Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: seat tdi 80 hp bilgi  (Okunma sayısı 12331 defa)

seat tdi 80 hp bilgi
« : 02 Mayıs 2011, 11:08:08 »
Merhaba arkadaslar, aslında dizel golf 4 arac bakıyordum fakat bu aralar seatlar da ilgimi çekmeye başladı. malum alabileceğim golf min 11-12 yasında olacagından. daha üst model bir seat daha hoş olur kanısındayım.

kafama takılan soru şu. bu araclar da sanırım 2007 de motor değişikliği olmus. önceden 75 hp cıkan motor değişmiş. iki versiyona bölünmüş. 70 ve 80 hp olarak. ben 75 hp olan denedim, arac 2004 model ve bayagı kmli bi arac idi fakat kacışı beni tatmin etti (kalkışlardaki hafif titreme dışında). 80 bg olanını bulursam muhtemelen performans açısından sıkıntı yaşamayacagımı düşünüyorum. Peki bi ibizanın veya cordobanın 80 hp mi 70 hp mi oldugnu nasıl anlayacagız? stylance var elegance var referance var acaba bu model isimlerine göremi ayrılıyorlar? Birde bu araca sahip olan arkadaslardan yorunlarını bekliyorum. yakıt performans konfor sağlamlık olarak polo ile eşit mi? hatta satılık olarak araç da önerebilirsiniz.

Ynt: seat tdi 80 hp bilgi
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2011, 16:34:20 »
kalkıştaki titremenin sebebi baskı balata olabilir. kısmen balata gitmek üzeredir.

Araba binmek içindir..

« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2011, 00:57:02 »
yok hoca, yukardan kavrıyor debriyaj, bi yandan gazdan da ayağını çekince araç haliyle biraz titriyor.

2006 sonundan itibaren bu kasalar makyajlandı.

aracın sağlamlığına laf yok maşallah 1206 kilo.

performansı baya tatmin edici 80 hp lik bir araç gibi değil de daha kuvvetli gibi.195 nm tork.

ruhsata bakmadan 75 mi 80 mi olduğunu anlayamazsınız sanırım.

yakıtım şehir içi 5.1-6.2 lt arasında değişiyor, 3.62 den aldıklarımda en az 18 kuruş en fazla 22 kuruş yaktım bu zamana kadar, dur kalk şehir içi.

araçta bir golf konforu yok, sınıfları farklı, ama poloyla karşılaştırsak direksiyondan kumanda, elektronik klima gibi artıları var.

signo ya dastylance olanlarda katlanır ayna, cruise control, sunroof da var yanılmıyorsam.

« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2011, 12:03:49 »
boralp seninki de 3 silindir değil mi?  geçen hanım sürüyor ben de dışardayım.  dışardan bayaa ses veriyor benimkisi. Hanım da sert kullanır gazı kökler, zannedersin fabia değil sayyong gidiyor.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2011, 22:13:47 »
evet hoca benimkisi 80 lik 3 silindirli

o sesi engellemenin yolu yok,3 silindirin olayı o; ama arada 3000-4000 arası çeviriyorum kurum atsın diye, o devirlerde çıkan sesi hoşuma gidiyor, tır tırdan ziyade kükreme sesi gibi bir ses çıkıyor

« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2011, 10:58:54 »

arkadaşlar ilginize teşekkürler aracımı buldum. 2004 ibiza tdi. fotoları paylasırım