Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ceza kime nasıl kesilecekti ?  (Okunma sayısı 12009 defa)

Çevrimdışı samsam

• Sade'yim Sade'sin Sade'yiz.
Ceza kime nasıl kesilecekti ?
« : 16 Kasım 2007, 02:49:24 »
Dün gece Sapanca sahil şeridinde sohbet ediyorduk ehliyetsiz arkadaşım bir tur atayım dedi, gece 03 gibi, tın tın gidiyoruz kimse yok in cin yok misali, Polis önümüzü kesti kimlikler dedi ben ehliyeti çıkardım uzattım Memur ehliyet değil dedi kimliklerinizi verin tamam dedik kimlikleri verdik ruhsatada baktılar gönderdiler, peki ehliyet sorsa idi sürücüde ehliyet yok bende var ceza keserdi büyük ihtimalle, cezayı ona nasıl kesecekti ben nasiplenecekmiydim bu işten.Ehliyet değil kimlik isteme sebebi TC kimlik no'su  ile sorduruyorlar merkeze hatta benim Kimlikte TC no'su yok hemen yenile vs. dendi.
Bir hiçim ben, sıfırım..
Toplarsan etkisiz, çarparsan yutan olurum!
Bölersen sonsuz, çıkarırsan kendin olurum! Sıfırım ben, ben bir hiçim!

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: Ceza kime nasıl kesilecekti ?
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2007, 07:34:42 »
TRAFİK SUÇLARI VE CEZALARI
Yetkisi olmadığı halde; B,C ve E sınıfı sürücü belgeleri ile yüklü ağırlığı 750 kg nun üstünde römork takılı araçları kullanmak veya kullandırmak.

Cezası: 169,400,000,-TL ( 1-2 ay, tekrarında 2-3 ay hafif hapis cezası)
Ceza Puanı: 2

Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak veya yetkililer göstermemek.

Cezası: 83,100,000,-TL Ceza Puanı: 1

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2007, 08:07:57 »
banada ehlıyet degıl kımlık dıyen bı memur arkadasla baya bı tartısmamıs olmustu..
nufus cuzdanıyla ehlıyetın farkı varmı? (ben yok dıye bılıyorum bılen varsa aydınlatsın)

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2007, 08:18:58 »
ehliyet olanının üzerinde
SÜRÜCÜ BELGESİ ,
kimlik olanının ise üzerinde
TÜRKİYE CUMHURİYETİ NÜFUS CÜZDANI
ibaresi vardır
her ikiside resmi evrak ve değerli kağılar arasında yer alır.mor ötesinde hologram belirir,
kimlik denilende tc. kimlik nosu vardır ve bulunması mecburidir.eyliyet olanında ise kan grubu imza ve sınıf vardır..

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2007, 09:15:27 »
benım ehlıyetımde tc no var..dıger farkları zaten bılıtorum yasal olarak sormustum
o yuzden sorun cıkartmalarını gerektırcek bısey yok.
IKISINDEN biri olması mecburi dıye bılıyorum ben.
zaten bana sorun cıakrma sebeplerı arabaydı

« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2007, 11:18:05 »
Oktay sisten cezayı yedin galiba,Geçmiş olsun kardeşim...41ytl :)

Çevrimdışı samsam

« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2007, 12:58:44 »
Hem bana hemde ona kesilecekmiş.
Bir hiçim ben, sıfırım..

