Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Biz 2. Sınıf Vatandaşmıyız  (Okunma sayısı 6978 defa)

Biz 2. Sınıf Vatandaşmıyız
« : 30 Nisan 2008, 21:46:47 »
Bu sabah adliyede bir işim vardı.5. kata çıkmam gerekiyordu.Asansörü çağırım o sırada yanıma bi hizmetli ve bir de takım elbiseli kelli felli bir adam geldi hep beraber asansörü bekliyoruz ve asansör gelidi hizmeli kapıyı açtı ve takım elbiseli adam bindi hizmetli benim binmeme müsade etmedi ve bana dediki o adam tek biner asansöre .Bende ona dedimki bu asansör 8 kişilik ve 8 adet T.C vatandaşı aynı anda binebilir dedim ama asansör çoktan gitmişti.Bende kendi kendime dedimki biz kimliği boşuna taşıyoruz herhalde .Ve bana daha çok koyan da ben kardeşimi bu vatan uğruna feda etmiştim hiçbir kıymeti yokmuş meğer.

Vicdan azabına eş kayna kayna Sakarya.
   Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!

NECİP FAZIL KISAKÜREK
Büyük imza...

Ynt: Biz 2. Sınıf Vatandaşmıyız
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2008, 23:40:54 »
O asansöre tek biner he....

Asansörle ilgili kötu bi anısı var sanırım... O yuzden tedirgindir...

Bu ülkede hersey olur, Allah sonumuzu hayır etsin böyle insanlar oldugu surece Türkiye bir adım  öne gidemez...
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2008, 05:07:08 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2008, 01:20:54 »
İşte Türkiye..  :t

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2008, 09:30:33 »
oda  % dir o ondan kimin parasıyla kime hava atıyor acaba müstahdemede diyecektin kaç paraya yalıyorsun diye.. :bekleriz:
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2008, 10:57:39 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2008, 09:33:02 »
Tabi bizim insanımız kraldan çok kralcıdır misal o hizmetli
Büyük imza...

Çevrimdışı Bilal-TD

• Mangal Başı
« Yanıtla #5 : 01 Mayıs 2008, 10:44:16 »
Bizim başakşehirdede hergün başıma gelior Çarşaflı bayanlar ben asansördeyken kaçıorlar sakallı amcalar başkası asansördeyken binmior bn çözemedm biz Türkleri

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2008, 12:56:22 »
Aşmamız lazım artık bunları.. Bu şekilde hiç bir yere varamayız  :-X

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2008, 14:43:35 »
takma kafanı arkadaşım boşver ama nereye kadar
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #8 : 01 Mayıs 2008, 15:02:38 »
takma kafanı arkadaşım boşver ama nereye kadar

Abi nereye kadar boşverelim biz de bu vatanın evladıyız Ben kardeşimi feda ettim bu vatan için yine göreve çağırsalar bi kardeşim daha var onu da feda ederim .Beni de çağırsalar kendiide feda ederim ama kıymetini bilsinler.
Büyük imza...

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #9 : 01 Mayıs 2008, 20:57:21 »
Bursa emniyet müdürlüğünün asansörünü sadece kartı olan personel kullanıyor vatandaşta 5-6 kat merdiven yürüyor. :( ???

« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2008, 22:40:10 »
Bursa emniyet müdürlüğünün asansörünü sadece kartı olan personel kullanıyor vatandaşta 5-6 kat merdiven yürüyor. :( ???
Dikkatinizi çekerim personel kullanabiliyor.Bu konuda birazda kendimizde aramak lazım suçu.Vatandaşımız bindiği zaman asansörü pert konumuna getirecek kadar hor kullanıyor.Siz 1 yada 2 işinizi halletmek için yukarıya çıkıyorsunuz ordaki personel kimbilir kaçkere kullanıyor o katı ama üstteki abim haklı tek kişi binemez asansöre tekrarında bence sizde atlayın  :)

« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2008, 23:51:02 »
çok değişik bi durum değil aslında bu. her yerde her zaman görülebilen vakalar bunlar. hakkını ararsan çıkıntılık yapıyo derler aramazsan da saf derler nasıl bi düzen  bu  :-\

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2008, 18:54:28 »
Bugun bir kez daha gördüm ki , bürokasi bu ülkenin önündeki en büyük engellerden biri....

Bugun pasaport.um için başvuru yapmak üzere emniyet müd. gittim. Pasaport polisi nufus cüzdanımı istedi verdim. Aldı inceledi , üstündeki pvc plastiği çıkartmaya çalişti ( ki zaten yeni nufus cüzdanı aldıgında kendileri kaplayıp veriyorlar ) sökerken üstünü yırttı. Neden sökmeye çalişti bilmiyorum. Al bunun üstündeki kaplamayı sök dedi. Güzelce söktüm ama kendi yırttıgı yer duruyor. bu olmaz git bunun yenisini al dedi! Neden yırttı neden çıkartmaya çalişti anlamadım.

Ya sabır diyip nufusa gittim. Muhtardan bi zımbırtı imzalatacaksın dedi. yok muhtar falan dedim okulda olur dedi. Neyse  kalktım rektörlüğe gittim , böyle böyle anlattım imzaladılar mühürlediler. Tekrar gittim nufusa , bu evrakın üstündeki mühür düzgün çıkmamış git bi daha mühürlet diyince benim şarterler attı.. Dedim işte mühür daha ne olacak üzerinde , beyefendi sinirlencek bişe yok vs. diyor.. Gene sinirli sinirli çıktım gittim , rektörlükde tekrar mühürlettim ve geldim nufusa. Tekrar bişeler yaptılar falan yeni nufus cüzdanı verdiler ama  o da PVC kaplı :) Bakalim yarın pasaport polisi gene ne dicek.. Al sök derse gene bu sefer açacam ağzımı ....

Bu nedir böyle ya..

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
« Yanıtla #13 : 21 Mayıs 2008, 13:20:49 »
 vatanımı milletimi seviyorum

devletimi ?(bana sahip çıkan devlet olsa severdim)
benim aşıma gelenleri anlatsam drama fliminde oscar alırım