Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1.000.000 Gönüllü kan bağışçısı aranıyor.  (Okunma sayısı 4935 defa)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
1.000.000 Gönüllü kan bağışçısı aranıyor.
« : 08 Haziran 2008, 21:36:24 »
Kanımızın Yetmemesi Kanımıza Dokunuyor!
Kan, kaynağı sadece insanda olan, yapay olarak üretilemeyen hayati bir maddedir.
Ülkemizde gönüllü kan bağışçısı sayısı yeterli olmadığı için, toplanan ve saklanan kan miktarı maalesef ulusal ihtiyacımızı karşılamamaktadır. Bunun için sık sık acil kan anonsları yapılmakta, hastane önlerinde kan simsarlarından alınan kanlar ise hayati tehlike yaratmaktadır.

Türk Kızılayı, bağışlanan kanın, ihtiyacı olan kişiye ulaşmasına kadar geçen tüm süreci kontrol altına alan uluslararası standartlarda bilimsel bir sistem oluşturmuştur. Kanın, ihtiyaç sahibine en güvenli şekilde ulaştırılması ancak bu yolla mümkün olabilmektedir.

Ancak gönüllü kan bağışçısı sayısı yeterli olmadığından, ülkemizde bir yıl içinde toplanan kanların yalnızca % 40’ı Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği şekilde Türk Kızılayı sayesinde düzenli, gönüllü ve bilinçli kan bağışçıları ile karşılanmaktadır.

Geri kalan bölümü ise hala takas yöntemi ile toplanmaktadır. Çağdaş ve ülkemize yakışan çözüm; dünyanın gelişmiş ülkelerde olduğu gibi  kan ihtiyacının tamamının, ulusal bir kan bankası aracılığıyla gönüllülerden karşılanmasıdır.

Kan vermenin insan sağlığına zararlı yanının olmadığı tespit edilmiştir: Bilimsel araştırmalara göre 18-65 yaş arasındaki sağlıklı bireyler, 3 ayda bir (yılda 4 kez) kan verebilir.

Kanımızın yetmemesi sizin de kanınıza dokunuyorsa, bugün başkalarının, yarın sizin veya yakınlarınızın kana ihtiyaç duyabileceğinin siz de farkındaysanız…sadece 25 dakikanızı ayırarak ülkemizin kan ihtiyacını karşılayabilir, binlerce hayat kurtarabilirsiniz.

Ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi, tüm iyi insanlarımızı  gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılayı’na kan vermeye çağırıyoruz.
http://www.kanver.org/

Arkadaşlar bi toplanıp gidip kan versek nasıl olur boş boş toplanmaktansa insanların yararına bişey yapalım ne dersiniz?

Çevrimdışı corrado

• amca
Ynt: 1.000.000 Gönüllü kan bağışçısı aranıyor.
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2008, 23:01:02 »
güzel bir kampanya.
siteye eklediğin için sağol abdullah.

eskiden çokça verirdim ama artık kanımızdaki şeker oranı aşırı olduğu için işe yaramıyor  :)

osman senin kan halis muhlis tir katılırsın artık
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2008, 23:08:22 »
Sabitledim,

Seve seve veririm, ama tahlil kanı bile verirken o gün afallıyorum
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2008, 23:15:00 »
Ben hiç vermedim.
Ama beraber gidersek ben de veririm.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2008, 17:21:45 »
güzel bir kampanya.
siteye eklediğin için sağol abdullah.

+1453  :tamamdir

« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2008, 17:23:45 »
Çok istiyorum kan vermeyi ama yaşım tutmuyor...
Sağol Abdullah Abi eklediğin için

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2008, 17:30:20 »
keşke verebilsem  :( iki kişilik çıkar benden ama veremiyorum kahetsin  :'(
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2008, 20:09:21 »
bende danısıyım sorun cıkmazsa verırım seve seve..
zaten aklımdaydı ama buda ıyı olmus sağol abı

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2008, 07:59:20 »
Tahlilden önceki 20-30 maddelik formu doldurunca kararınızı iyi verin,yetmedi daha sonra doktor test ediyor, sorular soruyor.Kanınız müsait ise kan verip 10-15 dakika sonra meyse suyu ve kek yiyip 5 dakika dinlenip,gönül rahatlığı ve huzurla ayrılıyorsunuz.

:melek: :sevgi:
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2008, 08:01:18 Gönderen: wow »

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #9 : 17 Haziran 2008, 21:11:17 »
Ben kan verirken yantarafımda birisi hemen dinlenmeden bana bişey olmaz deyip ayağa kalktı bir adım attı küt diye yere düşmüştü.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 08 Temmuz 2008, 15:19:20 »
Askeriyede Hortum gibi kan çekiyor kızılay hala nasıl kan yetmiyor anlamıyorum... Tabi işin ticaretini yaptıkları için kan sıkıntsı yaşanması normal....    Ben yeminliyim arkadaşlar KIZILAY a kan vermeme konusunda....  Önceden sıcak bakardım anons lara kulak verirdim...  Ama en son 5 sene önce babamın acil hastene ye yatırılıp ameliyata alınması ve acil kan lazım olması ile kızılayın aç gözlülük politikası yüzünden bu kurumun bu bağışları haketmediği kararını verdim... Zaten GÖLCÜK DEPREM i zamanındada bir sürü fiyaskosu ortaya çıkan bir kuruma kan bağışı yapmanın doğru olmadığına inanıyorum....  Ben kan bağışımı bölgemdeki devlet hastanelerine yapmayı daha doğru görüyorum...  En azından hastaların direkt olarak faydalandıklarını bilerek gönül rahatlığı ile kanımı bağışlıyorum...
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2008, 15:21:57 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2008, 15:23:16 »
Sen kanını ver görevini yap.
Günahı onların başına  ;)