Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Cilanin Boyaya Zarari Olurmu?  (Okunma sayısı 11799 defa)

Çevrimdışı seckin8787

Otomobil
    Polo Classic - AKL
Ynt: Cilanin Boyaya Zarari Olurmu?
« Yanıtla #14 : 17 Mayıs 2015, 22:35:00 »
Bu ürünlerin satıcısı ve uygulama sonuçlarını gören biri olarak kendı fikrimi paylaştım yardımcı olmak amacıyla... Kullanıcı hangi üründen memnunsa hangi ürüne daha çok rağbet ederse ben onu satarım,tavsiye isterse marka söyler getirtirim farketmez. Sizlerinde tercih ettiği gibi piyasadaki ürünler daha çok satıyor.Siz yine memnun olduğunuz ürünleri kullanabilirsiniz saygı duyarım.Piyasadaki bi çok kullanıcı ustalar Farecla G3 pasta,cilayıda fiyatına göre alır.Çünkü kaliteli ürün kullanımında pasta cila fiyatı 2 ye katlanır aynı oranda işçilikte...

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #15 : 17 Mayıs 2015, 23:46:20 »
Aynen meguiars ürünleri pahalı 564 ml. Nxt 2.0 için 64 TL odemisim . bunun için farklı arayışa girdim. Farecla liquid High gloss cila olarak güzel ve Nxt den daha iyi sonuç ve uzun surede yıkamaya dayandığını okudum

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/259511-nerdeyse-bitik-boyal%C4%B1-arabada-farecla-wax-top-harikas%C4%B1/

« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2015, 00:21:30 Gönderen: brkdmr38 »
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı seckin8787

Otomobil
    Polo Classic - AKL
« Yanıtla #16 : 18 Mayıs 2015, 08:38:01 »
Arkadaş direk cilayla başlamış güzel bi pastadan sonra kullansaydı çok daha memnun kalırdı.Çok yoğun ve derin çiziklerde genelde kaliteli ürünler yerine ustalar Farecla G3 pasta kullanır çünkü kalın bir pasta çizikleri çok çabuk alıyor üzerine cila olarakta Farecla liquid High gloss yada herhangi bir cila kullanırlar.Bu tarz araçlarda kaliteli ürünlerle 3 saat pasta yaparken g3 gibi kalın pasta 1 saatte derin çizikleri alır ve zamandan kazandırır.Elle yapmak istiyorsanız pastayı Farecla üniversal pasta kullanabilirsiniz daha incedir.Vernik pastayla ne kadar güzel parlatılırsa cilada o oranda parlak bir tabaka oluşturur.Cila ya çok takılmayın cila istediğiniz gibi parlaklık vermiyorsa araç artık pasta istiyordur.Cila araç üzerinde ne kadar zaman kalıyor onu gözlemleyin her cila illaki parlaklık verir önemli olan kalıcılığı...

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #17 : 18 Mayıs 2015, 11:40:11 »
Aynen meguiars ürünleri pahalı 564 ml. Nxt 2.0 için 64 TL odemisim . bunun için farklı arayışa girdim. Farecla liquid High gloss cila olarak güzel ve Nxt den daha iyi sonuç ve uzun surede yıkamaya dayandığını okudum

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/259511-nerdeyse-bitik-boyal%C4%B1-arabada-farecla-wax-top-harikas%C4%B1/

Paylaştığınız linkte nasıl yanlış bir uygulama yapılır çok güzel bir örnek olmuş. Zaten kötü durumda olan boya peçete ile silinerek öncelikle iyice çizilmiş. Boyaya işlemiş olan parçacıklar kil ile temizlenmeden ürün uygulanmış, yazık. Bu ürün ciladan ziyade yüzey temizleyici ve dolgu içeren bir ürün. Gördüğünüz gibi çizikleri maskeliyor. Benzeri bir ürün olarak da Autoglm Super Resin Polish veya Radiant Wax önerebilirim.

