Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 98 honda accord - Proje değişikliği, lütfen okuyun  (Okunma sayısı 15524 defa)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: 98 honda accord - fikir verin
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2012, 19:17:28 »
ilan fiyatı üstünden değil zaten. bana özel bir fiyat çekecek. yalnız vtec malum değişken sübap zamanlaması sistemidir. eğer sente değilse muhtemelen mekanizmasındaki bir arıza sebep olmuştur.

yalnız aracın temiz görünmemesi noktasında ben neden farklı düşünüyorum herkesten bilmiyorum. araç hakikaten çok diri. motor mekanik noktasında en ufak masrafı yok. rötuş istiyor sadece tamponu kaputu.

Ekran ile, yakından görmek çok çok farklı tabii.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #15 : 28 Eylül 2012, 23:24:31 »
Şipidak tavan nedir yaa?  :D :D

schiebedach= açılır tavan (almancadan) sanayi jargonuna gurbetçiler tarafından sokulmuş. kalmış. yerleşmiş. (bence de çok komik)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2012, 10:58:48 »
schiebedach= açılır tavan (almancadan) sanayi jargonuna gurbetçiler tarafından sokulmuş. kalmış. yerleşmiş. (bence de çok komik)

Kelimeye aşinayım ama menşeinin gurbetçiler ve almanya olması beni şaşırttı.. Mantıklı açıkcası..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #17 : 24 Ekim 2012, 06:06:56 »
başlık güncel. kafam çok karışık. gün içinde dahi 4-5 defa fikrim değişiyor. bir tarafım bulaşma ne işin var diyor. krediye bulaşma biriktir paranı çek mk1ini altına diyor. bir yandan yazın araçla 4-5 bin km yol yaptığımı hayal ediyorum. iyi olur diyorum. satmak icap ettiğinde satış konusunda belli oranda sorun yaşayacağımı biliyorum. ama kullanım konforu noktasında denecek de söz kalmıyor. bu gidişle yakında manisaya akıl hastanesine yatacağım sırf bu konu yüzünden. sürmenaj olacağım az kaldı.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2012, 06:07:45 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı golfüçyüs

Otomobil
    -
« Yanıtla #18 : 24 Ekim 2012, 07:22:56 »
başlık güncel. kafam çok karışık. gün içinde dahi 4-5 defa fikrim değişiyor. bir tarafım bulaşma ne işin var diyor. krediye bulaşma biriktir paranı çek mk1ini altına diyor. bir yandan yazın araçla 4-5 bin km yol yaptığımı hayal ediyorum. iyi olur diyorum. satmak icap ettiğinde satış konusunda belli oranda sorun yaşayacağımı biliyorum. ama kullanım konforu noktasında denecek de söz kalmıyor. bu gidişle yakında manisaya akıl hastanesine yatacağım sırf bu konu yüzünden. sürmenaj olacağım az kaldı.

abi böyle durumlarda amcamın tavsiyesidir, eğer baktın ki kararsızlığa düşüceksin ilk aklına geleni yap. bence accord güzel araba, hem arabanın geçmişini biliyosun kafan rahat olur. uzun yola çıkıcam diyosun, aileyle birlikte klimasız çekilmez o yollar. tamam vw yi seviyoruz ama hepimizin durumu belli.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #19 : 24 Ekim 2012, 12:28:00 »
Önceden Klimamı vardı :D  Sağlığınızı düşünün klima denilen illet çıktı çıkalı insanların vücut direçleri düştü yazın grip oluyor insanlar artık :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı golfüçyüs

Otomobil
    -
« Yanıtla #20 : 24 Ekim 2012, 14:00:02 »
Önceden Klimamı vardı :D  Sağlığınızı düşünün klima denilen illet çıktı çıkalı insanların vücut direçleri düştü yazın grip oluyor insanlar artık :D :D

