Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: seat leon 2005 1.9tdi 130pk top spor antfriz eksilmesi  (Okunma sayısı 40257 defa)

Çevrimdışı orhan90

• Otomobil
    seat leon 1.9tdi 131pk 2005
Oncelikle hepinizse selamlar sayfaniza yeni uye oldum ben yurt disinda yasiorum iki sene once turkiyeye izine gelirken yolda araba antfriz suyu eksilmesi uyasiri verdi kenara cektim su neredeyse hic kalmamis baktim hic islaklik yok kacak bisey gozukmuyor  antfrizin kactigi biyer goremedim neyse eksilen siviyi tamamladim yola devam icim icimi yedi sofyada servise girdim(SEAT GERTZ ) yapilan butun incelemeler sonunda arabada kacak bulamadilar antifirize yag testi basarili yag kacagi yok adam araba saat gibi dedi ama su pompasiyla radyatore huvenmedigini soyledi fiyatta uygun gelince ben yenilettim tabi sonra yola gene devam izmire geldim cesmeye gidiyorum otobanda 180-200 izmirden cesmeye kadar asa indirmedim deseniz yeri var tam cesmeye giriyorum antifiriz yok lambasi cekiorum arabayi bakiorum bir gram su yok radyator yeni su pompasi yeni ariza ayni su kalmior sonra arabayi denedikce fark ettim ne zaman 140-150 nin ustune kaldiriyorum araba su eksiltiyor hemen gaziemir seat servisine hararet musuru dedi degistur dedim o dedi bu dedi degistir dedim  hersey tekrardan yeni genlesme kabina kadar! Yaptigim masraf 1500€yu gecti sonra arabayi aldim servisten dedilerki araba ok bir hafta bisey yapmadi sonra gene boyle bi otobanda uzatiorum yine su kalmior bu sefer alsancak vosmer -seat a gittim  onlarda ne dedi bilionusmu araba saat gibi afedersiniz yaptigim masraftan anam agladi simdi 120 yi gecemiyorum yolda mobiletler bile makas atio cok uzun oldu okudugunuz icin tesekur ederim bu sorunu bu gittigim servisler bulamadilar a_dan z_ye hersey yeni bu arizanin sebebini bilen geciren varmidir nolur bi yardimci olun arkadaslar o cok sevdigim arabami benzin dokup yakma noktasina geldim.

Ynt: seat leon 2005 1.9tdi 130pk top spor antfriz eksilmesi
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2014, 00:15:47 »
hız yapınca su eksiltmesinin sebebi, motor ısınınca o borulardan biri genleşip kaçırıyor olabilir. normalde gözükmez ama ısınınca gözükür. ustanın suyu ekleyip uzun bir süre aracı bağırtarak bakması lazım.  yetkili servis değil de sanayide bilen bir ustaya gösterseniz belki bulabilir.

belki izmir için şu başlıktaki servisten faydanalabilirsiniz:
http://www.vwtr.net/forum/vw-yetkili-ozel-servisleri-ve-digerleri/izmirde-vw-servisi-sikintisi-ceken-arkadaslar-t21379.0.html

bu arada su kabı değişti demişssiniz ama kapağı da değişti mi?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2014, 00:53:16 »
Geçmiş olsun. Benimde aklıma kaçak önleyici motor suyu katkılarından kullanmak geldi. Wurth gibi bilindik bir markanın ürününü deneyebilirsiniz, forumda daha önceden kullanan oldu ve sonuç alındı.

bu arada su kabı değişti demişssiniz ama kapağı da değişti mi?

Muhakkak set halinde değişmiştir, yetkili serviste yapılmış.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı orhan90

• Otomobil
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2014, 21:16:40 »
Cevaplariniz icin sagolun evep kap kapagiyla beraber degisti ikinci oneriyide yaptirdim ben akuastik sodami ne dediler burda gittigim ustama onuda yaptirdim atti suya bi sise yarim saat gezdik arabayla sonra antfirizi degistirdi rengi kahverengi olmustu baya boyle pas attirdi ama yine cozum yok bu arada arabayi oldugu yerde istedigin kadar bagirt eksilmiyor sadece yolda hizli giderken Tesekkurler.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2014, 21:46:59 »
Hocam benim dediğim farklı bir ürün ekliyorsunuz ve sonrasında hep sistemde kalıyor ve kaçakları tıkıyor. Bir inceleyin => http://www.wurth.com.tr/images/katalog/pdf/5861-501-300.pdf

Çevrimdışı orhan90

• Otomobil
« Yanıtla #5 : 06 Ağustos 2014, 22:09:15 »
Hocam benim dediğim farklı bir ürün ekliyorsunuz ve sonrasında hep sistemde kalıyor ve kaçakları tıkıyor. Bir inceleyin => http://www.wurth.com.tr/images/katalog/pdf/5861-501-300.pdf
Ariza ilk olustugunda wurt unkini degil ama boyle bir madde kullandim bu sefer araba hararet yapmayada baslamisti sonra ustaya gittim burda tikanmadan supelendigi icin akustik soda atti .

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2014, 10:29:33 »
Kapak contasında kaçak olup, egzozdan da atıyor olabilir, motor kısmında gözle görünen bir kaçak izi olmadığına göre...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2014, 12:00:42 »
Kapak contasında kaçak olup, egzozdan da atıyor olabilir, motor kısmında gözle görünen bir kaçak izi olmadığına göre...

O zaman motor suyunda kirlenmede olması gerekmez mi ?

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2014, 15:03:18 »
Tabii ki kirlenir ama su kalmadığı belirtilmiş, yani kalan suyun kirli olması muhtemel...

Çevrimdışı orhan90

• Otomobil
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2014, 00:58:48 »
Tabii ki kirlenir ama su kalmadığı belirtilmiş, yani kalan suyun kirli olması muhtemel...
Antifirize yag testi yaptilar izmirde tertemiz bir gram yag yok yokmu burda isinin erbabi bir usta :( 

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2014, 11:58:58 »
Burası ustaların sitesi değil ki!
 Herkes kullanıcı, benzer sorunu yaşayan, tahminle yardımcı olmaya çalışıyor o kadar...