Gönderen Konu: aziz şehitlerimizin ruhu şaad olsun, ailelerine allah sabırlar ihsan eylesin...  (Okunma sayısı 35584 defa)

Çevrimdışı emre

• Profili Görüntüle
kardeslerım 40 gun sonra askerım vallaha cok acı bısey allah sehıtlerımıze rahmet aılelerıne sabır versın mekanları cennet olsun

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
bu teröre son vermeliyiz...her gün onlarca şehit veriyoruz içimiz kan ağlıyor..baştakilerde hala sınır ötesi  operasyon için düşünüyor...daha kaç tane şehit vereceğiz operasyon için...
Allah Şehit ailelerine sabırlar versin mekanları cennet olsn

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
şimdiden hayırlı teskereler...gideceğin yeri öğrenirsek ii olur belki yapabileceğimiz weya tanıdıklarımız olur..

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
mailime düşen bi yazı paylaşmak istedim...

YıL 2030Yıl 2030, oğlum 15 ,ben 39 yaşındayım... "Baba bizim bayrağımızda sizin zamanınızda Ay-yıldız varmış nedenşimdi haç işareti ve anlamını bilmediğim renkler var? 2 arkadaş okulda tavan arasında eski bir atlas bulmuştuk, o atlastagördük daha önce Edirne'den Kars'a kadar Türkiye toprağı imiş, şimdi nedeno haritanın 1/5'ine Türkiye diyoruz? Eskiden her mahallede 1–2 cami varken, şimdi neden her ilde bir camivar, dedem bahsetmişti daha önce ezan denen bir şey varmış, günde 5 defacamilerden okunurmuş şimdi bu çan sesleri ne baba? Filistinlilerin zamanında topraklarını parça parça satarak İsrail'inkurulmasına sebep olduklarını hiç mi bir yerde okumadınız da, topraklarımızısattırıp şimdi bu ufacık alana bizi hapsettiniz. Siz atalarınızdan böyle mialdınız butoprakları, emaneti böyle mi korudunuz. Günden güne topraklarımız satılırkensiz uyuyor muydunuz baba? Baba küçükken herkesin beni Aybüke diye çağırdığını hatırlar gibiyimşimdi neden bana Angel diyorlar, beni kulağıma Angel ismini ezanla sen misöyledin? Bizim evin önünden tanklarla geçen Amerikan askerleri kim baba? Her günbize hakaret ederek ve sizi her gördükleri yerde coplayarak demokrasi! migetirdiler baba? Bize okulda demokrasinin tanımını daha farklı öğretilersanki Elime geçen gün bir kitap geçti baba, senin gençliğinden kalan. Biz Ankara'ya taşınmazdan önce memleketimizin ismi Gaziantep'miş ve 6317şehit vererek "Gazi" lik unvanını kazanmış. Neden şimdi oraya kürdistandiyorlar baba. Baba hani sizlere kürtlerle Türkler kardeştir demişler, pekikardeşlerim neden bizi öldürüp ülkemizde ayrı devlet kurdular. Baba o kitapta Atatürk diye birinden de bahsetmişti. O her kimse 1933'teBursa'da bir nutuk vermiş, ben şimdi bile ne kastettiğini anlayabiliyorken,sizingençliğiniz bu kadar mı cahildi de o uyarıları dikkate almadınız. Şimdiki kürdistan toprağında yer alan Süleymaniye'de askerimizin başınaçuval geçirmişler ve sen o dönemde gençtin, hiç mi kanın donmadı baba. Nedenhesap sormadınız bunları görmezden gelen yöneticilerinize? O az önce bahsettiğim Atatürk size bir hitabe yazmış ve sizi hainyöneticilereve uşaklara karşı uyarmış ve hitabenin sonunda da "Muhtaç olduğun kudretdamarlarındaki asil kanda mevcuttur."demiş. Baba kanınız o kadar bozuk mu kiülkemizi bu hale getirenlerin yakasına yapışmadınız. Baba Türkiyeli ne demek, biz Türk çocuğu değil miyiz, soyumuz belli değil mibizim, o kitapta okumuştum "Ne mutlu Türküm diyene" yazıyordu. Peki baba benneden mutlu değilim. Türküm demek suçsa ve kötü bir şeyse siz eskiden nedensöylerdiniz. Baba biz Kurtuluş Savaşı denen bir şey yaşamışız, kitaba göre dünyanıngördüğü en şanlı savaşmış ve o savaşta 4 milyon şehit vermişiz. Madem buvatandan bu kadar kolay vazgeçecektiniz de neden o kadar şehit verdiniz. Hiç mi kitap okumadınız, hiç mi sizi uyaran olmadı, hiç mi göremedinizülkemizinpeşkeş çekildiğini, eğer farkında olduysanız ve duygusuzca evinizdeoturduysanız sizin o hainlerden ne farkınız kaldı. Allah'ın huzuruna hangiyüzle çıkacaksınız baba. "Vatan sevgisi imandandır" diye bir hadis varken hadi diyelim kiTürklüğünüzdenvazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız. Senin eski CD’lerden dinledim baba, bizim de bir İstiklal Marşı' mız varmış,o marşıyalnızca körü körüne ezberlediniz mi? Atalarımız sizi her fırsatta uyarmış,demiş ki "Ey Türk titre ve kendine dön."Baba ne zaman titreyeceksiniz,Ankara'yı da kaybettikten sonra mı? Bundan 13 yıl önce titremediyseniz eğer artık hiç bir şey titretemez sizi. Baba sen son bağımsız olan Türkiye Cumhuriyetini gördün."Ya devlet başa, yakuzgun leşe" diyebilecek bir Hasan Tahsin, bir Şehit Şahin, bir Sütçü İmamyok muydu aranızda? Yazıklar olsun baba sizin gençliğinize! Bu günleri göreceğime hiç doğmasaydım baba. Türklüğünüzden utanmadınız hiçolmazsa insanlığınızdan utansaydınız baba. Bu vatan göz göre göre altınızdankayarken hiç olmazsaŞEREFİNİZLE ÖLEMEDİNİZ Mİ?"
 Lütfen Kaç Yaşımızda Olursak Olalım Bu Vatana Sahip Çıkalım Akepe yavaş yavaş ştoprakları satıor biliomuydunuz buna karşı çıkan bile yok Türkiyede ilk keztoprak satıolar.lütfen bu vatana sahip çıkalım.

