Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: OTOMATİK JİKLE SORUNU USTASI ACİL YARDIM............  (Okunma sayısı 11282 defa)

Çevrimdışı bulent

• 1994 SEAT TOLEDO 1.6 BENZİNLİ
Arkadaşlar aracım 1994 seat toledo 1.6 benzinli aracın triger seti değişti carbon clean yapıldı şarj kayışı filan derken servisten aldım sorun yoktu sabah çalıştırdım stop etmeye başladı motor ısınınca rolanti düzelti servise götürdüğümde otomatik jikle yaylarını bulamadığını söyledi bende şu ana kadar jikle sorunu yoktu deyince basit bir telle bağlandığını geçici ayar yapıldığını belirtti.Şu an araçta jikle çalışmıyor malum hava soğuk araçta çalışmıyor hareket etmeden ara gazı verip ısınınana kadar beklemekten yakıt dayanmıyor bu jikle çokmu zor bir iş acaba yardım edermisiniz.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2009, 22:45:56 Gönderen: bulent »

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
Ynt: OTOMATİK JİKLE SORUNU
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2009, 13:23:14 »
yenisi varsa al değiştir :D basit bir işlem bizim araçınkiler ole basit yani seat toledo nasıl bilmiyorum bakmadım hiç
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı bulent

« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2009, 14:48:28 »
Triger seti 170 tl tuttu sente ayarı,avans filan dahil
karbüratör alt takozu 55 tl çatlakmış
carbon clean 60 tl
şarj kayışı 25 tl
direksiyon kayışı 18 tl
işçilik 40 tl
baskı balata 160 tl işçilik 180 tl
marş dişlisi 70 tl işçilik dahil
fren merkezi 30 balata 40 işçilik 70 tl
buji tek tırnak 15 tl
hava filtresi 20 tl
benzin filtresi 5 tl
bu fiyatlar nasıl sizce
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2009, 15:02:15 Gönderen: bulent »

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2009, 18:13:25 »
"baskı balata ve fren merkezi ve balata"  işçilik fiyatları pahalı geldi bana :D

Çevrimdışı bulent

« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2009, 22:28:10 »
Bugün birkaç yere baktırdım anlayan usta bulamadım karbüratörcü ancak anlarmış.Tamam da bu sistem gerçekten çok önemliymiş araç artık yürümüyor nerdeyse az gidiyorum stop ediyor ilk kontağa basınca anında stop ediyor aynı anda gaza basıyorum motor 5 dk 2000 devirde ayağımı çekmeden bekliyorum çekincede rolanti ibresi yarımda sarsıntılı kalıyor 1 vitese geçirip az gidince aracı sarsıyor 2000 3000 devir arası gaz verip sarsmadan sanayide dolandım yok yok yok illa ustasını bulmak gerek inanın hızlı gidince bile araç sarsılıyor anlamadım bir yardım lütfen esenyurt doğuşoto mahalemizde olmazsa oraya gidicem

Çevrimdışı bulent

Ynt: OTOMATİK JİKLE SORUNU USTASI ACİL YARDIM............
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2009, 22:51:02 »
ARKADAŞLAR VARSA BİLGİSİ OLAN ACİL KARBÜRATÖR JİKLE USTASI BULMAM GEREKLİ ARACI ZORLA ÇALIŞTIRIYORUM.Daha önce hiç jikle sorunu yoktu nerden kurcaladı bozdu usta denen adam başımıza iş aldık bu soğukta.büyükçekmece esenyurt avcılar veya yakınında varsa iyi bir usta allah rızası için gidip baktırayım şunu.

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2009, 23:39:58 »
Valla bende edirnedeyim koskoca edirnede bir tane karbüratörcü var ilk gittiğimde dükkanın sahi,bi yaşlı amca vardı çok iyi baktı yaptı ikincisinde çocukları vardı birşey anlmadı 
jikle açmıyorsa yenisini al otomatik jikleinin al tak kurtuk derim tekrardan ;)

Çevrimdışı ayanikwalla

• www.otobil.net
« Yanıtla #7 : 15 Aralık 2009, 00:56:52 »
Beyler bunu yaptırmayla boşa vakit harcama varsa çıkması taktır yoksa yenisini bul taktır. Uğraşmaya değmez emin ol..

Çevrimdışı bulent

« Yanıtla #8 : 15 Aralık 2009, 10:03:05 »
karbüratörün sağında içinde büyük bir yay var o boşta onu takacak usta çalışmazsa araştırıcam artık yenisini bulsam alıcam.resmini çektim eklerim belki bir faydası olur sağolun arkadaşlar

Çevrimdışı bulent

« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2010, 12:29:00 »
nihayet karbüratörcü bir servis çıkmasını bulduda yaptırdık saat gibi çalışıyor birde termostat arızalıymış onu hallettik
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2010, 12:29:24 Gönderen: bulent »

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2010, 12:30:10 »
oo geçmiş olsun anca çözebilmişsin  :-\

Çevrimdışı bulent

« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2010, 12:36:22 »
sağol arkadaşım şimdide sorun araçla kaza yaptım 1 ay önce ön tampon sol ayna çamurluk hasar gördü tampon bulamadık tamir oldu ispanyol yapımıymış çamurluk davlumbaz tamam tek sol ayna lazım konu açtım bakalım bulunacakmı