Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Eski kasa Seat Leon FR tdi  (Okunma sayısı 30648 defa)

Eski kasa Seat Leon FR tdi
« : 22 Mart 2008, 15:44:00 »
Merhaba arkadaslar, abilerim.Topik basliginda belirttigim eski kasa seat leon fr tdi (1.9 tdi 150 hp) nasil bir aractir?Daha once hic eski kasa (2005 e kadar uretilen kasa) leon kullanmadim.Ic mekan genisligi golf IV e gore nasildir?Aracin herhangi bir kronik arizasi var mi?Yol ozellikleri nasildir?
Az once ilan sitelerinde dolasirken rastladim:
http://www.sahibinden.com/leon_1_9_tdi_top_sport_150_hpWQQaXQQ6834391WQQpXQQdisplayitem
Fiyat 33500.Pazarlikla falan 32500 civarina inilir diye dusunuyorum.Hemen youtube yi actim ve videolari inceledim.Genel olarak performans videolari cekilmis ve videolardan anladigim kadari ile 8 saniye civarinda 0-100 hizlanmasi var.240 km/h hiza kadar cikabiliyor arac.Fakat arac yolda nasil duruyor, golf IV kadar yere saglam basabiliyor mu merak ettim.Bu yaz biliyorsunuz %99 arac alma durumum olacak.Bu araci bana onerir misiniz?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Eski kasa Seat Leon FR tdi
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2008, 16:10:42 »
halilim araç cidden temiz gözüküyor seat kullanan abilerimiz yazarlar aksama...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 22 Mart 2008, 16:17:49 »
halilim araç cidden temiz gözüküyor seat kullanan abilerimiz yazarlar aksama...

Evet kardesim km si de fazla degil dizel bir arac olmasina ragmen.Ya internette arastiriyorum fakat hep yeni kasanin teknik verileri-test izlenimleri yer aliyor.Daha onceden leon fr yi cok kez duymustum ama dizel modelinin oldugunu daha yeni farkettim :) Kafama takilan en onemli nokta aracin arka yolculara sundugu yasama alani...Acaba bir golf IV kadar diz-bas mesafesi sunabiliyor mu?Birde tabi sadece guclu olmasi yetmiyor.Aracin yolda gidisi nasildir?Virajlarda ne kadar yola tutunabiliyor vs...
Bilgi ve tecrubeleri olan sevgili forum uyelerinden yararlanmak istiyorum...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #3 : 22 Mart 2008, 16:34:38 »
Bayılıyom şöyle arıza makinalara..Fiyat konusunda tereddütteyim 28-30,000 ytl civarında olursa tam süper olur
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #4 : 22 Mart 2008, 16:47:32 »
Bayılıyom şöyle arıza makinalara..Fiyat konusunda tereddütteyim 28-30,000 ytl civarında olursa tam süper olur

Fiyat konusunda gorebildigim kadari ile 2004 model 100 bin km ye kadar olan fr tdi ler 32 den basliyor.Tabi bircogunda sonradan modifiye islemleri yapildigi icin bu fiyatlar daha da artmis gibi gorunuyor.Keske daha ucuz olsa ama bence bu fiyat fena degil.Tabi araclailgili detaylari ogrendikten sonra fiyat kiyaslamasini tekrar yapariz :)
Illaki fr tdi icin bir yorum beklemiyorum.Diger eski kasa 2001-2004 arasi leon signo-stella vs. araclari kullananlarda yorum yapabilir.Hatta elinizde ozellikle arka ic mekanin fotograflari varsa paylastiginiz takdirde beni cok mutlu edeceksiniz :)

« Yanıtla #5 : 22 Mart 2008, 16:53:22 »
Sonunda bir foto buldum.Fakat keske bulmasaydim ???
Arka diz mesafesi cok dar.Yada bana oyle geliyor.

« Yanıtla #6 : 22 Mart 2008, 17:04:08 »
Ben sığamam oraya ya  :D :D :D  Harbiden diz mesafesi sıfır gibi bişiy...

Ama bu kasanın kırmızısı veya sarısı ortalığı yıkar geçer görunuş olarak, tatlı bir araç...

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #7 : 22 Mart 2008, 17:17:27 »
Ben sığamam oraya ya  :D :D :D  Harbiden diz mesafesi sıfır gibi bişiy...

Ama bu kasanın kırmızısı veya sarısı ortalığı yıkar geçer görunuş olarak, tatlı bir araç...

sen sığmazsan ben hiç sığmam kanka  ;D ;D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #8 : 22 Mart 2008, 17:36:20 »
sen sığmazsan ben hiç sığmam kanka  ;D ;D

zaten bu cevabı bekliyodum birinden... ;) :D :D :D

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #9 : 22 Mart 2008, 18:21:21 »
Siz gelin tek kapı poloya binin :) diz mesafesi o kadarda kötü dğeildir. bizim station borada bile ıskıntı çekiyorum arkada..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #10 : 22 Mart 2008, 19:31:57 »
kardeşim cok yakın bı arkadasımda leon var defalarca kullandım hem sehır ıcı hem sehırlerarası her yonuyle super bı araba...
tek sıkıntı arkası bıraz dar..
ama otekı turlu yol tutusu surus zevkı mukemmel..
uzun yolda o kadar rahatki ınan hıc yormuyor..
resımdekı arabada cok guzel duruyor..
bence al pısman olmazsın ;)

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #11 : 22 Mart 2008, 19:34:26 »
resım yıne ıstersen cekmeye calısırım...
yanlıs anlama dar olan ön taraf degıl arka kısım...
ama bence o sınıftakı en guzel araba...
helekı alacagın hem dızel hem fr hemde dolu bı arac ;)
eger gelme durumun olursa ben sana test ımkanı saglarım ama 1,6 bos olan ;)
« Son Düzenleme: 22 Mart 2008, 19:38:35 Gönderen: corrado_g60 »

« Yanıtla #12 : 22 Mart 2008, 20:49:29 »
kardeşim cok yakın bı arkadasımda leon var defalarca kullandım hem sehır ıcı hem sehırlerarası her yonuyle super bı araba...
tek sıkıntı arkası bıraz dar..
ama otekı turlu yol tutusu surus zevkı mukemmel..
uzun yolda o kadar rahatki ınan hıc yormuyor..
resımdekı arabada cok guzel duruyor..
bence al pısman olmazsın ;)

Ilginiz icin tesekkurlerimi iletiyorum.Sagolun.Bu araci almak gibi bir niyetim yoktu cunku araci bilmiyordum yeni gordum :) Araci yaz aylarinda alacagim.Allah in izniyle 29 haziran da kpss sinavini bi atlatayim o zaman belli olacak ne olacagi. Eger fotograf cekme firsatiniz olursa ve foruma ekleyebilirseniz cok guzel olur benim icin.Soyledigim icin bu kasa leon a daha once hic binmedim.Zaten bizim buralarda da cok cok az. Aracin ic mekanini daya ayrintili gorebilirsem benim icin cok iyi olacak.Hosca kal...

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #13 : 22 Mart 2008, 21:13:31 »
ben resım cekmeye calıscam..
ama dedıgım gıbı arkadasımdakı baz modelı (sanırım stella) olandan