;D ;D döve döve mk1 diyosun yani abi :D

« Yanıtla #21 : 24 Ekim 2012, 14:44:12 »
Kardes cesitli arabalar kullanan birisi olarak.
+Honda saglam arabadır kolay kolay arıza cıkarmaz
-Ama sorun cıkardımı tabırı caızse ananizdan emdiginiz burnunuzdan gelir.
+Hondanın yol tutusu, seriligi, motor omru cogu arabadan daha ustundur. Arkadaslar alınmasın alman araclarından da daha iyidir.
-Arac 2.000 motor yakit ve vergi konusunu degerlendirmenizi tavsiye ederim. Sonucta arac kullanılmasada 2 yıl icinde harcıyacagınız rakamı hesaplayın.
-Bu arac Euro Accord diye gecer ve piyasada az sayıda bulunur. Dolayısıyla parcasıda az bulunuyor.
Benim tavsiyem araci pesin para yani nakit olarak alıcaksanız alin binin rahatınıza bakın.
Yok kredi cekicem derseniz Mk1'den sonra sizi baya yakit vergi konusuunda yıpratır. Ustune bide arıza yaparsa tuzu biberi olur.

Gecmisi bilinen temiz araba demissiniz zaten bu sebeple alınabilir.
Bu konforda ustelik japon bi arac almanız mumkun deil.

1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #22 : 24 Ekim 2012, 21:29:42 »
Kardes cesitli arabalar kullanan birisi olarak.
+Honda saglam arabadır kolay kolay arıza cıkarmaz
-Ama sorun cıkardımı tabırı caızse ananizdan emdiginiz burnunuzdan gelir.
+Hondanın yol tutusu, seriligi, motor omru cogu arabadan daha ustundur. Arkadaslar alınmasın alman araclarından da daha iyidir.
-Arac 2.000 motor yakit ve vergi konusunu degerlendirmenizi tavsiye ederim. Sonucta arac kullanılmasada 2 yıl icinde harcıyacagınız rakamı hesaplayın.
-Bu arac Euro Accord diye gecer ve piyasada az sayıda bulunur. Dolayısıyla parcasıda az bulunuyor.
Benim tavsiyem araci pesin para yani nakit olarak alıcaksanız alin binin rahatınıza bakın.
Yok kredi cekicem derseniz Mk1'den sonra sizi baya yakit vergi konusuunda yıpratır. Ustune bide arıza yaparsa tuzu biberi olur.

Gecmisi bilinen temiz araba demissiniz zaten bu sebeple alınabilir.
Bu konforda ustelik japon bi arac almanız mumkun deil.

hiç mk1im olmadı maalesef. 5 sene önce arabamı sattığımda niyetlendim. önceden beri beğendiğim bir araçtı ama niyetlenip araştırmaya  başlayınca iş aşka dönüştü. nitekim ortada bu araç olmasaydı bir mk1 alıp üzerinde çılgın projeler gerçekleştirmek vardı. ama ne zaman niyetlendiysem olmadı. bir engel illa çıktı.

hondaya karşı veya accorda karşı böyle bir tutku asla yok içimde. sadece bildiğim bir araç olması sebebiyle kaçırmak istemediğimden niyeti bozdum. nitekim araç için bugün "satıldı" haberi gelecek olursa ibre yeniden mk1e dönecek. bu araç kısmette varsa dahi gelecek için mk1 yine istiyorum ikinci araç olarak. mevcut kredim yeni bitti. krediye girişirken limitleri zorlamak niyetinde değilim. zorlanmayacak şekilde vadeye yaymayı ve bir yandan ufak ufak birikim yapıp mayıs haziran gibi ikinci araç olarak projelik bir mk1i de almayı yine de istiyorum.

nasip.

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
Ynt: 98 honda accord - Hüsran ve yeni yol haritası
« Yanıtla #23 : 17 Kasım 2012, 00:04:16 »
en başta belirttiğim araç satılmış maalesef. çok istedim olmadı.

ama bir kere accorda meyil verdik. alternatiflere baktım. ilandaki araç gözüme çarptı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-acilllll-acillll-bakimli-honda-96472520/detay

bugün satıcısı ile 45 dk kadar konuştuk telefonda. araçla ilgili aklıma gelen her şeyi sordum. boyası ne dedim. kaporta değil tamponlarında boya olduğunu söyledi. (iyi haber). yürürü ile ilgili her şey değişti dedi. (iyi haber) tampon resimleri güncel hali değilmiş. tek sıkıntısı ön sağ sinyal ile sol arka sinyalde çatlak var dedi. (iyi haberler)

motoru %78 dedi (çok iyi bir haber değil).

