Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Seat Leon hakkında düşünceleriniz  (Okunma sayısı 11469 defa)

Seat Leon hakkında düşünceleriniz
« : 26 Eylül 2008, 14:10:28 »
arkadaşlar seat leon almayı düşünüyorum ama aracı deneme fırsatım olmadı sizcee nasıl bir araç sorun çkartırtırmı vereceğimiz paraya değermi ve dizel için hangi seriyyi önerirsiniz ben internetten baktığım kadarıyla 1.9 TDI stellayı beğendim szin fikirleriniz ve önerdiğiniz araçlar neler
Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Mechule giden bir gemi kalkar bu limandan.

Ynt: Seat Leon hakkında düşünceleriniz
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2008, 00:36:40 »
Seat Leon 2000 model kullanıyorum. Harika orta sınıf araba.Hele oyeni kasaların görüntüsü...Ama sana her zaman full olanı almanı tavsiye ederim. Sadece otomatik klimanın  varlığı bile yeterli. 30-35 binlik araç alıyorsun habire klimayı bir aç, bir kapa. Yaz kış açık okendini ayarlıyor. Diğer özelliklerinden bahsetmiyorum bile.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2008, 00:41:22 Gönderen: çaylan »

« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2008, 01:27:53 »
Şimdiye kdar iyi şeyler duydum seat hakkında bir arkadaşımda 1.6 vardı onu sattı vazgeçemedim bu arabadan dedi 20v turbo aldı şimdi tipleri de hoşuma gitmiyor değil eğer iyi ve ucuz bir araba bulursam alacağım yoksa cordoba düşünüyorum.
ama iyice bi araştırayım önce piyasayı

« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2008, 23:43:48 »
saolun valla çok yardımcı oldunuz

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2008, 01:31:35 »
1.9TDi motor kendini kanıtlamış ama artık yerini 2.0TDi a bırakmış bir motor...

Yüksek torku ile gerek performansı gerekse uzun yol tüketiminde sürücüsünü düşünen bir motor... Sorun konusunda, kullanımın, bakımlara verdiğin önem ve kullanacağın mazot önemli... İyi mazot kullanıp, bakımlarını aksatmassan, peryodiklerini zamanında ve gerekli markalar ile yaparsan, extreme bir durum olmassa başın uzun yıllar ağrımaz... Motorda, yürüyende uzun ömür tamamen senin kullanımın ile alakalı... Marşa bastığın gibi, gaza yüklenip, soğuk yağ ile zorlarsan, bozuk yollarda dan dun, birşey olmaz dersen, kısa vadede zararlar gözleyebilirsin...

Meraklıları için modifiye imkanı da var. En başta Chip tuning ile ciddi artışlar sözkonusu.

Leon görsel olarak çok şık, yüksek donanım paketlerinde ise oldukça zengin...Tarzı olan farklı bir otomobil. Almadan önce zaten test sürüşü ve yeterli incelemeyi kendin de yaparsın.

...

« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2008, 09:58:40 »
Leon 1.4T bence en mantikli olani....

« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2008, 11:23:10 »
1.9TDi motor kendini kanıtlamış ama artık yerini 2.0TDi a bırakmış bir motor...

Yüksek torku ile gerek performansı gerekse uzun yol tüketiminde sürücüsünü düşünen bir motor... Sorun konusunda, kullanımın, bakımlara verdiğin önem ve kullanacağın mazot önemli... İyi mazot kullanıp, bakımlarını aksatmassan, peryodiklerini zamanında ve gerekli markalar ile yaparsan, extreme bir durum olmassa başın uzun yıllar ağrımaz... Motorda, yürüyende uzun ömür tamamen senin kullanımın ile alakalı... Marşa bastığın gibi, gaza yüklenip, soğuk yağ ile zorlarsan, bozuk yollarda dan dun, birşey olmaz dersen, kısa vadede zararlar gözleyebilirsin...

Meraklıları için modifiye imkanı da var. En başta Chip tuning ile ciddi artışlar sözkonusu.

Leon görsel olarak çok şık, yüksek donanım paketlerinde ise oldukça zengin...Tarzı olan farklı bir otomobil. Almadan önce zaten test sürüşü ve yeterli incelemeyi kendin de yaparsın.
Çok teşekkür ederim şafak