Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lpg scirocco'u bozar mı ?  (Okunma sayısı 45034 defa)

lpg scirocco'u bozar mı ?
« : 27 Şubat 2012, 21:19:55 »
merhabalar değerli vw'ciler  son 7 senedir golf4 ve golf 5 kullanıyorum ıkısıde lpg'liydi bir sorun yaşamadım üstelik öğrenci oldugum için çok ekonomikti. şimdi scirocco almak istiyorum ama malüm dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz üle  olarak . lafın özeti scirocco  (160 beygırlık) lpg takılıyor mu ve cok bariz bir güc kaybı yaşanıyor muu? saygılarımı sunuyorum .. ???

Ynt: lpg scirocco'u bozar mı ?
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2012, 00:28:26 »
Takılmaz

« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2012, 17:59:47 »

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2012, 18:07:51 »
öğrenci -  scirocco 

vay beeee :)

« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2012, 22:28:56 »
öğrenci -  scirocco 

vay beeee :)
öğrenciyken golf 5 vardı mezun olduk artık calısıyoruz :)

« Yanıtla #5 : 29 Şubat 2012, 00:34:56 »
122hp liklere LPG takan var, aman diyeyim zaten çabuk yağ ısıtan motorlar TSI lar, ki LPG ler motoru yağlamıyor, inanılmaz düşürürsünüz motor ömrünü değmez :)

« Yanıtla #6 : 29 Şubat 2012, 01:54:09 »
bir makina mühendisinden duyduğum kadarıyla da lpg benzin gibi kurum bırakmadığı için motor ömrünü uzatıyormuş  ??? aslında bunu iyice araştırmak lazım lpg gerçekten zararlı mı,artıları nedir,eksileri nedir öğrenmek gerek

« Yanıtla #7 : 29 Şubat 2012, 20:49:54 »
Akaryakıt satan tanıdığım bile önermiyor böyle hassas arabalara; LPG yağlamasız ise her türlüsü zararlı...

« Yanıtla #8 : 29 Şubat 2012, 22:01:20 »
Aslına bakarsan kulaktan dolma bilgiler bunlar,ben o mesajı yazdıktan sonra biraz araştırdım. FSI,TSI motorlar direk enjeksiyonlu benzin beslemesine sahip olduğu için yağlama yapma gibi bir görevide yok,gelen yakıt direk yanıyor. LPG gelse o da yanıp gidecek,üstelik LPG benzin gibi kurumda bırakmıyor :)

http://www.otomarket.net/Oto-Bilgi/LPG.ASP

« Yanıtla #9 : 01 Mart 2012, 00:45:23 »
yapacak bisi yok o zaman. rocco seven yakıtına katlanır ;)
 ;)

« Yanıtla #10 : 01 Mart 2012, 14:11:52 »
Yakıtın içinde yağ var zaten o da yanıyor yakıtla birlikte hem de piston ve silindirin yanma kısmını yağlıyor, lpg tamamen yanıcı madde o yüzden yağlamıyor...

Ayrıca attığınız linktekiler doğru olsaydı tüm üreticiler aracını fabrika çıkışlı LPG yapardı, hazır öyle olanlar var yurtdışında (Golf BiFuel) ama ordaki LPG ona göre ayarlı, ayrıca LPGden çok CNG (doğalgaz) ile çalışanı var yurtdışnda...