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
bence siyaset we siyasi karalama olmamalı bu sitede.hele hele ülkenin yarıya yakınının oyunu almış bir partiye karşı...tartışılmaya başlanırsa anlamsız we tatsız tartışmalar çıkabilir...

aslında escocemde bu yazının burda yerinin olmadıını bilio...lütfen arkadaşlar saf we halisane yazılmış sehitlerimize taziye we üzüntü msjlarımızın arasında bu yazının yeri yok!!!!!

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
ben ise bu yazının tam tersine farklı bi ümit içindeyim we diorum;

GÜN GELECEK ESKİSİ GİBİ TÜRK DEDİĞİNDE KARŞI Kİ DAĞLAR TİTREYECEK...

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
bence siyaset we siyasi karalama olmamalı bu sitede.hele hele ülkenin yarıya yakınının oyunu almış bir partiye karşı...tartışılmaya başlanırsa anlamsız we tatsız tartışmalar çıkabilir...

aslında escocemde bu yazının burda yerinin olmadıını bilio...lütfen arkadaşlar saf we halisane yazılmış sehitlerimize taziye we üzüntü msjlarımızın arasında bu yazının yeri yok!!!!!

ben fikrim budur diye koymadım yazıyı dostum o konuda sıkıntın olmasın ;)sadece mail kutuma düşen olumlu yada olumsuz ilgi cekeceğini düşündüğüm bi yazıyı paylaşmak istedim amaç siyaset yada siyasi tartışma değil bu konuda emin olabilirsin..yalnız ülkenin yarısının oyunu almış kelimesini editlemen forumumuz açısından daha olumlu olur düşüncesindeyim malum her yerde bu konuyla ilgili yazılar düşünceler var bi arkadaşımız bu kelimeden rahatsız olup bu yazılardan birisini copy eder konu istemediğimiz bi yöne gider...  ;)

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar, Cem arkadaşımızın yolladığı bu yazıda maalesef ki gerçekler var ve gerçekler acıdır. Bu gerçekleri de kabul etmemiz lazım. Burada herhangi bir siyasal karalama da yok.
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2007, 00:55:04 Gönderen: Firestarter »

Çevrimdışı golfmk2gtd

• Profili Görüntüle
Akepe yavaş yavaş ştoprakları satıor biliomuydunuz buna karşı çıkan bile yok Türkiyede ilk keztoprak satıolar.lütfen bu vatana sahip çıkalım.

