Gönderen Konu: 98 honda accord - Proje değişikliği, lütfen okuyun  (Okunma sayısı 15619 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-accord-tuplu-2-0-ils-95038825/detay

satıcı kişi yakından tanıdığım. şu anki kullanıcısı 2. sahibi. ilk sahibi ablasının kocası. ilk elden itibaren geçmişini bildiğimiz bir araç. ufak tefek kozmetik rötuşlar haricinde sorunsuz bir araç. kazası yok. sadece ön kaputta yüzeysel bir boya hasarı var. yürürü trigeri baskı balatası yeni yapıldı. 1 yıllık sıralı sistem var. ciddi biçimde düşünüyorum bu aracı. geçen yaz 500 km.'ye yakın yol yaptık bu araçla. 1 hafta süreyle ilçelere ve köylere gidiş dönüş olmak üzere. baskı istiyordu. ufak ufak kaçırmasına rağmen çekişi çok iyiydi lpgde. 4 amortisör patlakmış. o kadar virajlı yolda hissettirmedi bile. belgesellerde çitaların avının peşindeki manevraları gibi yola tutunuyordu 4 amortisör istemesine rağmen. şimdi bu eksiklikleri de giderildi.

fiyatta da bana güzellik yapacağını söyledi arkadaş. arabadan anlayan bir ikinci kişiye danışma gereği hissettim. burada etrafımda belli bir otomobil kültürü yok maalesef. fiat renault grubu araçları tercih etmemi öneriyorlar etrafımdakiler. fikrinize ihtiyacım var.
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2012, 12:07:39 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: 98 honda accord - fikir verin
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2012, 22:27:01 »
abi otomatik de olsaydı dadından yinmezdi :)

araba süper, benim düğünde gelin arabasıydı, gel gelelim ondan her usta anlamaz bildiğin üzere, çoğu kişi başından savmak ister, anlayan da bi kucak para ister. ama keyif için birebir ..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2012, 23:22:48 »
otomatik konusunda düşüncem 5 lira fazla olsun manuel olsun şeklinde. eski kafalıyım belki. ama otomatik vitese ihtiyaç da duymuyorum. dur kalksız 4 km iş-ev gidiş dönüşüm var. o da güzel havalarda şarjlı bisikletle yapmaya devam etmeyi düşünüyorum zaten. bana araç aile gezmelerine, yazın pikniği denizi vs lazım. bir de memleketler uzak hem hanımın hem benim. 2 yılda bir 4000 km civarı bir güzergahta, hanım ve çocuklar uyurken gece yolculuğu şeklinde lazım. hem manuelden daha fazla keyif alıyorum.

usta konusunda haklısın. Akhisarda honda servis yok (yetkili-özel). manisa-izmir veya balıkesir yolu görünür kapsamlı bir arıza durumunda. ama 5. nesil accorda kadar elektronik ağırlıklı olmadığından bir umut diyorum hala içimden.  ;D
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2012, 23:23:15 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2012, 23:35:46 »
otomatik konusunda düşüncem 5 lira fazla olsun manuel olsun şeklinde. eski kafalıyım belki. ama otomatik vitese ihtiyaç da duymuyorum. dur kalksız 4 km iş-ev gidiş dönüşüm var. o da güzel havalarda şarjlı bisikletle yapmaya devam etmeyi düşünüyorum zaten. bana araç aile gezmelerine, yazın pikniği denizi vs lazım. bir de memleketler uzak hem hanımın hem benim. 2 yılda bir 4000 km civarı bir güzergahta, hanım ve çocuklar uyurken gece yolculuğu şeklinde lazım. hem manuelden daha fazla keyif alıyorum.

usta konusunda haklısın. Akhisarda honda servis yok (yetkili-özel). manisa-izmir veya balıkesir yolu görünür kapsamlı bir arıza durumunda. ama 5. nesil accorda kadar elektronik ağırlıklı olmadığından bir umut diyorum hala içimden.  ;D
amcaoğlu bakıyor bunlardan bizim burda, yani bakımını yapıyor, bahsettiğim gelin arabasına. detaylı bilgiyi alırım yarın senin için.

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2012, 23:50:08 »
accord hondanin luks araclarindandir fakat bana biraz hor kullanilmis gibi geldi ben olsam yanasmazdim sahsen honda oldugu icin soylemiyorum sonucta para verilicek ve icinize sinen masrafsiz bir arac alinmasi gerektigi tezindeyim

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2012, 00:08:34 »
amcaoğlu bakıyor bunlardan bizim burda, yani bakımını yapıyor, bahsettiğim gelin arabasına. detaylı bilgiyi alırım yarın senin için.

