Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Skoda Fabia Öneri  (Okunma sayısı 14954 defa)

Skoda Fabia Öneri
« : 28 Haziran 2010, 11:24:19 »
arkadaşlar skoda fabia düşünüyorum.

bu aracın dizeli ve  benzinlisi var. benzinlide kayışlı ve zincirlisi varmış. hangisini tavsiye edersiniz. tasarruf amaçlı kullanacağım. ayda 2000 km yapıyorum
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Skoda Fabia Öneri
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2010, 13:53:25 »
dizel al mustafa zincilisi ii olur benim vectrada zincirli,

gecen ölcümlerim
sehir içi

50 tl mazot aldım litre fiyatı 3.11 16,litre aldım = 255 km yol yaptım sıkıstırdım aracı gazladım sürekli
cumartesi 100 tl mazot aldım 6 litre yaktı ve 145 km yaptı km 128 krs 100 km hızı geçmiyor ve zorlamıyorum aracı
 sehir dısı

1655 km yol 240 tl mazot 145 kurus ve 160 kurus arası km hiç 120 altına düşmedi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2010, 08:16:01 »
Benzinli alısanız 1,2 lt 64 hp lik ve trigeri zincirli olan classic tipi var, vergi açısından da avantajlıdır, her nekadar tüketimi az olsa da ayda 2000 km yaptığınıza göre LPG li kullanmanız daha iyi olur.1,4 TDI düşünürseniz özellikler rölantide bayağı sesli çalşıtığından itici gelebilir, tabii ki yolda bu ses ciddi oranda azalıyor.Sınıfına göre donanımı iyi olan fabianın en boşu olan classicte klima, yol bilgisayarı, uzaktan kumanda ve TDI larında elektrikli ve ısıtmalı ayna standart.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2010, 18:27:51 »
classic tipi sedan tipi değil mi?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2010, 14:14:36 »
evet

« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2010, 22:42:33 »
Bir arkadaşım 2006 model almış Fabia 1.4 benzinli. Yalnız HB mi sedan mı bilmiyorum telefonda biraz konuştuk araç çok temizmiş. Aynı motora sahip 2005 Polo 1.4 kullandım benzinli olmasına rağmen yakıtı gerçekten çok az.Şahsi fikrim LPGL'li araçları sevmem,LPG güvenlidir, patlamaz birşey olmaz diyebilrisiniz ama ben de öyle bir psikoloji oluştu, yalnız gerçek şu ki bu araca LPG takıldığında gerçekten hiçbirşey yakmıyor..

Arkadaşı özetle; aracın trigerinin zincirli olup olmaması çokta önemli değil, 1.4 TDI 3 silindirli motorlar da iyidir, yakıtı çok az olup performansı tatminkardır, turbo olmasından dolayı da torkundan dolayı seridir. 1.4 TDI rölantide gürültülü bir motor ama yolda bu sesi size  hissettirmiyor. Yalnız bu araçların temizini bulmak önemli, az km yapmış ve bakımları zamanında yapılmış olması gerekir, yoksa masrafı çok olur benden söylemesi.

« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2010, 23:10:19 »
profilimdeki aracı aldım. şimdilik memnunum  ;)
Araba binmek içindir..