Güzel kardeşlerim siyaset yapmayalım tamamda Akepe toprak satıyo dedinmi siyasetin ortasına bomba gibi düşersin.
Eğer hafızanızı yoklarsanız son Ecevit hükümeti zamanında çıkarılan bir yasayla Yabancılara toprak satışı resmen kabul edilmiştir. Daha öncesinden de satılıyodu dolaylı yollardan gerekirse  de açıklarım.
Kaldıki Yüzde 99 yada kimine göre Yüzde 90 nı MÜSLÜMAN bi ülkede yaşıyoruz. Eğer yabancılara bi toprak satılacaksa Gidip yahudilere yada hırıstıyanlara toprağımızı değilde. MÜSLÜMAN din kardeşlerimize satarız daha iyi..
Yanlış anlaşılmasın bana gelen ELEKTRONİK POSTA değildir. Kendi şahsi düşüncemdir.

Konu dışına fazla çıkmakta yararda yoktur gün birlik günüdür. Soyut kuramlara fazla takılınmamalıdır. Somut olaylar üzerinden yada somutlaştırılarak yorum yapılmalısır.

Bayramızın Mubarek Ve hayırlı olsun..

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
    • Profili Görüntüle
dostum gerekirse 100.000 şehit vereceğiz.Ama ülkemin bir avuç toprağını onlarla paylaşacak değiliz.Teröre son verecek olanda biz değil terörist olanlar son verecek.ADAM 15000 KM ÖTEDEN KALKIP IRAKI SÖZÜM ONA KENDİ VATANDAŞININ GELECEĞİ İÇİN VURUYOR VE KİMSEDEN İZİN ALMIYORKEN ,BİZ 5 KM DİBİMİZDEKİNİ VURURKEN NEDEN İZİN ALALIM.BABASIZ KALAN YETİMİN HAKKINI NEDEN YEDİRELİM.
bu teröre son vermeliyiz...her gün onlarca şehit veriyoruz içimiz kan ağlıyor..baştakilerde hala sınır ötesi  operasyon için düşünüyor...daha kaç tane şehit vereceğiz operasyon için...
Allah Şehit ailelerine sabırlar versin mekanları cennet olsn
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
Şehit Mektubu
Oğlun Şehit... çatma kaşını Anne,
Metin olda dik tut başını Anne,
Gel; öp... kokla... mezar taşımı Anne,
Akıtma gözünden yaşını Anne!

Olsada bu dünyada gönlün ezik,
Eğilme kimseye tut başını dik!
Bu duygular bize tanıdık bildik,

Ölüm vaktin gelsin kavuşacağız,
Albayrak altında buluşacağız...
Mahşerde birleşip sarılacağız,

Bitmedi soysuzlar ona yanarım,
Dökülen bunca masum kana, yanarım.
Öldüğüme değil sana yanarım,

Bizler bedeni olmayan diriyiz!
Şanlı Peygamberin Askerleriyiz,
Kanımızla vatanın vergileriyiz,

Ya devlet başa ya kuzgun leşe!
Vermeyiz kimseye vatanı beleşe...
Hele hele üç beş soysuz gebeşe,

Siyasiler çıkar adlı oyunda,
Oyunlar oynandı hep bizim kanda!
Babam, gardaşlarım, yarim bir yanda,

Oyunlar oynanıyor kanımızda,
Feryatlar kopar yürek kapımızda,
Cenazede olurlar yanımızda,

Sen Şehit Anasısın gurur duy Anne,
Bugün bizim için hem şölen hem toy Anne,
Türk: tarihe yön veren o asil soy Anne,

Samih Hacıarifoğlu

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
herşey bu hafta belli olacak arkadaşlar, genel kurmay başkanlığının artık sabrının kalmadığı açık olarak belli konuşmalar ve beyanlarda bu anlaşılıyor devlet eğer gerekli desteği askeri sağlar ve avrupada haklılığımızı savunursa istediğimiz sonucu alırız aksi takdirde bundan önce 24 - 25 yaptıgımız sınır ötesi hârekatlardan farkı olamaz bu sorunu komple ortadan kaldırmak adına...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
genel kurmay başkanlığının artık sabrının kalmadığı açık olarak belli konuşmalar ve beyanlarda bu anlaşılıyor

Nizam türk milletinin onlardan çok çok önce önce sabırları kalmamıştı zaten. Bir yerden kopmalı artık, böyle sürekli üzüleceğimize bir kere üzülür bu Türkiye  :(

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
bu yazıyı okuyun siddetle tavsiye ediorum...

zamanı olan bi aç kez okusun...oyunların farkına warma adına önemli..

Yazarlar - EKREM DUMANLI - İşte buna provokasyon denir