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2007, 13:12:14 »
Oktay sisten cezayı yedin galiba,Geçmiş olsun kardeşim...41ytl :)
;D
Benim araçlarımda sis lambası yok cezada yemedim kimileri günlük gülüstanlık iken sis lambalarını farlarla  bereber yakıyor hem bilgi için ekledim. Hergün bir trafik kanununu imza olarak yayınlayacağım. :tamamdir :saygılar

Çevrimdışı samsam

« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2007, 13:17:28 »
Sis lambası yakanlar ve özelikle kuş serisi araçlar inanılmaz göz alıyor gece ise bende uzunlarımı yakıyorum o da uzun yakıyor sonra kısa yakıyor bende kısa uzun yapıyorum bazısı anlıyor sis'leri kapıyor bende kısa'ya dönüyorum ama anlamazsa uzunlar ile devam ediyorum geçene kadar gündüz ise küfür ediyorum :) çok ağır küfürler ama  :bekleriz: Ha birde arka sisleri açanlar var onlar ayrı bir dünyadan gelme oluyorlar.
Bir hiçim ben, sıfırım..

« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2007, 13:25:54 »
Türkiye denyolarla dolu be abi takmamak lazım böyleleri...Bu konu açılmışken başımızdan geçen bir olayı anlatayım..Geçen gece kısaları yakmış normal bir suratle seyrediyoruz..Baktık çevirme var polis aldı bizi sağa buyrun dedik 'neden uzunlarla gidiyorsunuz dedi' halbuki biz kısalarla gidiyorduk önce uzunları yaktı polis sonra kısaları ve şimdi kısalar yanıyor dedi ... :bekleriz: bu yüzden sanırım 50 ytl ceza yedik...Ülkede böyle polislerde var iyi bir sopayı hakediyorlar  :bekleriz:  :bekleriz:  :bekleriz:

« Yanıtla #10 : 17 Kasım 2007, 20:56:02 »
Tam dayaklık bu adamlar. Aslında elinde olacak, eşeği suyun oraya bağlayacaksın, başlayacaksın sopaya.  :bekleriz:

« Yanıtla #11 : 17 Kasım 2007, 21:09:09 »
Sis farından bende bi kere ceza yedim açık unutmuşum, Selimpaşada limandan çıktım akşam heryer karanlık limanda ne kadar aydınlatma varsa yakmısım liman içinde çıkarken,çıkıştada kapatmayı unutmuşum sisleri,e-5'e  çıktım köprüyü dönüp Silivriye  devam ederken döner dönmez çevirdiler amcalar, eee beyefendi sisleriniz açık baktım kapatmamışım... neyse gittik abimizin yanına araçtan çıkıp, cebimdede ne cüzdan var ne bişey ehliyet ruhsatın içinde zaten mağlum balığa gitmişim yanıma bi telefon bi kimlik almışım. Cezada kesmiyo yok şu kadar cezası falan filan,şortla muhabbete tuttu bi saat sonra cebimdeki 1.5 ytl yi aldı saldı bizi,yola devam... Abi bu kadar olmaz dedim bu kadar mı kötü durumdayız ya, kes cezayı yolla adrese diyorum onada üşendi... 1.5 ytl'ye de mi tenezzül ediyosun.  ::) ::) ??? ???
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2007, 21:10:44 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #12 : 17 Kasım 2007, 21:11:47 »
Türkiye denyolarla dolu be abi takmamak lazım böyleleri...Bu konu açılmışken başımızdan geçen bir olayı anlatayım..Geçen gece kısaları yakmış normal bir suratle seyrediyoruz..Baktık çevirme var polis aldı bizi sağa buyrun dedik 'neden uzunlarla gidiyorsunuz dedi' halbuki biz kısalarla gidiyorduk önce uzunları yaktı polis sonra kısaları ve şimdi kısalar yanıyor dedi ... :bekleriz: bu yüzden sanırım 50 ytl ceza yedik...Ülkede böyle polislerde var iyi bir sopayı hakediyorlar  :bekleriz:  :bekleriz:  :bekleriz:
haklısın bu konuda sonuçta polis çevirmiş ya, hani boş göndermek olmaz diye, illa en ufagından bi ceza kesiyolar

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #13 : 17 Kasım 2007, 23:12:35 »
haklısın bu konuda sonuçta polis çevirmiş ya, hani boş göndermek olmaz diye, illa en ufagından bi ceza kesiyolar
+ 3421