« Yanıtla #11 : 01 Mart 2012, 15:13:11 »
o linkteki yazı sadece bir örnek. LPG'nin araca zararlı olduğunu söyleyen bir tane motor üreticisi biliyormusunuz? motor ustası değil bakın tekrar söylüyorum motor üreticisi :) bizim en büyük sıkıntımız araçlarımızın benzinli üretilmiş olması ve ateşleme parçalarının buna göre kullanılmış olması bu yüzden lpg'de yetersiz kalması. birde lpg'nin benzine göre en büyük dezavantajı fazla ısınmasıdır,bu yüzden performanslı arabalarda lpg kullanılmaz. yoksa sizinde dediğiniz gibi fabrika çıkışı lpg'li araçlar zaten mevcut. lpg sübapları yağsız bıraktığı için kurutuyormuş diyorlar ona bakarsanız benzinde yağı bozuyor. kuruyan sübaplar zararlıda bozulan yağ zararsız mı? :) lpg'li motorlar bozuluyorda benzinliler bozulmuyor mu :) Montajı düzgün yapılan ve düzgün kullanılan motorda bir lpg'nin çok fazla zararı olacağını sanmıyorum ama yine altını çizerek söylüyorum performanslı kullanılan motorlarda lpg pek mantıklı değil,ya da en azından basacağınız zaman benzine almanız gerekir ki bu da sadece ısıdan dolayıdır. Örneğin bakınız Mercedes serilerine,pek çoğunda Prins LPG vardır ve montajı iyi yerlerde yapılmıştır. Araçlar 300-400bin km'de onlara neden bişey olmuyor :) Bir önceki aracım C180 Mercedes'ti 300 küsür binde satıldı,şu an kullandığım araç 93 model swift 273bin km'de ve LPG'li. Bırakın arızayı bütün kış bir kere çalışmamazlık etmedi (maşallah diyim de nazar değmesin :) ) Bizim halkımızda şu bilinç var "lpg takayım az yaksın,ekonomik olsun en ucuzunu takayım der. ondan sonra az yakıyor diye 1. 2. 3. viteste devir bitirerek kullanır sonra alır kucağına motoru" eee o motor bozulmasında ben mi bozulayım? her neyse konu dağıldı gitti :) şahsen ben doğru kullanıldığı sürece lpg'ye karşı değilim karşı olana da saygı duyarım keşke benzin bu kadar pahalı olmasa da bu seçime gitmek zorunda bırakılmasaydık...

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
« Yanıtla #12 : 01 Mart 2012, 16:30:18 »
o linkteki yazı sadece bir örnek. LPG'nin araca zararlı olduğunu söyleyen bir tane motor üreticisi biliyormusunuz? motor ustası değil bakın tekrar söylüyorum motor üreticisi :) bizim en büyük sıkıntımız araçlarımızın benzinli üretilmiş olması ve ateşleme parçalarının buna göre kullanılmış olması bu yüzden lpg'de yetersiz kalması. birde lpg'nin benzine göre en büyük dezavantajı fazla ısınmasıdır,bu yüzden performanslı arabalarda lpg kullanılmaz. yoksa sizinde dediğiniz gibi fabrika çıkışı lpg'li araçlar zaten mevcut. lpg sübapları yağsız bıraktığı için kurutuyormuş diyorlar ona bakarsanız benzinde yağı bozuyor. kuruyan sübaplar zararlıda bozulan yağ zararsız mı? :) lpg'li motorlar bozuluyorda benzinliler bozulmuyor mu :) Montajı düzgün yapılan ve düzgün kullanılan motorda bir lpg'nin çok fazla zararı olacağını sanmıyorum ama yine altını çizerek söylüyorum performanslı kullanılan motorlarda lpg pek mantıklı değil,ya da en azından basacağınız zaman benzine almanız gerekir ki bu da sadece ısıdan dolayıdır. Örneğin bakınız Mercedes serilerine,pek çoğunda Prins LPG vardır ve montajı iyi yerlerde yapılmıştır. Araçlar 300-400bin km'de onlara neden bişey olmuyor :) Bir önceki aracım C180 Mercedes'ti 300 küsür binde satıldı,şu an kullandığım araç 93 model swift 273bin km'de ve LPG'li. Bırakın arızayı bütün kış bir kere çalışmamazlık etmedi (maşallah diyim de nazar değmesin :) ) Bizim halkımızda şu bilinç var "lpg takayım az yaksın,ekonomik olsun en ucuzunu takayım der. ondan sonra az yakıyor diye 1. 2. 3. viteste devir bitirerek kullanır sonra alır kucağına motoru" eee o motor bozulmasında ben mi bozulayım? her neyse konu dağıldı gitti :) şahsen ben doğru kullanıldığı sürece lpg'ye karşı değilim karşı olana da saygı duyarım keşke benzin bu kadar pahalı olmasa da bu seçime gitmek zorunda bırakılmasaydık...

+ 1 :tamamdir
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #13 : 04 Mart 2012, 14:58:22 »
http://www.vialle.com.tr/

Bu adreste sıvı lpg püskürten bir sitem olduğunu söylüyor. Bunun bi faydası olur mu acaba ( :

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i