Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Benzin zammına her gün bir dakika korna çalma protestosu büyüyor  (Okunma sayısı 3766 defa)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
Benzin zammına her gün “bir dakika korna çalma” protestosu büyüyor

Alem FM program yapımcısı Nihat Sırdar’ın çağrısına kulak veren İstanbul’lu şoförler, son üç ayda yüzde 20’ye yakın artış gösteren akaryakıt zammını her sabah 08.00’de bir dakika korna çalarak protesto ediyor.
http://www.nihatsirdar.com/v2/ bu sitedende yazılanları takip edebilirsiniz

08.00'de 1 dakika süreyle korna çalanlara, her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Benzinin litre fiyatı 3 YTL'yi geçince, protestoya destek verenlerin sayısı da hızla arttı.

Alem FM'de program yaoan Nihat Sırdar ardı arkası kesilmeyen benzin zamları ve yüksek akaryakıt vergisine karşı üç hafta önce sürücüleri eyleme çağırdı.

İlk günlerde az sayıda sürücünün destek verdiği eylem bugünlerde hızla yayılıyor. Korna çalmaktan çekinenler ise dörtlü flaşör yakıyor.

Özellikle son zamla, benzinin litre fiyatı psikolojik sınır olan 3 YTL'yi geçince, sürücülerin protestoya desteği arttı.

Ancak hiçkimse, eylemden sonuç alınacağına ihtimal vermiyor. Nihat Sırdar ise eylemin zamlara tepkisiz kalanları uyandıracağı umudunda.

Benzin fiyatları 3 YTL'yi de geçti
Yurtdışında petrol fiyatları 70 dolar sınırında dengeye oturmasına karşın içerde dolarda yaşanan dalgalanmalar araç sahiplerini vurmaya devam ediyor.

Benzin fiyatlarına haziran ayında ikinci kez zam yapılırken, pompa fiyatları bu kez 3 YTL'yi de geçti...
Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarında yaşanan yükselişler durdu durmasına ama Türkiye'deki akaryakıt zamları durmadı. Yükselen dolar kurunun etkisiyle benzine art arda zam yapılırken, sadece son 35 gündeki zam oranı yüzde 8'e dayandı. Enflasyon hedefinin yüzde 5 olduğu Türkiye'de, yılbaşına göre depo doldurmanın maliyeti ise yüzde 18 oranında arttı.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2007, 02:55:33 Gönderen: G60 »
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
ben sabahları korna çalan bayağı görüyorum
firma sahibim Bahçehir tarafından Okmeydanına geliyor (TEM üzerinden) her sabah saat 8 de kendisi kornaya basıyor ve onun gibi kornaya basanların, dörtlü flaşörlerini yakanların çoğaldığını söylüyor
bende o saatlerde yolda olduğum sürece bu kampanyaya destek veriyorum
umarım faydamız olur
« Son Düzenleme: 20 Mart 2007, 02:54:59 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Yaklaşık 5 6 senedir hersabah bu adamı dinliyorum arabada :) .Her sabah babamda kornaya basıyor :) .3 4 aydırvar bu kampanya ama biraz sesini duyurmaya ihtiyacı var işte.

Sırdar'ın yaptığı yorum şu :
"1 gün 2 gün servisçiler otobüsçüler minibüsçüler taksiciler protesto amaçlı iş başı yapmasa nasıl benzin ucuzluyacak göreceksiniz.Hayat felç olacak."

Bunun örneğide Fransa'da mı ne vardı tam hatırlamıyorum.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2007, 02:55:02 Gönderen: G60 »
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
ben 96 senesinden beri başka bir radyo kanalından beri dinliyorum :)
hep birşeylerin mücadelesini veriyor
« Son Düzenleme: 20 Mart 2007, 02:55:05 Gönderen: G60 »

bu adam kim ya  :D

bu isi biz aslinda uzun zamandan beri yapiyoruz  :)
benzinlikten cikarken "diiiiiiiiiiiit." diye sansur olarak ekliyoruz zaten  ;D
kendimi saatle sinirlamiyorum  :P
« Son Düzenleme: 20 Mart 2007, 02:55:08 Gönderen: G60 »

arkadaşlar gerçekten insafsızlık bu ya...
bu kadar kısa aralıklarla bu kadar zam yapılması herkezin elini kolunu bağlıyo..
arkadaşlarla bir yere giderken hep mazotun hesabını yapıyoruz..
kornaya basmakta çözüm değil bence o anlık bi tatmin duygusu yaşatıyo okadar.....
Allah tan benim ki diesel.....  :D
« Son Düzenleme: 20 Mart 2007, 02:55:11 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı spy

kornanın pek işe yarayacagını bende dusunmuyorum (oyle bisey olacaksa roleyi kısadevre yapıp 24 saat korna calmaya hazırım ;) )
ama dediği gibi bir gün bile olsa kimse trafige cıkmasa belki bi etkisi olabilir..
gerci bu seferde 'bakın nasıl cozduk trafik problemini, yollarda araclardan eser kalmadı' diye havalanmaya baslarlar bunlar >:( zaten amacları da bu!
« Son Düzenleme: 20 Mart 2007, 02:55:15 Gönderen: G60 »

Ben geceleri zeki kayahan coşkunu dinliyorum, sabahada açık kalmış oluyor radyo, sabahda takip ediyorum bu korna çalma mevzusunu, kornaya basanların sayısının artması güzel, geçende showtv de anahaberde gösterilicek dendi, haberleri izledim nerdeyse son haber olarak gösterdiler, neyse en azından bu uygulama iyice yayılırsa ses getiricektir diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2007, 02:55:18 Gönderen: G60 »

datttttttttttttttttttttt...................daaaaaaaaattttttttttttttttttttttttttttttttttttttt............................
« Son Düzenleme: 20 Mart 2007, 02:55:22 Gönderen: G60 »