feciii. 50 lira için ISII olması kafama yatıyor ama bir yerden de haber bekliyorum 18 ay garantili kaskolu bir kaç hediyesi var 1100 lira.