Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Skoda kendi üretim rekorunu kırdı!  (Okunma sayısı 5641 defa)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Skoda kendi üretim rekorunu kırdı!
« : 09 Aralık 2006, 01:40:51 »
Skoda, tarihinde ilk kez bu yıl 500.000 adetten fazla otomobil üreterek, yeni bir rekora imza atarak Şampiyonlar Ligi‘ne doğru bir basamak daha çıktı. Gelecek yıllarda hedef 1.000.000 adete ulaşmak!

Skoda Türkiye Distribütörü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Berduk Marşan Skoda’nın tarihi rekorunu şöyle anlattı; “Yüce Auto olarak Skoda markasının distribütörlüğünü 17 yıl önce aldığımızda fabrika 180.000 adet otomobil üretiyordu. 1992 yılında VW markayı satın aldığında ancak 220.000 adet kapasiteye ulaşıldı. Geçen yıl toplam 494.637 adet otomobil üretmişti, bu yıl Kasım ayında geçen yılın toplam üretim rakamına ulaştık. 22 Kasım 2006’da ise Skoda 500.000’inci otomobilini üretti. Skoda tarihinde ilk kez bir yıl içerisinde 500.000 adetten fazla üretim yaptı. Bu yılın satış rakamlarını geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırdığımızda Skoda‘nın 35 ülkedeki dağıtım hacmininin büyüdüğünü görüyoruz.” dedi.

Marşan, Skoda’nın 2006 yılını 530.000’den fazla satış adedi ile kapatmayı hedeflediğinin altını çizdi. Marşan ayrıca “Bu rakamlar markamızın ne denli hızlı büyüdüğünü ve başarımızı açıkca gösteriyor. Bu trend yeni modellerimizle ve yeni üretim merkezlerimizle önümüzdeki yıllarda da sağlıklı bir şekilde devam edecek.” dedi.

Skoda’nın 26.000 çalışanı ile 5 ülkede üretim yaptığını, 90 ülkede satılan otomobilleri ile Skoda’nın mesafeleri kısaltmaya yardımcı olduğunu belirten Marşan, 2007 yılı içerisinde Çin ve Rusya’da da üretim yapılmaya başlanacağını, halen Çekoslavakya, Bosna Hersek, Hindistan, Kazakistan ve Ukrayna’da üretim yapıldığını söyledi.

Roomster siparişlerine yetişemiyoruz! “2006 yılı hedefimiz 120, 2007 hedefimiz 1.000 adet teslimat yapmak... ”

Skoda’nın 4. modeli Roomster’a dünyanın her tarafından olduğu kadar, Türkiye’den de yoğun talep alındığını belirten Marşan, Kvasiny’de bulunan Skoda fabrikasında 3 vardiyalı çalışılarak 2006 yılı sonuna kadar 20.000 adetin üzerinde Roomster üretiminin planlandığını söyledi.

Roomster’ın Türkiye lansmanını ilk kez Auto Show 2006 Fuarı’nda yaptıklarını söyleyen Marşan, “Roomster çok büyük ilgi gördü. Fuarda yaklaşık 100 sipariş aldık. Bu yüksek talep beklentilerimizin doğrultusunda bir rakam. Şu ana kadar ilk partiyi yani 40 adet Roomster’ı kullanıcılarımız ile buluşturduk. Roomster artık Türkiye yollarında. Bu yıl sonuna kadar 100 teslimat daha yapmayı planlıyoruz. Çok fazla talep alıyoruz. Bunu merkeze bildirdik, Yüce Auto olarak hedefimiz; bu yıl yaklaşık 140 adet, 2007’de ise yaklaşık 1.000 adet Roomster teslimatı yapmak.” dedi.

act
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
Ynt: Skoda kendi üretim rekorunu kırdı!
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2006, 08:53:39 »
osmancım verdıgın bılgıler ıcın saol ama nıe seatta :)

« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2006, 11:16:14 »
bula bula act den mi buldun bu haberi ;D  :)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2006, 11:27:28 »
osmancım verdıgın bılgıler ıcın saol ama nıe seatta :)

Gecenin bi yarısı okadar oluyo :P
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."