Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Eski kasa Seat Leon FR tdi  (Okunma sayısı 30654 defa)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Eski kasa Seat Leon FR tdi
« Yanıtla #28 : 26 Haziran 2008, 12:58:08 »
Sadece Seat prof. degil kardesim :) Bu fiyatlara bakmadigim ikinci el kalmadi :)
Tesekkur ederim iyi dileklerin icin.Cumartesi giriyorum sinava.2 gun kaldi.2. mahmut un yaptigi yeniliklere, Anadolu Selcuklarin yaptirdigi camilere-kubbelere-kumbetlere calisip arkasindan ilan sitelerinden arac begenmek cok enteresan bir duygu :)
Dualariniza ihtiyacim var insallah herseyin hayirlisi olur.

baltacı yok mu ya ? allah yardımcın olsun
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı sirhot

• Gün gelicek benimde beyaz bir GOLFüm olacak:D:D
« Yanıtla #29 : 26 Haziran 2008, 13:23:37 »
abicim ablam da hazırlanıyor kpss ye.Islahatlara kongrelere falan beraber çalıştık.Ondan çok iyi anlıyorum seni. :) Hayırlısıyla atlatırsın sınavı inş ve gönlünden geçen en güzel araca kavuşursun.Kolay gelsin...

« Yanıtla #30 : 26 Haziran 2008, 13:58:22 »
abicim ablam da hazırlanıyor kpss ye.Islahatlara kongrelere falan beraber çalıştık.Ondan çok iyi anlıyorum seni. :) Hayırlısıyla atlatırsın sınavı inş ve gönlünden geçen en güzel araca kavuşursun.Kolay gelsin...

Tesekkur ederim kardesim Allah razi olsun.
Turkiye deki egitim sistemi her zaman ayni.Oks den kurtulursun Oss ye.Ordan kurtulursun Kpss-Uds-Ales... Her zaman elemek zorundalar ve elemek icinde sacma sapan konularla bizi ugrastiriyorlar.Adam univ de yuksek lisans yapacak atiyorum Gelisim Psikolojisi ile ilgili ama girdigi sinav yabanci dil olmak zorunda.Dusununce ne alaka diyesi geliyor insanin ama boyle sacmaliklar ne yazikki devam ediyor.Sinavdan iyi bir sonuc alip atanamazsam bi daha girmem 4 sene aldigimiz egitim yalan olur baska bir is yaparim.
Hayirlisi demekten baska bir caremiz yok.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #31 : 26 Haziran 2008, 15:31:00 »
Halil bende giriyorum bu sene ilk ve son defa bakalım ne olacak, hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun diyelim.

bahsettiğin araçlara gelirsek, seatta kullanılan 1.8 yanılmıyorsam golf4 highlinedaki motor. performans istiyorsan 1.8T bakmak daha iyi, yoksa 1.6 hem yakıt hem vergi açısından avantajlı bence. ama seat hem işçilik hem malzeme olarak vw kadar iyi değil ve full olmasına rağmen 2.elide çok iyi değil tabi bu benim fikrim. ama sadece binmek için bence iyi bir seçenek.
diğerleri hakkında bilgim yok yorum yapamıcam, ayrıca niye tek kapı düşünüyorsun?
bana kalırsa golf4 almak daha mantıklı, hem keyfini çıkarırsın hem satarken seni üzmez, ama temiz bir golf4 bulmakta zor, umarım istediğin gibi bir araç seninde karşına çıkar.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2008, 01:37:35 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #32 : 26 Haziran 2008, 17:23:48 »
bir kpss zede daha.
Halil bende giriyorum bu sene ilk ve son defa bakalım ne olacak, hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun diyelim.
anadolu lisesi sınavları, öss tamam girdik başardık bir şekilde, üniversite bitti askerlik olmadan olmaz dediler askerliği bitirdik tutturdular deneyim diye, gider kamuya girerim dedim, bakalım sonucu merakla bekliyorum. olmazsada kendi işimi kuracam artık başka yol göremiyorum kendime.
üniversiteyi boşuna okumuşum, hayatımdan 5 yıl çaldılar ona yanıyorum. yazık cidden çok yazık.
neyse burası kpss formu değil burda kapatayım ben, hafta sonu sınava girecek vwci dostlarıma başarılar.

bahsettiğin araçlara gelirsek, seatta kullanılan 1.8 yanılmıyorsam golf4 highlinedaki motor, ve golfteki izlenimim 1.6 ile aman aman performans farkı yok, ancak 160km den sonra 1.8 olduğunu anlayabiliyorsun, şehir içinde anlamak gerçekten zor. zaten teknik verilerinde 0- 100km hızlanmada 1.6 8V motorla arasında sadece 1 sn var buda az çok fikir veriyor. performans istiyorsan 1.8T bakmak daha iyi, yoksa 1.6 hem yakıt hem vergi açısından avantajlı bence. ama seat hem işçilik hem malzeme olarak vw kadar iyi değil ve ful olmasına rağmen 2.elide iyi değil, satması biraz zor olur. ama sadece binmek için bence iyi bir seçenek.
diğerleri hakkında bilgim yok yorum yapamıcam, ayrıca niye tek kapı düşünüyorsun?
bana kalırsa golf4 almak daha mantıklı, hem keyfini çıkarırsın hem satarken seni üzmez, ama temiz bir golf4 bulmakta zor, ben abartısız 3 ay aramıştım, tam vazgeçtim derken karşıma çıktı.
umarım istediğin gibi bir araç seninde karşına çıkar.

