Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: eski kasa leonda,SR motor?..  (Okunma sayısı 10445 defa)

eski kasa leonda,SR motor?..
« : 12 Haziran 2011, 10:54:20 »
SLM arkadaşlar,2001 model leon sahibiym,aracı aldıktan sonra öğrendimki;1.6,8 Valfmiş.almakla hatamı ettim acaba,aracım lpg li ve kalkışlarda biraz ağır başka bir sorunu yok?aynı kasa leonun 16 valfiyle 8 valfi arasındaki en belirgin farkın,valf sayısı ne kadar fazla olursa yakıt okadar az ve performans ta bi okadar fazla diye okumuştum burada,bu doğrumu?birde son olarak,yeni kasa leonlardada 8 valf AKL diye adlandırılan benim aracımdaki motordan kullanıldığını duydum?okadar kötü bir motor olsaydı sanırım yeni modellerdede uygulanmazdı?doğrumu düşünüyorum yoksa kendimimi kandırıyorum?bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Ynt: eski kasa leonda,SR motor?..
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2011, 14:19:23 »
golf 4 lerle anı motor sanzıman senın sıkıntısı hem olup hemde olmayan bı motordur bakımları duzgun oldugu surece problem yasamazsın valf konusunda bıldıklerınde dogru 16 valf mutlaka kı daha ıyıdır hatta 8 e gore kesınlıkle sorunsuz bıle denebılır ama senın motorunda ıyıdır ıcın rahat olsun  :tamamdir :tamamdir

« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2011, 19:50:15 »
tş ettim kardeşim..satmim ozaman valla soğudum arabadan ya :-\

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2011, 19:59:08 »
gidişi tipi yakıtı hoşuna gidiyorsa neden satacaksın ;)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2011, 22:51:11 »
tipi güzel,yani o fiyata golf 4 alamzdım?motorsa duyduğum kadarıyla AKL kodlu olduğundan lpg de en sorunsuz motorlardanmış,yakıt cidden ölçtüm okuyan varsa kıyaslama yapsın diye söylüyorum,benim depom 78 liraya yani 80 almıyor,fulleniyor km de şehir içinde 256.kuruş yakıyor gel gelelim ilk kalkışta yawaş ya...satıcam bu gidişle...bakalım.