Gönderen Konu: Arab Eşe'nin Haylaz Oğlu  (Okunma sayısı 3983 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Arab Eşe'nin Haylaz Oğlu
« : 30 Haziran 2011, 17:54:21 »
Bim'den alışverişimi yaptım, arabama bindim, çalıştırdım yola çıktım.  Yolun kenarında 6-7 yaşlarında iki tane çocuk dikkatimi çekti . Biri gri ayakta, ötekisi siyah tişörtlü kaldırıma oturmuş. Derken paat diye bir taş aracın soluna çarptı.

Hemen aynadan dönüp baktım, frene bastım araç toprak yolda kaydı, tozu dumana kattı.

Siyah tişörtlü çocuk, benim aracı durdurduğumu görünce, bir an duraksadı , sonra başladıı ara sokağa kaçmaya.

Arabayı hemen geriye taktım, ara sokağın başında durup kıvrak bir hareketle sokağa döndüm, çocuğun arkasından takip ettim. Gri tişörtlü de arkadaşının yanına yetişmişti

Çocuk bir avluya giren ara bir yola saptı. Ben de aracı durdurup dörtlüleri yaktım, inip arkasından koşmaya devam ettim.

Ara yol üç dört evin açıldığı eski bir avluya çıkıyordu. Avlunun çevresinde eski iki katlı kötü evler vardı. Evlerin  merdivenlerine baktım çocuk yoktu. Arkalara baktım, her bir evin arkasında dar bir yol sokağa açılıyordu. Çocuk buralardan kaçmış olabilirdi.

Geriye döndüm. Avluya çıkan yolun kenarındaki evin bahçesinde iki teyze ağaçtan kayısı topluyordu. Onlara çocuğu sordum. "Böyle siyah tişörtlü bir çocuk geçti mi buradan" dedim elimle bel hizamı göstererek.

"Ha" dediler "geçti". Dedim "Kimin oğludur, arabama taş attı, anasına babasına şikayet edeceğim."

"Arab Eşe'nin oğludur, Aha şurdaki evde oturur " dediler.

İşaret ettikleri ev iki katlı, eski boyalı, yer yer sıvası dökülmüş bir evdi. Yukarda bir balkonu, altta ise garaj kapısı gibi paslı bir demir kapı ve bir zil vardı.

"Arab eşe teyze , arab eşe teyze" diye bağırdım. Yaşlı bir teyze balkona çıktı. Beyaz başörtüsünü yukardan bağlamıştı. Üstünde ince ve döküntü bir hırka  vardı.

"Teyze, bir çocuk, arabama taş atıp kaçtı, torunun mudur, kulağını çekiver"

"Torunumdur, annesine söyle, kızsın" dedi.

"Annesi nerde" dedim "Aha aşağıdadır zile bas " dedi.

Paslı kapının sağındaki eski zile bastım.  Kapı açıldı. 2 basamak merdiven ve nemli, karanlık bir koridor. Yerde halı yoktu, beton nemden siyahlaşmıştı. Hakikaten esmer bir abla kapıyı açtı,  bu arab eşe olmalıydı.

"Teyze, senin oğlan benim arabama taş attı.."  demeye kalmadı, 2 basamak merdivenle yükselen koridordan bir çocuk kafayı uzattı. Siyah tişörtlüydü, saçları uzundu ve önüne dökülüyordu. Mini mini bir yavruydu.

"Aha bu çocuk " dedim. Elimle çocuğu işaret ettim.

Demeye kalmadı. Arab eşe hızla dönüp, çocuğa okkalı bir tokat vurdu. Çocuk yerinden fırlayacaktı nerdeyse, ağlamaya başladı.

Ben ise şaşırdım ve üzüldüm.  Böyle bir son beklemiyordum. Arkama bakmadan hemen kapıdan çıktım. Hızlı adımlarla arabama vardım.

"Noooldu? buldun mu laaan" dedi kayısı toplayan teyze.

"Buldum, buldum " dedim "Annesi, bir tokat çaktı " dedim. İçim ezildi. Bindim arabama çektim gittim.

Mustafa KILIÇ
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2011, 17:56:01 Gönderen: mustklc »
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arab Eşe'nin Haylaz Oğlu
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2011, 19:07:18 »
roman tadında  ;D
H.G WORKS

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2011, 09:58:14 »
ben olsam o virane yapıyı görüp hiç gitmez kapı çalmazdım
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2011, 10:07:09 »
geçen basıma geldi arabanın arkda camında tas izleri mevcut çoçugun sucu yok ki annesi babası ne yaparsa oda onu yapıyor  :t
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2011, 10:07:55 »
Hikaye güzel , anlatım süper ,olay kötü ama senin başına gelmesi daha kötü olmuş.
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2011, 12:45:10 »
Hocam sen ne iş yapıyorsun? :D
Güzel anlatım,bir roman yazarı tarzı. :tamamdir

Geçmiş olsun.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2011, 21:29:58 »
teşekkür derim arkadaşlar.meslek yüksekokulunda bilgisayar programlama bölümünde öğretim görevlisiyim.

bugün bimden birkaç püskevit, gofret, çokomel falan aldım, eşimle birlikte arab eşenin evine gittik. ben pek konuşamadım ama eşim pişmanlık duyduğumdan bahsetti   kadın çok iyi niyetli bir kadın, çocuğa baştan terbiye vermenin öneminin farkında. Çaya davet etti, girmedik.

Artık vicdan rahat, kafa rahat. yarın uzun yola çıkacağım, aracımın birkaç sorunu dışında o kadar huzurluyum ki.

sağolun varolun
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2011, 23:15:49 »
Bence olay farklı bitmeliydi.
Çocuk yaptığı davranışın doğru olup olmadığı hakkında bilgilendirilemediği gibi ertesi gün ödüllendirilmiş.
Zaten yediği tokatla bedelinide ödemiş.
Sana yine taş atacak ;)
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2011, 23:20:42 Gönderen: cyber34 »

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2011, 23:19:38 »
ben olsam o virane yapıyı görüp hiç gitmez kapı çalmazdım

ben oraya kadar gitmeye üşenirdim :D

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2011, 23:57:22 »
abi öyle bı anlatmıssınkı :) gızemlı bır yolculuk gibi olmus harbı

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #10 : 02 Temmuz 2011, 00:15:09 »
teşekkür derim arkadaşlar.meslek yüksekokulunda bilgisayar programlama bölümünde öğretim görevlisiyim.

bugün bimden birkaç püskevit, gofret, çokomel falan aldım, eşimle birlikte arab eşenin evine gittik. ben pek konuşamadım ama eşim pişmanlık duyduğumdan bahsetti   kadın çok iyi niyetli bir kadın, çocuğa baştan terbiye vermenin öneminin farkında. Çaya davet etti, girmedik.

Artık vicdan rahat, kafa rahat. yarın uzun yola çıkacağım, aracımın birkaç sorunu dışında o kadar huzurluyum ki.

sağolun varolun

Bence doğrusunu yapmışsınız.
Tebrik ederim. :)
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2011, 10:57:58 »
bende tebrik ederim benimde hayattaki temel felsefem kafayı yastığa koydumu
rahat uyuyabilmek kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim  :)
golf 4 1,8 Highline