Bu gibi konularda bilgi almak için doğru forum ortamını detailturkey.net de bulabilirsiniz.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #18 : 18 Mayıs 2015, 11:44:05 »
Arkadaş direk cilayla başlamış güzel bi pastadan sonra kullansaydı çok daha memnun kalırdı.Çok yoğun ve derin çiziklerde genelde kaliteli ürünler yerine ustalar Farecla G3 pasta kullanır çünkü kalın bir pasta çizikleri çok çabuk alıyor üzerine cila olarakta Farecla liquid High gloss yada herhangi bir cila kullanırlar.Bu tarz araçlarda kaliteli ürünlerle 3 saat pasta yaparken g3 gibi kalın pasta 1 saatte derin çizikleri alır ve zamandan kazandırır.Elle yapmak istiyorsanız pastayı Farecla üniversal pasta kullanabilirsiniz daha incedir.Vernik pastayla ne kadar güzel parlatılırsa cilada o oranda parlak bir tabaka oluşturur.Cila ya çok takılmayın cila istediğiniz gibi parlaklık vermiyorsa araç artık pasta istiyordur.Cila araç üzerinde ne kadar zaman kalıyor onu gözlemleyin her cila illaki parlaklık verir önemli olan kalıcılığı...

Ne yazık ki sanayi ortamında kısa sürede iş bitirmeye odaklanıldığı için boya durumu gözetilmeksizin ağır aşındırıcı pastalar, yine aşındırma değeri yüksek olan polisaj yünleri ile uygulanır. Çoğu zaman gereksiz şekilde vernikte aşınma yaratılır ve arkada bırakılan hareler ve makine izleri Farecla Liquid High Gloss gibi ürünlerle maskelenmiş şekilde müşteriye teslim edilir. Düzgün şekilde yapılacak bir polisaj işlemi boya hazırlığı-polisaj ve cila uygulaması 10-12 saat sürer.

Çevrimdışı seckin8787

Otomobil
    Polo Classic - AKL
« Yanıtla #19 : 18 Mayıs 2015, 12:49:05 »
Autoglm Super Resin Polish ve pastası iyidir,pastası g3 gibi kalındır.Zaman önemlidir çünkü 150-200 tl ye yapılan pasta cila günü kurtarmaz.Meguias 3m vs.gibi ürünler ağır aşındırıcı değildir usta araca bakar aracın durumuna göre Autoglm,g3 gibi kalın pasta döner çizikleri alır ardından alamadığı parlaklığı kaliteli pasta kullanarak giderir.Çizikleri gidermenin yolu verniği aşındırmaktır.150-200 tl ye yapılan pasta tükürüp sulandırarak 1 saat sürer ardından çırak cilayı sürer ve siler :)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #20 : 18 Mayıs 2015, 19:02:54 »
Seçkin bey, Autoglym'in paylaştığım ürünleri ne yazık ki bahsettiğiniz Farecla G3 ürünü kadar aşındırıcı değil. Lütfen araştırmadan bilgi vermeyin. Super Resin Polish ve Radiant Wax ürünü 20 üzerinden 1 aşındırma değerindedir, yani çok çok düşüktür, boya temizleyici özelliği vardır, yoğun dolgu özelliği vardır ve wax uygulanmış gibi su itici özellik gösterir.

Pasta kullanılacaksa Scholl Concepts ve Menzerna ürünlerini tavsiye ederim. Doldu yapmaz, yani yüzeyde çalışırken çizikleri gizlemez, gerçek bir yüzey düzeltme sağlar, kolay kurumaz-tozuma yapmaz. Ardından nano koruma ürünü uygulaması yapılmaya çok elverişlidir.

Çevrimdışı seckin8787

Otomobil
    Polo Classic - AKL
« Yanıtla #21 : 18 Mayıs 2015, 20:46:43 »
Emre bey çizik vernik aşındırılarak giderilir dolgu özelliği dediğiniz nedir sizin ?? Hangi ürün dolgu yapıyormuş ??Ben size paylaştığınız ürünler g3 gibi kalın aşındırıcı pasta demedim.Evet paylaştığınız ürünler g3 kadar aşındırıcı değil çünkü (g3 pasta )bahsettiği ürünler( cila) pastayla cila yı karıştırıyorsun birbirine( autoglym cilası ve pastası iyidir,pastası g3 gibi kalındır) dedim çünkü g3 makina pastasıdır autoglymdeki karşığı autoglym pro renovate...
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2015, 22:29:23 Gönderen: seckin8787 »

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #22 : 19 Mayıs 2015, 00:46:19 »
Seçkin bey çiziğin vernik aşındırılarak yapıldığını biliyorum, pasta nedir cila nedir çok iyi biliyorum.

