Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: şimdilik son hali  (Okunma sayısı 59408 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
Ynt: şimdilik son hali
« Yanıtla #28 : 07 Ekim 2012, 21:20:17 »
otomatik mi abi bu ?

« Yanıtla #29 : 07 Ekim 2012, 22:14:39 »
3 ileri otomatik :)

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #30 : 07 Ekim 2012, 22:52:57 »
abi bu 3 ileri otomatiklerin yakıta etkisi ne şekilde? 100 kmdeki tüketim kaç litre ?

« Yanıtla #31 : 07 Ekim 2012, 23:27:41 »
3 ileri olmasına aldanmayın . Vites aralıkları uzun .. Ayarlaması da güzel .. Mesela 70 ile 3. viteste giderken gaza yüzde 60 gibi  bastığınız anda 2 ye atıyor ve sollamalarda sıkıntı yaratmıyor .. Bu şanzımanda gaza ne kadar fazla basarsan o kadar geç vites değiştiriyor . iyice devirini aldırıyor ..
Normal şartlarda sakin kullanımda yakıt ekonomisi için çok kısa sürede 3. vitese geçiyor ..
Yakıt olayını tam hesaplayamadım şu an motor daha 750 km de ..  ve doğal olarak biraz fazla yakıyor.  Zaten araba karbiratörlü ve karbın otomatik ciklesi arızalı .. İlk çalıştırmalarda geç ısınıyor ( kapalı garajda olmasına rağmen ) .. Bunları bir halletttikten sonra net bir şey çıkar ortaya ..

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #32 : 08 Ekim 2012, 00:29:26 »
abi manuele geçmek istersen değişelim. ben hız sabitleyiciyi takınca otomatiğe geçmek istiyorum.

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #33 : 08 Ekim 2012, 01:03:04 »
ankarada otomatik jetta kullandıktan sonra otomatik vitesin ne kadar iyi olduğunu farkettim ama yakıt olayından korkuyorum malum devletimiz bindirme politikası uyguluyo yakıta

« Yanıtla #34 : 08 Ekim 2012, 01:21:48 »
Otomatik vites iyidir özellikle yanında özel biri varsa :) Ama bende bu arabada birazda 5 vitesle oynamak istemiyorum desem yalan olur :)
İlker sendeki şanzıman kısa aralıklı mı uzun mu ?

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #35 : 08 Ekim 2012, 10:23:01 »
Otomatik vites iyidir özellikle yanında özel biri varsa :) Ama bende bu arabada birazda 5 vitesle oynamak istemiyorum desem yalan olur :)
İlker sendeki şanzıman kısa aralıklı mı uzun mu ?
kısa aralık AUG şanzıman abi. sıkıntısı yok, çıkarsa da zaten her türlü destek hazır.

neden otomatik dersen, hız sabitleyici var elimde, onu takıcam, manuel de biliyosun bi avantajını göremicem. o yüzden, yoksa sıkıntısı yok viteslerde şanzımanda.

« Yanıtla #36 : 08 Ekim 2012, 13:05:31 »
ilker az bir düşünme payı verirmisin .  uzun düşünmüştüm ama bu şekildede avantajlı olma durumu var ..

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #37 : 08 Ekim 2012, 13:25:57 »
ilker az bir düşünme payı verirmisin .  uzun düşünmüştüm ama bu şekildede avantajlı olma durumu var ..
her türlü ;) zaten şu anda acelem de yok. malzeme gelcek de, ben takıcam da... ohooo :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #38 : 10 Ekim 2012, 17:46:30 »
Maşallah Rocoo çok güzel duruyor gerçekten lastik seçiminide dogru yapmışsınız benim MK-I'imdede önlerde I95-45 arkalarda I95-5O var önü  arkaya göre biraz daha bastıgınızıda çok tatlı bir görünüm elde edersiniz benden söylemesi ben Bursa ya döndügümde önü biraz daha alçaltıcam  ::)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #39 : 10 Ekim 2012, 19:36:06 »
biliyorum dostum lastik ölçülerini :)
zevk meselesi aslında ..  arkadan çeker araçlarda teknik olarak işe yarasada bizim araçlarda arkanın bir ölçü daha kalın olması benim hoşuma gidiyor .

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #40 : 24 Ekim 2012, 01:30:08 »
biliyorum dostum lastik ölçülerini :)
zevk meselesi aslında ..  arkadan çeker araçlarda teknik olarak işe yarasada bizim araçlarda arkanın bir ölçü daha kalın olması benim hoşuma gidiyor .
Aynen bende öyle zevk için arkaları daha etli aldım  :tamamdir Önü bastım biraz daha şuanda hizası çok güzel oldu  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #41 : 18 Mart 2014, 13:11:38 »