fiyat konusunda pazarlık yapmayacağımı söyledim. bana bir fiyat verdi. ama kafamdaki fiyattan yukarıda. acelem yok. ben aralık ayına niyetliyim. satılırsa nasip diyeceğiz. satılmazsa son bir kez daha bir fiyat isteyeceğim. düşmezse nasip deyip arayışa devam edeceğiz.

elbette fotoda görülenle yerinde farklı sonuçlar çıkabiliyor. zamanı gelince Antalyadan baktıracağım niyetlenirsek.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2012, 00:05:28 Gönderen: TEYOLOGY »

« Yanıtla #24 : 17 Kasım 2012, 10:42:45 »
Hocam bu tarz bir araca sıfırdan motor yapmak biraz üzebilir.45 dk iyi konuşmuşsunuz sevgilimle bile konuşamam ben o kadar. ;D
Şimdi sadede gelelim.Araç kozmetik olarak biraz zayıf duruyor.Aldığınızda güzel bir pasta cila ve boyanması gereken yerlere el atmanız lazım.Özellikle ön tampona güzel bir boya gerekiyor.Stop lambalarının fiyatları konusunda bir bilgim yok.Ama çok fazla kırık yok gibi.Oraya güzel bir pleksi ile tamirat yapılır kırmızı transparan folyo ile de kaplanır.(en ucuz alternatif)
Tamponları takarken biraz iyi bir usta bulmanızı öneririm.Tamponlarda biraz kayma var.Sonuçta o kadar olması doğal.Motora iyi bakmanızı öneririm.Ünlü bir japon atasözü şöyle diyor konamona Honda Donda or nonda.Yani alırsan Honda pantolonda kalmaz don da. ;D
Şakasını geçersek bu araç alınabilitesi var bir  araç.Ancak dediğim gibi masrafları da göz önünde bulundurmalısın.Güzel bir tampon boyama,rötüşler ve detailing sonrası o çift çıkışlı egzoz deliklerini öpmek isteyebilirsiniz. ;)
Bu arada haftaya Cuma Manisa'dan geçeceğim. :D
Haa bir de şu anda yan yatakta yatan arkadaşım da Serikli. :D
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2012, 10:43:30 Gönderen: immortalboss »

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #25 : 17 Kasım 2012, 15:43:18 »
ön tamponlara boya işlemi yapılmış zaten. fotolar güncel değilmiş.

ben Akhisardayım bu arada. geçerken beklerim. cbü de görev yapıyorum.

« Yanıtla #26 : 17 Kasım 2012, 17:49:36 »
ön tamponlara boya işlemi yapılmış zaten. fotolar güncel değilmiş.

ben Akhisardayım bu arada. geçerken beklerim. cbü de görev yapıyorum.
Cbü mü? :D Ben Soma Cbü'de okuyordum.Bıraktım sonra.Hocalarla pek anlaşamıyorum da. ;D
Bu arada ne olacak Accord işi? ;D

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #27 : 17 Kasım 2012, 22:16:36 »
Cbü mü? :D Ben Soma Cbü'de okuyordum.Bıraktım sonra.Hocalarla pek anlaşamıyorum da. ;D
Bu arada ne olacak Accord işi? ;D

:D benim kadrom Akhisarda. sadece Akhisarda derslere giriyorum. dışarıdan pek tanıdığım yok. hani isim sorsam söylesen tanımayacağım.

ya açıkçası accord 1. araç olarak asıl niyet. ileride üzerinde çılgın projeler gerçekleştirmek adına bir mk1 ikinci araç niyetim. sadece şehir içi, hafta sonları, hobi amaçlı olarak. neden illa accord? parasına göre alınabilecek en konforlu ve en güvenlikli araç olması sebebiyle. bekar olsam sorun değil. mesafeler kısa olsa yine sorun değil. ama çoluk çocuk uzun yolda 5000 km yolda konfor keyiften öncelikli önem derecesi kazanıyor.