Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Avea Sahtekarlığı  (Okunma sayısı 10233 defa)

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
Avea Sahtekarlığı
« : 17 Ocak 2012, 22:42:34 »
Arkadaşlar ben tam hatırlamıyorum ama 2003 2004 senelerinde avea hattı aldım o zamanlar 17 yaşında olduğum için kendi üzerime alamadım mecburen annemin üzerine aldım. Daha sonralarda annemin yardımıyla tarife değişiklikleri yaptım. Ancak vodafone'un tarifesi daha uygun olduğu için geçen cuma ona geçiş yapmak için bayiye başvurdum annem ile birlikte ve prosedürleri imzalayıp çıktık bana 3 gün içerisinde geçebileceksiniz dendi. Bu sabah gelen bir mesajla küplere bindim. Mesajda kimlik bilgileri eşleşmediği için hat taşıma işlemi yapılamadığını söyledi. Bende hemen aveayı arayıp neden yapılamadığını sorduğumda bana gelen cevap ile iyice sinirlendim. Meğer hat annemin üzerine değilmiş hattı aldığımdan beri başkasının üzerine kayıtlıymış. Birde soğuk kanlı konuşuyorlar iyice sinirlendiriyorlar adamı. Bunun üzerine daha öncelerde tarife değişikliği yaptığımı, hat başkasının üzerine ise benim nasıl değişiklik yapabildiğimi sorduğumda tek kullanımlık şifrelerledir denilip geçiştirildi. Daha sonra araştırmaya koyulduğumda yan komşumunda avea ile böyle bir olay yüzünden mahkemelik olduğunu duydum. Meğerse eski hatları prim alabilmek için başkasına satıldı gösterilerek hat sahipleri değiştiriliyormuş. Bunun yüzünden taşıma işlemi yapamadım ve 8-9 senedir kullandığım numaramı kapatmak zorunda kalacağım. Sizce ne yapabilirim savcılığa zaten başvurulucak peşini asla bırakmayacağım ama bunun düzeltebilmem ve tekrar üzerime alabilmem için önerisi olan var mı?

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
Ynt: Avea Sahtekarlığı
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2012, 23:08:11 »
valla burak, adliyede calıstıgım için şöyle bişi söyliyim. avea hakkında kurumsal olarak sanırım bu konuda bişi yapamayabilirsin, ama bu işi yapan bayi, satıcı vs kimse onun bulunması ve hat sahipliğinin iadesi için savcılıga suc duyurusunda bulunabilirsin. tabi bu da hemen olcak bişi değil, zira büyüksehirlerdeki iş yogunlugu malum, hem sana vakit kaybı, hem de git gel ifade ver, mahkemeye cık, adliye ortamında bulun, savcı ve hakimlerden bi kucak laf işit bi hat için iş yükü cıkarttı bilmem ne, tabi senin tercihin, ugrasırım dersen git suc duyurusunda bulun, ama yok ugrasamam dersen, git yeni bir hat al, tüm yakınlarına bildir olsun bitsin.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2012, 23:34:42 »
bu benim 8-9 senelik kullandığım bir hat çok sıkıntı çekeceğim hattımı değiştirerek bundan dolayı ama şu mesaj hakkım bitsin vodafone'dan yeni hat alıcam

« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2012, 13:11:50 »
Burak ayıptır sorması faturayı kim ödüyor? Ya da fatura kimin üzerine geliyor? Hat başkasının üzerine çıkıyor demişsin ama o zaman faturanın da o kişi adına kesilmesi lazım.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2012, 00:43:03 »
Yok gani abi faturalı değil hattım son zamanlarda araştırınca bu olayın sadece benim değil avealı bir çok kişinin başına geldiğini öğrendim çevremdeki avealılarıda başka operatöre geçirmeye çalışıyorum

« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2012, 09:45:34 »
konuyu tam anlamamakla birlikte yardımcı olurmu bilmiyorum ama bildiğim birşey paylaşayım. kontorlu hatlarda belli bi zaman kontor yuklenmeyınce sırasıyla aramaya aranmaya ve kullanıma kapatılıyor sız duzenlı olarak kontor yukleyıp hattınızı kullanıyormuydunuz