Tesekkur ederim sagolasin.Insallah seninde istedigin gibi olur hersey.
Golf IV dusunuyordum ve cok da inceledim ama 2001 ve uzeri pasific lere baktim temiz denilebilecek araclar 23 den falan basliyor.Ben o kadar butceyi zorlanirim cikarmaya ki eger cikarirsam bu sefer mod yapmak icin epey zorlanacagim.Tabi ki uygun fiyata temiz golfIV bulursam neden almayayim?Sonucta bu bahsi gecen araclardan daha kaliteli, saglam ve ikinci el degeri her zaman iyi olan bir arac.
Bu arada verdigim ilandaki Leon 1.8 satilmis :-[
Az once Astra 1.6 Coupe Bertone sahibi bir arkadasla konustum telefonda.2002 model 90 bin km de 1.6 arac.Deri doseme, xenon far, yay, cam filmi ve tesisat var aracta.20 bin ytl son fiyat verdi.Siyah renkli arac.Epey kafama yatti bakalim hafta sonu belki araci incelemek icin giderim.Eger Astra Coupe Bertone alirsam modifiyeye fazla para yatirmama gerek kalmayacak.Zaten cogu ikinci el Bertone de az cok birseyler yapilmis durumda.Zaten fazla birsey de yapilmiyor araca.Bir de farkli bir arac olacak.Ornegin Burdur da kimsede yok ama leon yada golf derseniz Kizilay dagitmis gibi herkeste var.Biraz da bundan dolayi istiyorum farkli birsey olsun diye.Tabi satarken problem olacak ama araci alirsam en azindan 3-4 sene kullanmayi dusunuyorum.
Onerilerinize acigim.
Saygilar.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #33 : 26 Haziran 2008, 17:26:57 »
Golf IV comfortlara da baksana bir. 2001 ve üzeri şeklinde.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #34 : 26 Haziran 2008, 19:40:29 »
modele fazla takılma derim.
20bin gb bir bütçe düşünülürse,
aracın yaşı sorun olmazsa çok rahat temiz  98, 99 1.8 highline veya 1.6 comfortline bulup  üzerine modlamak için biraz para kalır, ama sıralı lpg işine gircem diyorsun bu seferde pek bişey kalmaz, belki bir jant takımı. zaten motor malum pek fazla yapacak bişey yok.
araç almak zor iş, özellikle 2.el, şu mu olsun bu mu olsun diye gidip gidip gelirsin. ama temiz kafana göre olan aracı bulduğunda, karşısına geçip ne iyi etmişim bu aracı almakla dersin.

Hayırlısı olsun diyelim, inşallah kafana göre temiz bir araç bulabilirsin.

« Yanıtla #35 : 27 Haziran 2008, 14:28:52 »
modele fazla takılma derim.
20bin gb bir bütçe düşünülürse,
aracın yaşı sorun olmazsa çok rahat temiz  98, 99 1.8 highline veya 1.6 comfortline bulup  üzerine modlamak için biraz para kalır, ama sıralı lpg işine gircem diyorsun bu seferde pek bişey kalmaz, belki bir jant takımı. zaten motor malum pek fazla yapacak bişey yok.
araç almak zor iş, özellikle 2.el, şu mu olsun bu mu olsun diye gidip gidip gelirsin. ama temiz kafana göre olan aracı bulduğunda, karşısına geçip ne iyi etmişim bu aracı almakla dersin.

Hayırlısı olsun diyelim, inşallah kafana göre temiz bir araç bulabilirsin.

20 bin ytl veripte 2000 model altinda arac almak pek icime sinmiyor.Ben istiyorum ki biraz daha yeni olsun sonucta 3-4 sene sonra satacagimda arac cok cok eskimis olmasin.Dedigim golfIV lere bakiyorum ama begendigim araclar biraz yuksek fiyatli.Birde ben biraz daha farkli araclar kullanmak istiyorum.Bugune kadar hep vw den sasmadik ve carsiya gidince her taraf vw kayniyor.Ozellikle her tarafta yeni passat gormekten artik aractan bikmak uzereyim :)
Bugun bir arkadasla daha konustum.Astra Bertone icin.2002 model 106 bin km de.Her turlu bakimi yapilmis en ufak bir masrafi yok.Kazasi-boyanani hicbirseyi yokmus.Ayrica aracta ufak tefek modlar yapilmis.Yani araci aldigim zaman cebimden mod icin para cikmasina gerek kalmayacak gibi gorunuyor.Epey icime sindi bu arac.Ilanini vereyim sizlerde inceleyin:
http://www.sahibinden.com/bertone_1_6_pazarliksiz_22_000_ytl_WQQaXQQ8002679WQQpXQQdisplayitem
Su an istedigim arac bu sanirim.Bende artik tam emin olamiyorum.Belki de vw secimi yapmayarak cok pisman olabilirim ama ne bileyim sanki briaz fantezi pesindeyim :)

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #36 : 27 Haziran 2008, 14:34:16 »
VW isteriz :(
:D
Gönlüne göre olsun da, gerisi kolay ;)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #37 : 27 Haziran 2008, 14:58:43 »
Hayırlısı olsun diyelim.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2008, 20:24:56 Gönderen: MK-IV 35 »