Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Aramızda Bale İzleyen Var mı?  (Okunma sayısı 8548 defa)

Aramızda Bale İzleyen Var mı?
« : 17 Temmuz 2007, 14:10:51 »
çok iddialı bi soru olacak ama mesleğim olduğu için sormam gerekliliğini duydum...yaşadığı ilde ki devlet balelerinin programlarını takip eden ya da daha basit bi dansla uğraşan var mı?küçük bi ricam var,lütfen geyik cevaplar yazmayalım...
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2007, 14:11:49 Gönderen: G60 »

Ynt: Aramızda Bale İzleyen Var mı?
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2008, 19:27:49 »
Bir balet ve 2 adet balerin arkadaşım var onların gösterilerine gidiyorum.Ve ayrıca bir kaç kere bale için dekor boyamıştım.

« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2008, 19:48:21 »
çok güzel,istanbul devlet balesinde mi dans ediolar?

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2008, 21:08:45 »
Ben hiç gitmedim Cihan birazda ortam meselesi olabilir çevrendekilerde gitmeyince sende gitme isteği olmuyor heralde ben önceden break dansa meraklıydım ama yetenek meselesi beceremiyordum bi türlü sonrada askere gittik öyle kaldı birkede Tan Sağtürk'ün bi röportajını okumuştum adam yurt dışında çok tanınmış çok ünlü bi baletmiş ama türkiyede okadar ilgi görmüyor adam şimdi oyunculuk yapıyor.

« Yanıtla #4 : 05 Haziran 2008, 22:36:42 »
çok güzel,istanbul devlet balesinde mi dans ediolar?

Yok istanbul devlet balesi değil  :) AKM de vs. resitalleri oluyor.Dün bahsettiğim ark.lardan birinin CKM de gösterisi vardı ama ben malesef gidemdim :(

« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2008, 01:42:04 »
şimdi arkadaşlar tr de devlet haricinde PROFESYONEL klasik bale company si yok ve bunun dışındaki dansçılar balerin ya da balet diiller SADECE dansçılar.dazeone,istanbul devlet balesi zaten A.K.M de temsil yapıyor sen bidaha sor bence arkadaşlarına.abdullah,tan sağtürk ilgi görmediği için diil,yaşı dolduğu için ve özel sektör de daha iyi para kazandığı için DEVLET balesinden istifa etti ama hala kendi okullarında bale dersi vs. veriyor... :tamamdir sadece biraz bilgi vermek istedim :) bu iş biraz ilgi isteyen bi iş,hop merhaba ben geldim bale ne güzel deyince olmuo :) tıpkı bizim arabalar gibi.anlamayana eski,anlayana bulunmaz pırlanta değerinde ;)

« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2008, 18:06:27 »
Geyik bir cevap olamaz inşallah ama bale,dans sanki bizim özümüz bu değil o yüzden Türkiye de pek ilgi görmüyor bu tarz şeyler.
Büyük imza...

« Yanıtla #7 : 14 Temmuz 2008, 20:19:02 »
bizim ozumuz ne sizce peki?

« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2008, 12:30:41 »
Bizm özümüz daha edebi yani yazılı yada sözlü diye düşünüyorum.Misal şarkılarımız türkülerimiz yada müthiş şairlerimizin harika şiirleri olabilir.
Büyük imza...

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #9 : 22 Temmuz 2008, 02:54:28 »

o zaman her toplumun sadece tarihte kendi yaptiklariyla sinirlanmasi gerekir. hic olur mu oyle sey? sanat evrenseldir. muzigi de dansi da. tarihte biz yapmadik diye ona girmemek ya da dinlememek seyretmemek buyuk bir onyargi. zenci koleler de basketbol oynamiyorlardi afrika'da. onlarin ozu degildi ki o? basketbola en erken orta amerika yerlilerinde rastlaniyor. oynamasinlar mi?

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2008, 08:06:17 »
NTV'de 20:00 dan sonra "BALE DANSEDİYOR" programı var.

« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2009, 11:57:43 »
okuduğum bölüm sebebi ile bu tarz seylere bol bol iştrak ediyoruz:) tiyatro bale opera akmde olan neredeyse tüm gösterilere gidiyorum eğer akm ile bağlantısı olan var ise

solfej ve koro hocam gökçen koray
sahne yapıtları yapım yönetim ve opera tarihi hocam ise mesut iktu'dur
:)

« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2009, 15:36:32 »
Hiç gitmedim açıkcası hiç ilgimi çekmedi :(
Eski kız arkadaşım balerin olmasına rağmen hiç
gitmedim ama acıkcası gitmek görmek gerekir

« Yanıtla #13 : 07 Nisan 2009, 09:10:09 »
Küçük kuzenimin ısrarı üzerine onu götürmüştüm.Yani hayatımda birkez ve o son oldu.Hiç ilgimi çekmedi yalnız yapılan çalışmalara saygımız sonsuz...