Gönderen Konu: araba alırken-satarken uyuz eden konuşmalar  (Okunma sayısı 2879 defa)

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
araba alırken-satarken uyuz eden konuşmalar
« : 02 Ağustos 2009, 13:31:40 »
----2000-2001 model araba için değişen boya vermı diye sormak 1 parça boya için almaktan vazgeçmek (siz bile 9 yıl önceki sağlığınızı aynen koruyamamışken bir metal yığının aynı kalitede boya ile durmasını nasıl beklersiniz çizkik-taş-vuruk nedeni ile boyatılan bir kapı yada parça sizce arabanın değerini düşürmelimi,ayrıca diyelimki sol yada sağ çamurluk değişti tamam ama şahin çamurluğu takılmadı ki yine golf un çamurluğu takıldı ;D)

---yine araba alırken uyuz eden şeylerden biri alıcının arabanın sağına soluna çamur atarak arabanın değerini düşürmeye çalışmasıdır örneğin koltuklarınız kirlenmesin diye taktığınız koltuk kılıflarının kirlendiğini bahane ederek pazarlığın içine etmesi

--satarken ise satıcının genellikle ferrari F450 sattığını düşünerek pazarlık yok mesaj atma saçma teklifler yapma diyerek arabayı satamayacağını göstermesidir arabanın güzelliğinden yerede düşsem öyle satıcıyı aramam hatta kıllanıp mesaj bombardımanına tutarım.....

---satarken yay fiyatı şu kadar teyp bu kadar egsoz fiyatı bu kadar falan filan diyerek araca taktığı her şeyin fiyatını araba fiyatına yansıtarak almak isteyeni salak yerine koyması,yahu sen taktığın her şeyin parasaını alacaksan adam onları sana söktürür kendi keyfine göre aynı paraya kendi taktırır.örneğin sen pionner takmışsındır aynı fiyata adam belki sony taktırır

veeeeee gelelim en önemlisine SATICININ ALICIYA KEsİNLİKLE ARACIM KAZASIZ DİYEREK KM LERCE YOL GETİRTİP ARACIN TAKLALI OLDUĞU ÖĞRENİLİNCE PİŞMİŞ PİŞMİŞ GÜLMESİ  :bekleriz:

neden yazdım bunları bilmiyorum içimden geldi paylaştım :)

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: araba alırken-satarken uyuz eden konuşmalar
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2009, 15:27:55 »
geçen yazın hemen hemen her pazarını oto pazarında eşin dostun ve kendi araçlarımı satmakla geçirdim ...ne saçmalıklar duydum :)

en az 20 kişi =
   ----selamünaleyküm internetteki  uno için aramıştım boya varmı acaba  (1996 model)
    ---evet !! 3 parça boyalı
   ----heeee  tamam  iyi günler ....

millet önce araç alırken nelere dikkat edeyim diye  arama motoruna yazıyor araştırıyor,orda ne yazarsa onu soruyor ....

araç 1996 model 3 parça boyalı eski arabada bulunulmayacak kadar az ama gelde anlat...samanlıkta saklanmış araç arıyor millet...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
Ynt: araba alırken-satarken uyuz eden konuşmalar
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2009, 15:35:15 »
aslında gerçekten alırken nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında bir konu açmamız lazım böyle salak konumuna düşmemek için;
---motorda üfleme varmı
---çekiş nasıl
---vites geçişleri nasıl
---kavrama nasıl
---elektrik aksamı(dikiz aynası,cam otomatiği,far,stop,)
--ön arka şase
--tavan çıtaları
ben araç alırken önce bunlara bakarım adamada soru sormam bakarım benim gördüklerimle adamın söyledikleri arasında tutarlılık varmı ona bakarım