Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Az Önce Başımızdan Geçen İlginç Bir Olay.  (Okunma sayısı 7721 defa)

Az Önce Başımızdan Geçen İlginç Bir Olay.
« : 22 Haziran 2008, 07:10:10 »
Şimdi herkes pazar günü kargalar kahvaltısını etmeden niye onlinesın diye merak ediyordur.Olayı şöyle anlatayım.Bu sabah başımızdan çok ilginç bir hırsızlık olayı geçti paylaşmak isterim.
Bizim oturduğumuz apartmanın karşısında bizim eve 2m.arayla yeni bir apartman yapılıyor.Henüz tuğlalar örülmemiş durumda.İnşaat karkas halinde.Bizim evin balkonları ile yeni yapılan evin katları karşılıklı.
Şimdi bu sabah saat 05:15 suları babaannem namaza kalkıyor.Namazdan sonra balkona çıkıp yaklaşık 15 dk.etrafı seyrediyor.
Saat 05:30 da içeri giriyor ve misafir odasında elişini yapmaya başlıyor.(not:balkon mutfak balkonu misafir odasıyla arası 10-20m)Tam kenar taraftaki koltukta oturuyor.Daha sonra mutfaktan tıkırtı sesleri duyuyor.Suyu açık unuttuğunu sanarak devam ediyor.Daha sonra gelen tıkırtıların artmasıyla sesin nereden ve kim tarafından yapıldığını öğrenmek için başını çeviriyor.Ve hırsızın omuzuyla karşı karşıya kalıyor.Bağırmasıyla birlikte hırsız inşaattan balkona dayadığı iskele yoluyla kaçıyor.Ve bu olay 30sn.Falan sürüyor.Ben olayı öğrendikten sonra gidip karşıdaki inşaata baktım belki oradadır diye.İskele hala balkona dayatılmıştı.İskelenin koyulduğu yer.Çok cılız bir insanın bile geçemeyeceği kadar küçük ve öyle bir sıkıştırılmışki kıpırdamıyor.Kafama takılan şeyler var.Bu adam veya adamlar bir insanın sığamadığı bir yere hemde 5.kata nasıl cesaret edip iskele dayıyor ve karşıdaki eve giriyor.Ve bu olay daha önce planlanmış mı yoksa aniden gördüğünde dur şuraya giriyim mantığıyla mı yapılmış yoksa inşaatın işcilerinden birisimi bu hırsız?Ki o iskeleyi nerde buldu veya o kadar hızlı girip çıkmayı nasıl başardı.Hırsızın birşey çalması önemli değil sonuçta bu adam evimizin salonuna kadar girmiş Ve Allah korusun benim yaşlı babaannemin dedemin boğazını kesip çıkabilir.
Bu olayı biraz geniş düşünürsek.Normalde bir sokak da evlerin karşılıklı olma mesafesi 5 mdir.Nasıl oluyorda 2 m yere hemde yeşil alan olarak gösterilen yere belediye ruhsat veriyor.Ve bu evin sağında solunda 2 tane daha apartman var aynen bu apartman gibi.
Veya hırsız buraya nasıl girdi.Ben gece boyunca balkondaydım saat 3:45 e kadar.Ve full karşıdaki inşaatı izledim.Herhangi bir hareket yoktu.Saat 4.00 e doğru yattım yattıktan sonramı oldu bu olay.Veya hırsız(lar) inşaattamı yattı?Ki bu olayın daha önce planlanmış olduğunu şöyle anlayabiliyorum.Ki bu kadarı tesadüf olamaz babaannem balkonu açıyor,bakıyor,içeri giriyor,10 dk sonra adam evin içinde.

Şimdi neyi veya kimi suçlayalım belediyeyimi kendi suistimalimizi?
Ki oturduğumuz semt Trabzon'un merkezi yani meydan ve şimdiye kadar herhangi bir hırsızlık olayı olmadı.
O kadar şaşkın bir haldeyim ki şu an.Ne durumlarda artık sokaklar.Ama bu hırsızdır bi daha gelir inşallah bu akşam balkon kapısını açık bırakacağım.Ve sabaha kadar orayı izliyeceğim bakalım gelecekmi yeniden.İnşallah gelir...
                                                            Yorumlar sizin
 :bekleriz:  :bekleriz:  :bekleriz:  :bekleriz:   :t  :t  :t  :t  :t
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2008, 11:32:40 Gönderen: AhMeTH61 »

Ynt: Az Önce Başımızdan Geçen İlginç Bir Olay.
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2008, 08:16:20 »
Resimler...  :bekleriz:  :bekleriz:  :bekleriz:  :t

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2008, 09:47:37 »
Geçmiş olsun.           
 :o   

« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2008, 09:59:45 »
Sağol abi.Bu gecede gelsinler geçmiş olacak inşallah.  :t

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2008, 10:28:15 »
Geçmiş olsun :(
Vw Polo 6N

« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2008, 10:51:42 »
Dostum gecmis olsun...

Bu kadar yakinlik da moral degil gercekten dogru soyluyorsun.....

Yukseklik korkusu olmayan insanlar oradan cok rahat gecer bence.....

« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2008, 11:26:53 »
Ya abi.Bi yerde öyle ama şöyle düşünüyorum ya bu adamın ne kadar paraya ihtiyacı var ki 5.kattan aşağı düşmeyi göze alıyor ve merdiveni ters çeviriyor.Anlayamadım bişey.Ama çok usta 30 Sn içinde aynı yoldan geti dönüp kaybolmuş ya.  :t
Geçmiş olsun :(
Sağol kardeşim
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2008, 00:03:29 Gönderen: AhMeTH61 »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2008, 13:14:24 »
ahmet kardeşim geçmiş olsun insan çaresiz veya gözü dönünce ne yapacagı belli olmaz ?

alakasız olacak ama türkiye hırvatistan macında semihin attığı golle benimde gözüm döndü koşa koşa demirlerin arasından geçmişim nasıl oldu bilmiyorum ama gol olunca gözüm dönmüş kolum bacagım morarınca anladım ne yaptığımı...

ahmedim o balkona ferfoje düşünün bence ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2008, 13:24:26 »
Abi biz kendi evimize yaptık dedemler fazla düşünmediler çünkü en üst kat.Ya bu adam inşaat yapıyorsa.Buraya bir branda örtmek zorunda.Eğer branda örtülmüş olsa bu olay olmazdı.
Abi bunu yapmak akıl işi değil.Ya o merdiveni ters çevirip koymuş sonuçta çiviler sökülebilir.Ve kesinlikle bir kişi değil.Ya iskeleyi öyle bi yerleştirmişki sanki bizim taraftan koyulmuş gibi.Benim aklım ermiyor ordan o kadar hızlı nasıl kaçtı ki resmleride gördünüz çok dar bi yer.Şaşırdım kaldım.İnşallah bu gecede gelirler hesaplaşırız.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2008, 13:25:52 »
Geçmiş olsun.

100. kat olsa ordan da geçer, kaçarken de bastığı yere bakmadan koşar gider.
Sen hiç onları merak etme. Adam bir evegirmeyi kafasına koymuşsa, gerisi teferruat. Adamın ihtiyacı var veya yoık, sonuçta ahlaki değerleri bozuk. Ve büyük ihtimal de izlemişlerdir evi önceden.

Tekrar geçmiş olsun, bu akşam da bekleme boşuna. :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #10 : 22 Haziran 2008, 13:29:58 »
Olsun gelsin gelmesin ben yinede bekliyeceğim.Her gece balkondayım ben saat 3-4 arası dün gece inşaattan geldi ufak sesler kedidir faredir dedim geçtim.Onlardı herhalde.Çünkü önceden planlanmış bi olay bu yani öyle geçerken giriyim olayı değil.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #11 : 22 Haziran 2008, 16:07:26 »
geçmiş olsun abicim. babaannenede zarar verebilirdi o panik halinde.
gerçektende resim dikkatimi çekti merdiveni ters koymuş, çivilerden biri çıksa dengeyi kaybedip hop aşağıda, burdanda anlaşıldığı gibi gözü dönmüş işte bunu bile aklı edememiş. bencede siz oraya koruma demirleri falan yaptırın hırsızlar kafaya koydumu 1. kat veya 10. kat dinlemiyor.

tekrar geçmiş olsun.

« Yanıtla #12 : 22 Haziran 2008, 21:48:19 »
geçmiş olsun abicim. babaannenede zarar verebilirdi o panik halinde.
gerçektende resim dikkatimi çekti merdiveni ters koymuş, çivilerden biri çıksa dengeyi kaybedip hop aşağıda, burdanda anlaşıldığı gibi gözü dönmüş işte bunu bile aklı edememiş. bencede siz oraya koruma demirleri falan yaptırın hırsızlar kafaya koydumu 1. kat veya 10. kat dinlemiyor.

tekrar geçmiş olsun.
Çok teşekkürler abi.Ya koruma demirleri taktırmak iş değil.Benim zoruma giden şey.Bu adam 2 metre mesafeyle inşaat yapıyor.Ve bir branda germe zahmetine katlanmıyor.Sonuçta bu inşaat sokağı üzerinde Allah korusun bir taş falan düşse aşağı birinin kafasına vurur adam ölür gider kim üstlenecek bunun sorumluluğunu.Yarın şikayet dilekçesini yazacağız belediyeye daha önce bir inşaat daha kurdu yine aynı olaylar evlerin camları falan pislendi,kırıldı komşuluktur dedik ses çkarmadık.Ama şimdi bu olaydan sonra tak etti.Sonuçta adam salona giriyor babaannem misafir odası yerine oturma odasında olsa adam panik anında çeker vurur.Evin salonuna kadar girmiş bu adam.bu ne sorumsuzluk anlamadım

« Yanıtla #13 : 22 Haziran 2008, 22:35:21 »
Ahmet gecmiş olsun sen yinede inşaat sahibine söyle cünkü bunu orayı bilmeyen biri asla yapmaz öyle bi tehlikeye atmaz kendini onu bilen bir yapmişti yaşlı birinin oturdugunu bilen. Cok cok geçmiş olsun.