Autoglym Super Resin Polish ve Radiant Wax ürünleri 20 üzerinden 1 aşındırıcılık değerine sahip bir aşındırıcı üründür fakat ürünü uygulama fırsatınız olursa sanki daha yüksek aşındırıcılığa sahip bir pasta uygulanmış gibi çiziklerin kaybolduğunu gözlemlersiniz, çünkü ürün çizikleri doldurarak maskeler. Fakat bu ürünü uyguladıktan belirli bir süre sonra, yapılan yıkamaların ve çevresel etkenlerden dolayı ürün özelliğini kaybeder ve çizikler geri gelir. Lütfen mesaj atmadan önce bir kere araştırın, detailturkey.net, detailingworld.co.uk, autogeekonline.net adreslerinden dediklerimi doğrulayabilirsiniz.

Çevrimdışı seckin8787

Otomobil
    Polo Classic - AKL
« Yanıtla #23 : 19 Mayıs 2015, 10:32:06 »
Emre bey polisaj makinesi ile uygulamanızda görüldüğü gibi güzel bir pasta kullanmadığınız sürece o derin çizikler kalıcıdır ve sizin tabirinizle çizikleri maskelersiniz.Kil den sebep hare ve çizikleri gidermek için kullandığınız ürünlerle sonuca ulaşmak zor ve zahmetlidir bunuda geçtim bu hataları gidermek için extra polisaj makinasıyla üzerinde gezdikçe verniği ısıtıp zarar vermekte bir gün verniğini dibini görebilirsiniz.Polisaj makinasıyla profesyonel ürünler kullanmakla,elle yapılan amatör ürünler arasında dağlar var bunu eliniz alıştıkça anlıcaksınız ve kullandığınız ürünleri değiştirme gereği duyacaksınız.Yok ben çiziklerimle mutluyum makinamla üzerine döner dururum diyorsanız allah yardımcınız olsun. :)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #24 : 19 Mayıs 2015, 11:20:08 »
Seçkin bey ben zaten aracımda Gtechniq P1 ve polisaj yünü kullanarak derin çizikleri daha önceki uygulamamda gidermiştim, daha hangi derin çizikten bahsediyorsunuz anlamadım. Gtechniq ürünlerini eminim hiç duymadınız ama incelerseniz ne kadar kaliteli olduğunu göreceksiniz. Yaptığım son uygulamada sadece temizlik pastasıdır, Scholl Concepts markasının en ince pastası olan S40, Lake Country markasının en yumuşak, hatta sadece wax,glaze uygulaması için önerilen polisaj süngeri ile yapılmıştır. Yani sizin anlayacağınız şekilde anlatayım sınıfında en kaliteli ürünler ve en düşük aşınma verecek şekilde bir uygulama yaptım. Fakat bu markaları da ilk defa duyduğunuzu biliyorum ama ne yazık ki araştırma zahmetine girmiyor, sadece eleştiri yapmaya çalışıyorsunuz.

Kil uygulaması ise polisaj işleminden önce yapılması gereken, boya üstünde yıkama ile temizlenemeyecek, trafik filmi olarak adlandırılan kirleri alan ve kesinlikle uygulanması gereken bir yöntemdir. Bu şekilde boyaya işlemiş bu kirler arındırılarak polisaj esnasında bu kirin boyaya yedirilmesi önlenir. Biliyorum böyle bir şey olduğunu ilk defa duyuyorsunuz, forumda bile konusu ve açıklaması mevcut, lütfen okumaktan çekinmeyin. Son uygulamamda eğer gördüyseniz markasız kil kullandım, bu nedenle yüzeyde çok hafif iz-çizik oluşturdu, bu sizi korkutmasın, endişelendirmesin. Kaliteli bir marka(siz bu markaları daha iyi biliyorsunuz ;) ), yumuşak yapıda kil kullandığınız taktirde veya killi bez kullandığınız taktirde bu sorun olmayacaktır.

Lütfen aklınıza takılan olursa sormaktan çekinmeyin.

Son uygulamamın konusuna şu linkten ulaşabilirsiniz => http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/sag-dumen-polo-polisaj-ve-boya-koruma-uygulamasi-t36872.0.html;msg476399;topicseen#new