Gönderen Konu: askerliğin uzması  (Okunma sayısı 6426 defa)

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
askerliğin uzması
« : 01 Haziran 2009, 15:07:15 »
arkadaşlar önümüzdeki dönem içerisinde askere gidecek arkadaşların öne çıkardığı konu ne zaman askerlik uzayacak? Geçen gün
okuduğum habere göre uzama ile ilgili çıkacak kanun taslağı genelkurmaydaymış,oradan bakanlar kuruluna oradan meclise cumhurbaşkanına falan filan prosedür uzun...

----2010 Ocak ayından önce çıkmayacağı söyleniyor
----ağustos yada kasım-aralık celbinde gideceklerin çıksa bile etkilenmeyeceği söyleniyor

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: askerliğin uzması
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2009, 15:19:22 »
Tekrardan 18 aya mı aldırıyorlar askerliği.. Anlamadım...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

• Volkswagen Türkiye
  • Kuzen
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2009, 15:33:41 »
:)

Kısa dönem ve yedek subaylık kalkıyor. Tüm askerlik hizmetlerinin 12 ay olması planlanıyor.

yani kimine göre uzayıp, kimine göre kısalıyor.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2009, 16:24:49 »
aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık :-\
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2009, 17:35:43 »
ben 19 ay yaptım herkes de yapsın biraz ukala ca ve bencilce olcak ama napiim...
Mk3 gti

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2009, 20:16:09 »
Yazık diyorum yazık..
Erdem abi severek yaptıysan ne mutlu, ancak öyle bir hal içine soktularki şu askerliği eskiden koşa koşa gururla gidilen yere şimdi gençler gitmek istemiyor ve kaçıyor..Ben kendi açımdan talihsizlik olarak yorumluyorum ancak askerlikten kaçtığımdan değil benim kariyerim,geleceğim sebebiyle çok önemli olan koskoca bir senemi yiyeceklerinden ve orda mantık dışı muamele göreceğimden dolayı..Sonuçta devlet veya asker bana bunun güvencesini vermiyor ne yer ne içer ne yapar..şeyimden aşşa kasımpaşa diyolarresmen.
Neyse hayırlısı olsun inşallah gidecez tabi vatani görev.. Vatan borcu 12 eşit taksit sıfır faiz!!
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ogundmr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2009, 20:19:07 »
paralıdan haber verın bıraz ya  :)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2009, 20:55:29 »
Saçma! Yıllarını verip onlarca para akıtıp okuyan buna rağmen önünde askerlik olduğu için düzgün bir işe girmekte zorlanan  hatta ciddi ilişkisi olupta evlenmeyi düşünen buna rağmen askerliğini yapmayı bekleyen üniversite mezunu 24 yaşına gelmiş biri ile orta okuldan sonra okumayı bırakmış hayatına devam etmiş başka biri aynı şartlarda askerlik yapacak yani. Buradaki adalet nerede???

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

• Volkswagen Türkiye
  • Kuzen
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2009, 23:11:20 »
ortaokulda, evine 2 kuruş fazla para götürmek için okulu bırakıp hertürlü işte çalışıp tırmalayan kişiyle, okuyup büyük adam olan adamın aynı yapması haksızlık tabi. nası olsa o adam askere gittiğinde, ailesi oğlum asker diye gidip 25 - 30 tl bişeyler alabilecek devletten.

yukarda kısa dönem askerliği kötülemedim. ama ben okudum, diğeri okumadı o ne b*k yerse yesin gibi düşünülmesi bana göre yanlış.

Kısa dönem askerlik yapmadım, çünkü keyfimden liseyi bıraktım, ben 15 değil 25 ayda yapsam bana müstahak. ama gerçekten öğretmenler, doktorlar, vb. meslekteki insanlar 12 ay falan yaparsa, onlar için ve ülkedeki tüm herkes için büyük kayıp olur. şuanki sistem bence iyi. kısa dönem süresi belki biraz daha  kısaltılabilir.

Askerde yada sivil hayatta bunu söyleyen bir tek ben varım sanırım ama dünyadada tek olsam aynı şeyi savunucam. Askerde yapılanların, saçma olduğu söylenemez. Tanka yada kazma küreğe ceza verilmesi olayı, askerliğin tamamının mantıksız olduğu anlamına gelemez.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2009, 23:57:16 »
Erdem benim söylemek istediğim okuyan insanlar iş güç aile kurma işine 24-25 yaşından önce başlayamıyor zaten.Birde 1 sene askerlik koyunca üzerine yaş haddi bayağı bir uzuyor. Birde işin şu boyutu var,2 sene 3 sene üniversiteye hazırlanan insanlar var herkes tek seferde giremiyor. Adam 2 sene girecek kazanamadı yaş gelecek 20'ye kendi kendine diyecek ki okusamda okumasamda aynı nasıl olsa en azından askerliği aradan çıkartayım askere gidecek sonrasında üniversite zaten yalan olacak. Birde şu an açıköğretim okuyan bir sürü adam var askerliği tecilli olan veya bitirip kısa dönem yapmak isteyen,onlarında bir çoğu bırakacak okulu.Üniversite öğrencilerinin bu kadar azalacağını kimse düşünmüyormu? o değilde üniversitelerde meydan kızlara kalacak ona yanarım  :D

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2009, 04:59:25 »
paralıdan haber verın bıraz ya  :)

genelkurmay başkanı basın bildirisinde paralı askerlik kesinlike söz konusu değil...böyle bir durumuda şuanda kimseye açıklayamayız demişti....haklılarda....paran varsa terör yok, paran yoksa terör ölüm
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Haziran 2009, 15:34:17 »
valla söylenen her an yasanın meclise gönderilebileceği bir anda çıkabilirde ordu bu işi sıkı tutar bu arada okul okuma yada okumamadan ziyade anayasada eşitlik ilkesine aykırı bir durum olduğu için kısa dönem ve yedek subaylık kalkıyor bana göre 12 ay bile fazla verirsin temel eğitim sonra gönderirsin terörle mücadelenide profesyonellerle yaparsın daha az kayıp vermiş olursun nice ocaklara ateş düştü kimsenin arayıp sorduğu varmı 1 milyon asker var memlekette bunlar ne yer ne içer maliyeti nedir düşünmüyorlar zaten savaş olsa eli silah tutan herkes gider değilmi?

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #12 : 02 Haziran 2009, 16:54:55 »
ben diyorum dinlemiyorlar.
Herkes 12 ay yapsın,
okuyan 6 ay yapsın 6 sene de taksitle yarı parasını ödesin
parası olan 2 ay yapsın geçsin.
Toplanan paralar da profesyonellerin alımında kullanılsın
ama bıktım artık söylemekten, uğraşmıyorum direk :D :D :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Haziran 2009, 21:14:35 »
koray sen hiç konusma be :) odunu vurcaklar kafana :p senin gibi ballı askerlik yapan var mı bu memlekette :D