çok teşekkür ederim. zahmet vereceğim ama çok da makbule geçecek.

accord hondanin luks araclarindandir fakat bana biraz hor kullanilmis gibi geldi ben olsam yanasmazdim sahsen honda oldugu icin soylemiyorum sonucta para verilicek ve icinize sinen masrafsiz bir arac alinmasi gerektigi tezindeyim

aksine şu anki sahibi çok titiz. ses gelen yerine anında baktırır. ama boya konusunda da titiz. dış görünüşünün bu şekilde olmasının sebebi iğne ucu kadar boya olmaması. şayet alacak olursam ilk işim komple sağının solunun hd fotoğraflarını çekip komple kozmetik eksiklerini gidermek olur. tampon+kaput+sağ arka çamurluk.  bir de detaylı iç temizlik. aracın 0 kmsinden itibaren her bilgisi mevcut. başka da kuruş masrafı yok mekaniğinde vs. bir de alacağım araç ne olursa olsun benim ekstra yapmayı düşündüğüm masraf in-dash+ doyurucuses veren, orta yollu  bir ses tesisatı. (malum üste çıkınca bu işin sonu yok).

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2012, 09:43:08 »
araba alacaksan işin zor :D 1 aydır araba arıyorum sahibinden.com dan tiskindim artık :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2012, 10:18:25 »
araba alacaksan işin zor :D 1 aydır araba arıyorum sahibinden.com dan tiskindim artık :)

;D ;D ;D ;D
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2012, 10:21:07 »
Bu arabayı görünce hep "street fighter" oyununda paçaladığım araç aklıma geliyor. Neyse latife bir yana netice olarak mercedes kıvamında güzel bir araçtır kendileri yolda giderken bir vapur kullanıyormuşsun havası yaşarsın volantını aldıktan sonra ise son hızları görmen muhtemelen iyi bir japondur kendileri.. Ama nedense banada hor kullanılmış gibi geldi gözüme..Hayırlısı
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2012, 11:02:23 »
değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. inanın çok faydası olacak kararımı vermemde. ama hor kullanım derken tam olarak kastınız nedir? şu anki kullanıcısı 50li yaşlarında. hani öyle redline denemeleri, drag, rolling, aracın aşırı sıkıştırılması vs olmamıştır. ufak tefek park çıkışı sürtmelerinden ötürü tampon çizikleri bir de kaputtaki kamyonet kasasına sürtmeden kaynaklı boya hasarı haricinde neler olabilir? (sağ arka kapı bandı ve sağ arka çamurluktaki ufak ezik var tabi bir de)
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2012, 11:02:35 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2012, 11:11:13 »
buna bi pasta cila bi kuafor ondan sonra saglam bide cekim yapacaz :) 2.0 honda nın keyfi + manuel  :sevgi:
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2012, 11:27:10 »
Şipidak tavan nedir yaa?  :D :D

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2012, 11:33:19 »
Bu parayı etmez, araç temiz gözükmüyorl..  Bizim tr yollarında çok çabuk yıpranıyorlar. 2,0 VTEC düz şanzımanlısı vardı arakadaşta en son durup duruken subap eğdi 1 takım subap(yaptırma) conta takımı işçiliği 1200TL tuttu oda tanıdık işi.. Parçası sıkıntılı ve çok pahalı olan modeller o yüzden piyasasıda ölü.. Konforu güzel yol tutuşuda ama bir mercedes yada BMW gibi his vermiyor.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2012, 11:34:50 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2012, 16:43:14 »
Bu parayı etmez, araç temiz gözükmüyorl..  Bizim tr yollarında çok çabuk yıpranıyorlar. 2,0 VTEC düz şanzımanlısı vardı arakadaşta en son durup duruken subap eğdi 1 takım subap(yaptırma) conta takımı işçiliği 1200TL tuttu oda tanıdık işi.. Parçası sıkıntılı ve çok pahalı olan modeller o yüzden piyasasıda ölü.. Konforu güzel yol tutuşuda ama bir mercedes yada BMW gibi his vermiyor.

ilan fiyatı üstünden değil zaten. bana özel bir fiyat çekecek. yalnız vtec malum değişken sübap zamanlaması sistemidir. eğer sente değilse muhtemelen mekanizmasındaki bir arıza sebep olmuştur.

yalnız aracın temiz görünmemesi noktasında ben neden farklı düşünüyorum herkesten bilmiyorum. araç hakikaten çok diri. motor mekanik noktasında en ufak masrafı yok. rötuş istiyor sadece tamponu kaputu.