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2012, 12:57:33 »
konuyu tam anlamamakla birlikte yardımcı olurmu bilmiyorum ama bildiğim birşey paylaşayım. kontorlu hatlarda belli bi zaman kontor yuklenmeyınce sırasıyla aramaya aranmaya ve kullanıma kapatılıyor sız duzenlı olarak kontor yukleyıp hattınızı kullanıyormuydunuz

evet düzenli olarak hattımı kullanıyordum bundan bi kaç sene önce tarife değişikliği bile yapmıştım ama bundan sonra önemi kalmadı artık ynei hat aldım vodafoneluyum artık
hani bi reklam vardı OH BE! diye aveadan kurtuldum OH BE! :)

« Son Düzenleme: 02 Şubat 2012, 12:58:54 Gönderen: dj_burak »

« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2012, 14:00:25 »
Geçmiş olsun o zaman :)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2012, 14:08:18 »
kardeşim sadece avea değil aria ilk çıktığından beri yapılan birşey bu. açık hat satıyolardı ama şimdi hatırlamıyorum da hat sonradan benim üzerime geçmişti ama nasıl yapmıştık onu hiç hatırlamıyorum
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2012, 16:10:24 »
kardeşim sadece avea değil aria ilk çıktığından beri yapılan birşey bu. açık hat satıyolardı ama şimdi hatırlamıyorum da hat sonradan benim üzerime geçmişti ama nasıl yapmıştık onu hiç hatırlamıyorum

ben annemin kimliğiyle gittiğim halde bana açık hat verilmiş 2. el hat yani diğer operatörlerde bu duruma rastlamadım hiç hem çekmiyor hem pahalı hemde dolandırıcılar bunun üçünün olduğu bir operatör insana sadece uzun zaman kullandığı için gerekli oluyor

« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2012, 19:56:28 »
zor bi durum :( bencede yeni hat alıp tarifeni falan değiştir.uğraşma ama söyle yapabilirsin.madem o hat senin üstüne değil ara aveayı durumu anlat yeni baştan hiç bişeyden haberin yok gibi sonra sinirlen zaten sinirlisinde bidaha sinirlen sonra bütün hırsını bağırıp çağırıp hatta küfür ederek atabilirsin.hakkında mahkemeye verebilceklerinide sanmıyorum nede olsa hat senin üstüne değil böylece sende diyer hat sahibinin hakkını vermiş olursun  :D yanlışmı düşünüyorum arkadaşlar  :D

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #11 : 03 Şubat 2012, 23:12:20 »
zor bi durum :( bencede yeni hat alıp tarifeni falan değiştir.uğraşma ama söyle yapabilirsin.madem o hat senin üstüne değil ara aveayı durumu anlat yeni baştan hiç bişeyden haberin yok gibi sonra sinirlen zaten sinirlisinde bidaha sinirlen sonra bütün hırsını bağırıp çağırıp hatta küfür ederek atabilirsin.hakkında mahkemeye verebilceklerinide sanmıyorum nede olsa hat senin üstüne değil böylece sende diyer hat sahibinin hakkını vermiş olursun  :D yanlışmı düşünüyorum arkadaşlar  :D

aradığımda dedim zaten bu görüşme kayıt altına alınıyor dimi dedim başladım bağırıp çağırmaya sizi savcılığa vericem aihm vericem diye ama tabi bişey çıkmayacağı için uğraşmadım gittim yeni hat aldım 35 tlye(normalde 30 ben yeni hat aldığım için 35 :)) her yöne 1000 dk her yöne 5000 sms ve msn face twitter bedava cinsinden çok mutluyum her yerde çekiyor OH BE dıt dırıdıt dıt dıtdırıdıtdıtdıt OH BE! :D

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #12 : 06 Şubat 2012, 13:22:56 »
arkadaşlar biraz önce aveadan aradılar sanırım paçaları tutuştu btkya gitmem ve savcılığa gidecek olmamı bilmeleri tedirgin etti sanırım :) araştırma yapmışlar ve hattın aslında en başından annemin üzerine açıldığını ancak sonrasında güncellemeler sırasında bayinin yanlışlıkla başka birinin üzerine yazmasını gerekçe gösterdiler ve tekrar hattın bizim üzerimize kayıtlı olduğunu bilmemiz gerektiğini söylemek için aramışlar ancak benim bu saatten sonra yapacak bir şeyim yok çünkü taahhütlü hat aldım bunu bırakamam keşke daha önce bilgi verselerdi ama yapabileceğim birşey yok sağlık olsun bununla devam edeceğim :)

« Yanıtla #13 : 07 Şubat 2012, 22:22:09 »
Bana da 270 TL kitlediler, hadi hayırlısı :) Halledeceklermiş sorunu yoksa 1-2 güne ben de dilekçe veriyorum. Geçmiş olsun size, kurtulmuşsunuz :)